انواع دوربین های مدار بسته مخفی با کاربردهای مختلف

انواع دوربین های مدار بسته مخفی با کاربردهای مختلف

دوربین های مدار بسته مخفی دوربین هایی هستند که کاربرد های مختلفی دارند این دوربین ها نسبت به دوربین های معمولی به دلیل نوع استفاده ای که از انها می شود بسیار کوچک تر هستند تا از دید افراد

مخفی بمانند و به خوبی تصویر برداری می کند تا کسی مطلع نشود این دوربین ها با نام دوربین مدار بسته جاسوسی و نظارتی پنهان شناخته می شوند این دوربین ها بخاطر اینکه باید از دید پنهان بمانند در اشیاء

مختلف جاسازی می شوند در ادامه برای شما توضیح بیشتری راجع به این دوربین ها خواهیم داد. البته باید بدانید که برای یادگیری کامل این مباحث باید در دوره های آموزش نصب دوربین مداربسته شرکت کنید.

مقرارات دوربین مخفی

 

نصب و استفاده از دوربین مخفی نیاز به اجازه قانونی دارد که باید برای استفاده از آن در یک مکان قبل از نصب باید از مراجع قانونی مجوز دریافت کرد.

 

دوربین مخفی بیسیم

 

این دوربین مثل تمام دوربین های مدار بسته موجود در بازار دارای قابلیت باسیم و بدون سیم بودن را داراست نوع باسیم آن توسط کابل به دستگاه متصل می شود و از این طریق تصاویر را میفرستد و برق مورد

نیازش تامین می شود.

نوع بیسیم این دوربین تصاویر ضبط شده را در شعاع محدودی انتقال بدهند و به دستگاه برسانند.

 

امکان ضبط صدا

 

نمونه ای از دوربین مخفی می باشد که امکان ضبط صدا را دارد و به راحتی صدای پیرامون را به همراه تصاویر ضبط می کند کنترل این دوربین مدار بسته به دو صورت دستی  و از راه دور صورت می پذیرد.

کاربرد های دوربین مخفی

 

استفاده از دوربین مخفی توسط پلیس و موارد حقوقی و قانونی

 

امکان دارد در یک منطقه مسکونی اداری و یا تجاری وقوع جرم آزار و اذیت و یا سرقت به پلیس گزارش شود و مردم به پلیس شکایت کنند.درچنین شرایطی نیروهای پلیس می توانند با نصب دوربین مدار بسته

مخفی فعالیت و رفت آمدها و برخورد افراد با یکدیگر و کارهای مشکوک را در آن مکان مورد نظارت و بررسی قرا می دهند و از تصاویر ضبط شده به عنوان مدرک در دادگاه کمک می گیرند.

 

دوربین مخفی که بر روی لباس نصب می شوند

 

نیروی پلیس می تواند به کمک یک دوربین مخفی که بر روی لباس قرار می گیرد در عملیات از تصاویر ثبت شده استفاده کند و بتواند افراد و جرایم را پیگیری نماید.

 

دوربین مخفی برای کنترل افراد داخل منزل یا محل کار

 

از این دوربین برای کنترل پرستار کودک استفاده می شود تا همه تصاویر و صدای پرستار و نحوه برخورد او با کودک ضبط شده و برای اولیای کودک فرستاده می شود.

 

مکان نصب دوربین مخفی

 

نصب جلوی درب ورودی ساختمان

 

در جلوی ساختمان و منزل نصب می شود.این مکان پر رفت و آمد ترین مکان خانه است با نصب دوربین مخفی در این مکان می توانید ورود و خروج افراد را کنترل نمایید.

 

نصب دوربین مخفی در جاهایی که نیاز به محافظت دارند

 

نصب دوربین مخفی در اتاق حساس که محل نگهداری پول و سرمایه می باشد.این دوربین می تواند در مکان هایی مثل پریز ساعت و … به کار گرفته شود.

 

نصب دوربین مخفی داخل ساعت

 

نصب دوربین داخل اتاق نشیمن که اصلی ترین قسمت خانه می باشد این دوربین می تواند داخل ساعت در اتاق نشیمن نصب شود که فعالیت های خدمتکار کارگزر یا پرستار بچه را نیز کنترل کند و از وقوع مشکلات و حوادث که ممکن است اتفاق بی افتد جلوگیری نماید.

 

جهت دیدن دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته به سایت مجتمع فنی و حرفه ای دارالفنون ری مراجعه فرمایید.