رازهای که آرایشگران هنگام کوتاه کردن مو نمی گویند

رازهای که آرایشگران هنگام کوتاه کردن مو نمی گویند

آیا تا به حال موهايتان را كوتاه كرده‌ايد که كسي به شما بگوید چقد بهتان می آید؟ يا اصلا از كوتاه كردن موهايتان راضي هستید؟ آرايشگران حرفه‌اي رازهايي درباره كوتاه كردن مو و آرايش مو مي‌دانند كه آن را به عنوان یک راز براي خودشان نگه مي‌دارند. ما شمارا با 11 نكته مهم از نكاتي كه آرايشگران به شما نمي‌گويند را برايتان فاش مي‌كنيم.

 

وقتي عصباني هستيد، آرايشگاه نرويد!

اگر به هرطریقی شما عصبی شده اید اصلا وقت خوبي براي رفتن به آرايشگاه و تغيير مدل موهايتان نيست؛ چون احساساتی که در اون لحظه دارید مي‌تواند روي تصميم‌گيري‌ شما تاثیر داشته باشد و مدلي انتخاب بكنيد كه پشيمان شويد.

 

آرايشگران نمي‌توانند فكرتان را بخوانند

یک آرایشگر نمی تواند بفهمد شما چه چیزی مد نظر دارید پس بهتر است اگر واقعا نظري نداريد، مشاوره شوید. طي مشاوره مي‌توانيد با ديدن مدل‌ها و عكس‌هاي مختلف و بيان نيازهايتان، مدل موي خود را انتخاب كنيد.

 

تغيير مدل ناگهاني، تغيير كلي نمي‌دهد

آرايشگر حرفه ای، باید ظاهرتان را خوشايندترکند بتواند بافت طبيعي موهاي شما را به بهترين حالت ممكن‌ درآورد اما هيچ‌گاه بافت مو، چهره يا زندگي‌ شما را به‌كلي تغيير نخواهد داد.

 

درگير جزييات نشويد

اگر به عنوان مثال شما فرق وسط باز مي‌كنيد و به آرايشگرتان هم گفته‌ايد، به اين معني نيست كه او بايد اصلاح مويتان را هم از وسط شروع كند. اطمينان كنيد كه وقتي مدل موي مورد نظرتان را به او اطلاع داده‌ايد، بقيه كارها به عهده وي است.

 

دير به آرايشگاه نرويد!

دير رسيدن مشتري ممكن است ، همه برنامه‌هاي آرايشگر را به‌ هم بريزد: «اگر 10 دقيقه دير بياييد، 10 دقيقه ديگر هم لازم است كه آماده شويد، چاي يا قهوه‌اي بنوشيد و به محل مورد نظر برويد و تنها استرس براي آرايشگر مي‌ماند كه چطور با زماني كمتر بهترين اصلاح مو را براي شما انجام دهد.»

 

نبايد دوستان‌ را هم با خود ببريد

اگر دوستان شخص در حين انجام كار آنجا باشند، كارها به هم خواهد ريخت. وقت آرايشگاه براي شما است، نه براي دوستانتان . درست نیست که آرايشگر كاري كند تا همراهانتان هم راضي شوند.

 

آرامش داشته باشيد

در زمان اصلاح مو آرام ، راحت، خونسرد و خالي از استرس باشيد تا بهتر بتوانيد با آرايشگرتان صحبت كرده و مدل موي مورد نظرتان را براي او تشريح كنيد.

 

تصوير مدل موي مورد نظرتان را داشته باشيد

همه آرايشگران عقيده داشتند كه آوردن عكس بهترين راه براي بيان مقصودتان است. آوردن عكس مدل موهايي كه بدتان مي‌آيد و نمي‌خواهيد هم می تواند مفيد باشد. با اين كار خيلي واضح‌تر می توانید علايقتان را بيان کنید و مدل موي مورد نظرتان را به آرايشگر بفهمانید.

 

بعد از آرايشگاه، نظر دوستانتان را بپرسيد

با اين كار مي‌توانيد نظر دوستانتان را هم جويا شويد و اگر خواستيد، در دفعات بعدي پيشنهادهاي آنها را هم به كار بگيريد.

اين نكات را رعايت كنيد

  • در نظر گرفتن فرم صورت (بيضي، گرد، مربع، مستطيل، مثلث، به شكل قلب (مثلث معكوس) يا لوزي.
  • جنس مو و شكل ظاهري مو – سن و موقعيت اجتماعي شخص
  •  توجه به پرپشتي و كم‌پشتي موها – چاقي يا لاغري شخص
  •  رعايت كردن ميل و خواسته مشتري با راهنمايي آرايشگر
  •  رعايت فاصله مناسب به نحوي كه آرايشگر بتواند با تسلط كامل كار خود را انجام دهد
  •  طرز صحيح ايستادن آرايشگر به شكلي كه از نظر بدني حالت قائم استخوان‌بندي او تغيير نكند
  • تميز و نم‌دار بودن موها هنگام كوپ، تقسيم‌بندي صحيح مو براي كوپ مورد نظر.
  • معمولا قبل از كوپ بايد موها را شست و با حوله آب اضافي آن را گرفت طوري كه حالت و فرم طبيعي موها كاملا مشخص شود زيرا فرم و حالت طبيعي مو براي انجام كوپ كاملا ضروري است
  • به‌كار بردن وسايل كار مناسب (تيغ، قيچي، شانه) براي انواع كوپ و طرز صحيح استفاده و نگه‌داشتن آنها در دست

 

برای دیدن دوره آموزش آرایشگری درجه 1  و 2 به سایت مجتمع فنی و حرفه ای دارالفنون ری مراجعه فرمایید.