دوربین های بدون سیم یا وایرلس

دوربین های بدون سیم یا وایرلس

در این نوع دوربین ها نیازی به استفاده از کابل تصویر برای انتقال تصویر نمی باشد. این دوربین ها نیاز به تغذیه دارند .جهت ذخیره سازی اطلاعات از رم استفاده می شود. از آنجا که استفاده از این دوربین ها به طور روز افزون در حال افزایش است، باید به طور کامل در دوره آموزش دوربین مداربسته تدریس شود.

دوربین های بدون سیم را در حالت کلی می توان به دو دسته تقسیم بندی کرد :

 

دوربین مداربسته آنالوگ بی سیم

 

این نوع دوربین ها دارای صرفه اقتصادی هستند و امکان استفاده از چند دستگاه گیرنده برای هر دوربین میسر است. عیب این دوربینها نیزامکان تداخل امواج و ارتباط یک طرفه در این نوع از دوربین ها است.

 

دوربین مداربسته بی سیم دیجیتال

 

انتقال صدا و تصویر در دوربین های مداربسته بی سیم دیجیتال، از طریق بسته های دیجیتالی کدگذاری شده که با پهنای باند اینترنت منتقل می شوند انجام می گیرد.

دوربین مداربسته دیجیتال بی سیم این نوع دوربین ها دارای ویژگیهای متعددی هستند از جمله تداخل امواج ندارند، ارتباط دو طرفه دارند،کیفیت تصویر بالا ارائه میدهند، دارای سرعت بالایی هستند.

عیب این دوربین ها قیمت بالای آنها است. این نوع دوربین ها را میتوان به صورت مستقل نصب کرده و از آنها تصویر گرفت،امکان انتقال تصویر دراین دوربین ها میسر است .

برای انتقال تصویر در این نوع دوربین ها باید دوربین را به شبکه اینترنت با سرعت مناسب متصل نمود.

برای انتقال تصویر میتوان از روش نقطه به نقطه یا روش IP استاتیک استفاده کرد،برای دیدن تصاویر ازنرم افزار مناسب دوربین استفاده میشود.

نرم افزار دوربین معمولا همراه با دوربین توسط فروشنده ارائه می شود.

 

برد ارسال سیگنال دوربین مداربسته

 

برد دوربین مداربسته بیسیم تا حد زیادی به کیفیت آن بستگی دارد و معمولا بر روی مشخصات آن درج شده است.

اما چنانچه دوربین وایرلسی تهیه کردید که از برد آن راضی نیستید می توانید با استفاده از تقویت کننده های سیگنال و یا آنتن های مخصوص، برد ارسال سیگنال آن را افزایش دهید.

 

آیا دوربین های وایرلس به راحتی هک می شوند؟

 

این سوالی است که بسیار از طرف مشتریان مطرح می گردد.

اغلب مطالب زیادی در مورد هک دوربین های مداربسته وایرلس شنیده می شود که شامل دسترسی به تصاویر این دوربین ها توسط هکرها نیز می گردد .

در مورد دوربین های وایرلس احتمال کمی برای هک آنها وجود دارد اما در صورتی که گیرنده دیگری که بر روی همان فرکانسی که برای دوربین های خود استفاده می کنید وجود داشته باشد ممکن است بتواند به تصاویر شما دسترسی پیدا کند این موضوع می تواند در مورد دوربین های آنالوگ وایرلس اتفاق افتد که دیگر منسوخ شده اند اما در مورد دوربین های IP وایرلس این احتمال تقریبا نزدیک به صفر است زیرا از امنیت بسیار بالایی برخوردار اند زیرا از فرکانس های مختلفی استفاده می کنند.

 

برای دیدن دوره آموزش دوربین مدار بسته به سایت مجتمع فنی و حرفه ای دارالفنون ری مراجعه فرمایید.