روش تبدیل فایل اتوکد به pdf و پرینت گرفت آن

روش تبدیل فایل اتوکد به pdf و پرینت گرفت آن

در این مقاله ساده ترین روش تبدیل فایل اتوکد به pdf و پرینت گرفتن از ان را به شما آموزش خواهیم داد.

روش اول دستور batch plot

 

معمولا موقعی که تعداد فایل اتوکد داریم و هر کدام در مقایاس های مختلف و ابعاد مختلف می باشد این دستور مناسب است.این دستور مزیت های روش دوم نیز برخوردار است که به صورت کامل به همه فایلنهایی اشراف دارید.

 

روش دوم دستور exportpdf

 

این روش برای زمانی می باشد که شما یک فایل نقشه به همراه چند شیت در داخل ان دارید. همچنین در این روش به یک سری تنظیمات خاص دیگر دسترسی دارید که می توانید برای فایل های pdf رمز واترمارکو …. قرار دهید .برای ایجاد pdf در همه نقشه ها می بایستی نقشه ها را در فضای paper space تهیه کنید. در غیر این صورت نقشه ها شما به صورت تک تک تهیه می شود.

 

معرفی نرم افزار برای تبدیل فایل اتوکد به pdf

 

نرم افزاری بنام acme cad converter نرم افزاری کامل می باشد که برای تبدیل فرت های dwg و dxf و dwf به فرمت های دیگر مثل jpeg,tiff,eps,svg,cgm,pdf,wmf می باشد.

افرادی که نیاز به تنها مشاهده نقشه دارند دیگر نیازی نیست نرم افزارهای اتوکد را نصب داشته باشند و یا اینکه فایل اصلی نقشه را در اختیار داشته باشند و یا اینکه فایل اصلی نقشه را در اختیار داشته باشند.

در کنار این تبدیل فرمت ها و تبدیل درونی نرم افزار autocad یعنی تبدیل dwg به dwf نیز امکان پذیر است.این نرم افزار هنگام تبدیل ظاهر فونت ها و رنگ ها را کامل حفظ می کند و از نظر ظاهری کاملا مشابه بافایل اصلی تبدیل ها انجام خواهد شد.

یکی از مشکلات هنگام تبدیل فرمت نقشه های اتوکد به فرمت های نام برده شده تعیین ناحیه هایی است که نقشه درون فایل اتوکد قرار دارد این نرم افزار می تواند به شما این امکان را دهد تا مانند فرایند پرینتدر نرم افزار اتوکد پنجره مورد نظر را برای تبدیل انتخاب کنید.

 

برای دیدن دوره آموزش ICDL به سایت مجتمع فنی و حرفه ای دارالفنون ری مراجعه فرمایید.