به مدل ریش و سبیل خود اهمیت بیشتری بدهید

به مدل ریش و سبیل خود اهمیت بیشتری بدهید

یکی از مشخصه‌های بارز در صورت آقایان، ریش و سبیل آنهاست. این امر باعث شده است تا مردها در سنین مختلف انواع مدل ریش و سبیل را برای اصلاح موهای صورت دنبال کنند، به همین دلیل در کنار مدل مو، شاهد مدل‌های مختلفی برای ریش و سبیل نیز هستیم.

انواع مدل ریش و سبیل

اگر از آن دسته آقایان شیک‌پوش هستید که به ظاهر خود اهمیت می‌دهند حتما به خوبی می‌دانید که این روزها ریش و سبیل طرفداران زیادی پیدا کرده است. بنا به آمار به‌دست آمده، حدود ۴۰ درصد از آقایان ساکن در آمریکا ترجیج می‌دهند ریش بگذارند. درست است که این آمار مربوط به کشوری است که فاصله بسیار زیادی با ما دارد.

اما اگر نگاهی به دور و اطراف خود داشته باشید، متوجه خواهید شد که ریش و سبیل در ایران نیز طرفداران زیادی دارد. به این ترتیب این سوال پیش می‌آید که در بین مدل‌های مختلف ریش و سبیل، کدام مدل، برازنده شماست. پیچیدن یک نسخه واحد در خصوص مدل مناسب برای ریش و سبیل کار چندان راحتی نیست. دلیل این امر هم وجود مدل‌های مختلف ریش است.

اگر گشت‌و‌گذار کوتاهی در اینترنت داشته باشید حداقل به ۲۰ مورد مدل ریش مختلف برخورد خواهید کرد. به این ترتیب با توجه به تنوع مدل‌های ریش و سبیل، سعی داریم به چند مدل زیبا و مردانه اشاره کنیم که به احتمال زیاد نظر شما را هم جلب خواهد کرد.

  •  سبیل افقی باریک

مدت‌های زیادی است که سبیل باریک را بر چهره افراد سرشناس و موفق شاهد بوده‌ایم.

جالب است بدانید سبیل باریک در روزگار قدیم در آمریکا به اندازه‌ای محبوبیت داشت که حتی ترانه‌ای نیز در این خصوص نوشته شده است. اصلاح صورت و گذاشتن سبیل باریک کار بسیار راحتی است، برای این کار کافیست تمامی صورت را اصلاح کرده و تنها قسمت باریکی به اندازه‌ قطر یک مداد را بر روی لب بالایی خود اصلاح نکنید. این مدل سبیل به چهره شما جلوه‌ای مرموز و رمز‌آلود می‌دهد.

  • ریش ستاری

این مدل‌ ریش برای ما ایرانی‌ها مدل بسیار آشنایی است. برای گذاشتن این گونه ریش، کافیست تا موهای روی گونه را اصلاح کرده و سایر قسمت‌های ریش و سبیل را مرتب کنید. مدل ریش ستاری برای آقایان با هر نوع شغل و منصبی مناسب به نظر می‌رسد.

  • ریش پروفسوری

در این مدل ریش زیبا، موهای گونه‌ها و گردن به کلی تراشیده می‌شود و تنها موهای چانه و نواحی اطراف آن باقی می‌ماند. به جرات می‌توان گفت ریش پروفسوری یکی از محبوب‌ترین مدل‌های ریش آقایان است و بیشتر مردها برای یک‌بار هم که شده در طول عمر خود این مدل را امتحان کرده‌اند. لازم به ذکر است، این مدل ریش، برازنده افرادی است که چانه باریکی دارند.

  • ریش عمودی باریک

در این مدل ریش تمامی موهای صورت را اصلاح کرده و تنها یک نوار باریک به صورت عمودی بر روی چانه خود باقی بگذارید.

توجه داشته باشید که این خط باید باریک و مرتب اصلاح شده باشد.

افراد زیادی را می‌شناسیم که علاقه به‌خصوصی به این مدل ریش دارند، از طرف دیگر سلیقه بعضی‌ها نیز اصلا با این مدل ریش جور در نمی‌آید.

  • مدل ریش لنگری

در این مدل ریش، موهای تمامی قسمت‌های صورت به غیر از چانه و سبیل تراشیده می‌شود، محل تلاقی ریش و سبیل در این مدل، باعث می‌شود تا حالتی لنگر مانند را در ریش و سبیل فرد شاهد باشیم.

 

مدل ریش و سبیل متناسب با فرم صورت

تیپ چهره(مستطیل/ کشیده)

شیوه آرایش

صورت با ترکیب مستطیلی یا کشیده، چهره را لاغر و باریک نشان می دهد. اگر شما دارای این فرم صورت هستید داشتن ریش در به تعادل رسیدن چهره و همچنین به نظر رسیدن چهره تان به فرم بیضی کمک می کند.

ریش تقریبا نامرتب و کوتاه یا متوسط

داشتن کمی ریش ژولیده و نامرتب می تواند در پنهان کردن وجوه ناخوشایند چهره تان به شما کمک کند. تام فورد دارای صورت بسیار کشیده ای است که با این سبک آرایش او بسیار موقر جلوه می کند و پیشانی بلند وی کمتر جلب توجه می کند. اگر شما می خواهید شبیه وی باشید باید اول اجازه دهید چند هفته ای ریش شما بلند شود و این منوط به سرعت رشد موهای شما است.

سپس آنها را مرتب کنید و همیشه تمیزشان کنید.