با مزایای دوربین‌های مداربسته آشنا شوید

با مزایای دوربین‌های مداربسته آشنا شوید

دوربین‌های مداربسته فقط برای شرکت‌های بزرگ نمی‌باشند بلکه می‌توانید با هزینه‌های کم، متناسب با نیاز خود خریداری کنید. برای نظارت و امنیت خانه دوربین مداربسته در حال حاضر برای مردم استفاده می شود. این دوربین‌ها برای مکان‌هایی که خطر سرقت یا وقوع جرایم دیگر وجود دارند، نصب می‌شوند. برای جلوگیری کردن از سرقت و دزدی در خانه یا کسب‌وکارتان یا نظارت بر رفتار کارمندان و دانش‌آموزان، از دوربین مدار بسته استفاده کنید.

برای یادگیری نصب این سیستم ها می توانید در دوره آموزش نصب دوربین مداربسته شرکت کنید.

مزایای دوربین مداربسته

استفاده از این دوربین‌ها مزایای زیادی دارد که در ادامه مطالب به برخی از مزایای دوربین مداربسته برای نصب در خانه، کسب‌وکار، بزرگراه‌ها، ایستگاه‌های مترو، فرودگاه و بقیه مناطق می‌پردازیم.

 

مقرون به صرفه

 

به دلیل پیشرفت تکنولوژی این روزها سیستم‌های امنیتی دوربین‌های مداربسته خانگی ارزان‌تر شده‌اند. دیگر لازم نیست که برای تامین امنیت و نظارت بر نواحی مختلف کسب‌کار یا محل سکونت خود نگهبان استخدام کنید. شما به سادگی می‌توانید با استخدام فقط یک کارمند برای نظارت بر سیستم دوربین مداربسته خودتان، تمام نواحی را مورد بررسی قرار دهید. مطمئنا با این کار هزینه‌های مربوط به نیروی انسانی خود را کاهش خواهید داد. همینطور سیستم شما فقط یک بار نیاز به نصب و راه‌اندازی دارد و شما فقط یکبار هزینه‌ی آن را پرداخت خواهید کرد.

 

کارایی

 

سیستم‌های امنیتی دوربین‌های مداربسته کارایی بالایی در نظارت و تامین امنیت و خصوصی شما دارند. دوربین‌های مداربسته در شهرهای مختلف، و سیستم‌های امنیتی در کاهش نرخ جرایم در مناطق تحت نظارت، تاثیر بسزایی داشته است. همینطور سرقت از خانه‌هایی که در آن‌ها سیستم‌های دوربین مداربسته نصب شده‌ است، بسیار کمتر از خانه‌های بدون دوربین است. علاوه بر این تقلب کارکنان در ادارجات و بدرفتاری دانش‌آموزان و دانشجویان در مدارس و دانشگاه‌ها به دلیل سیستم‌های نظارتی کاهش یافته است.

از لحاظ روانشناسی نیز ثابت شده است که مردم زمانی که می‌دانند تحت نظارت و مراقبت هستند، رفتار مناسب‌تر و درست‌تری را از خود نشان می‌دهند. در کل سیستم‌های امنیتی ثابت کرده‌اند که در تمام مکان‌ها می‌توانند بسیار موثر واقع شوند و وجود دوربین مداربسته علی‌الخصوص دوربین‌های مداربسته دیجیتال که در حال حاضر در دسترس هستند( بخاطر کیفیت و وضوح بسیار بالای آن‌ها)، به عنوان یک عامل بازدارنده موثر، عمل می‌کنند.

 

انعطاف‌پذیری

 

امروزه دیگر با پیشرفت تکنولوژی، ویدئوها از طریق دوربین‌های مداربسته در فرمت‌های بسیار زیادی در دسترس هستند. ابتدایی‌ترین شکل دریافت ویدیو به شکل سنتی آن یعنی یک میز به همراه مانیتور است که توسط پرسنل امنیتی نظارت می‌شود. اما این تنها شکل آن نیست؛ سیستم‌های امنیتی می‌توانند از طریق اینترنت به صورت آنلاین نیز نظارت شوند و به ناظران این امکان را می‌دهند تا بر خانه و کسب‌وکار خود در هر نقطه از جهان که باشند، نظارت کنند.

همچنین تکنولوژی نظارت از طریق تلفن همراه را نیز فراهم شده است و به این ترتیب برخی از سیستم‌های دوربین مداربسته شرایطی را فراهم می‌کنند تا ناظران آن‌ها از طریق اینترنت در دستگاه‌های تلفن همراه خود امکان نظارت را داشته باشند. مطمئنا شما نیز مانند من فکر می‌کنید که این قابلیت و انعطاف‌پذیری واقعا بدردبخور و کارا است.

 

امنیت

 

دوربین مداربسته امن‌ هستند ومی توانید کنترل کامل بر روی سیستم خود داشته باشید به همین دلیل به راحتی می‌توانید ایمنی خانواده و کسب‌وکار خود را تضمین کنید. با تکنولوژی سیستم‌های امنیتی و تجهیزات در محیط‌های داخلی و خارجی برای محافظت از مردم، دارایی‌ها، وسایل نقلیه می توان مورد استفاده قرارداد. سیستم‌های امنیتی دوربین‌های مداربسته به عنوان موثرترین روش در کاهش جنایت محسوب می‌شوند.

آن‌ها این قابلیت را دارند که هنگامی که مورد مشکوکی رخ دهد، تجهیزات دوربین مداربسته با اعلام خطر فوری شما را از هر گونه جرم و جنایت، سرقت و خرابکاری آگاه کنند و بدین ترتیب می‌توانند میزان هر گونه جرمی را کاهش دهند. همینطور به هنگام وقوع جرم و جنایت، دوربین‌های مداربسته، اطلاعات حوادث را کاملا ضبط می‌کنند و شما می‌توانید از آن‌ها به عنوان مدارکی ارزشمند در دادگاه استفاده کرد. البته پیشنهاد می‌شود که برای این‌کار از دوربین‌های مداربسته دیجیتال که با نام IP نیز مشهور هستند، استفاده کنید.

این دوربین‌ها با اینکه کمی گران هستند ولی در عوض تصاویر با وضوح و کیفیت بسیار بالایی را در اختیار شما قرار می‌دهند و در نتیجه شما با زوم در تصاویر و ویدئو‌های ضبط شده به راحتی می‌توانید به شناسایی و تعیین هویت بپردازید. مطمئنا این مزیت بسیار بزرگی برای دوربین‌های دیجیتال به شمار می‌آید. در یک مطالعه که اخیرا در مورد دوربین‌های مداربسته انجام شده است، نشان داده شد که استفاده از دوربین مداربسته در پارکینگ‌ها باعث کاهش 51درصدی جرائم شده است.

همینطور در محیط‌ های حمل‌ و نقل عمومی با 21درصد و در محیط‌ های عمومی با 7 درصد کاهش جرائم روبرو بودند. حتی پایین‌ترین رقم، 7درصد نیز بسیار قابل توجه است. دوربین‌های مداربسته در انواع مختلف شکل، اندازه و عملکرد در بازار موجود هستند و شما می‌توانید بر اساس نیازهای‌ خود سیستم مناسب با خودتان را خریداری نمایید. همینطور با توجه به اینکه این تکنولوژی بسیار ارزان است، با بزرگ‌تر شدن کسب‌کارتان، شما می‌توانید بدون هیچ نگرانی در مورد هزینه‌ها یا فضای ذخیره‌سازی سیستم، به آسانی سیستم خود را به همان اندازه‌ی موردنظر گسترش دهید.

 

کاهش هزینه‌ها‌ی بیمه

 

هزینه‌ی بیمه‌ی شما باید با کاهش خطر، کم شود.می‌توانید با نصب و راه اندازی دوربین‌های مداربسته و کاهش جرائم، هزینه‌های بیمه خانه یا دارایی‌های دیگر خود را کاهش دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کاهش هزینه‌های بیمه با متخصصان آن صحبت کنید.