مدرک ICDL چیست و چگونه می توان آن را دریافت کرد؟

مدرک ICDL چیست و چگونه می توان آن را دریافت کرد؟

چنانچه می خواهید برای دریافت مدرک ICDL اقدام کنید و به دنبال کسب اطلاعات دقیق در مورد این مدرک رسمی هستید، بهتر است این مطلب را تا انتها بخوانید. در این مطلب در مورد این مدرک آموزشی با شما صحبت کرده و به شما خواهیم آموخت چگونه می‌توانید یک مدرک ICDL بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای دریافت کنید.

برای شرکت در دوره های آموزشی ICDL می توانید توانید روی لینک دریافت مدرک ICDL کلیک کنید.

مدرک ICDL به چه درد می‌خورد؟

نام این دوره از حروف اول چهار کلمه International Computer Driving Licence به معنای مجوز کاربری رایانه بین المللی اخذ شده است. در واقع داشتن مدرک ICDL بیانگر تسلط کافی یک فرد در امور دیجیتال و کار با رایانه است، البته به شرط آن که مدرک خود را از یک مرکز معتبر دریافت کرده باشد و این مرکز در کشور ما ایران، جایی نیست جز سازمان فنی و حرفه ای کشور.

چگونه می توان در مهارت های ICDL از سازمان فنی و حرفه ای مدرک گرفت؟

برای دریافت مدرک ICDL از سازمان فنی و حرفه ای باید در آزمون های این سازمان شرکت کنید و برای قبولی در این آزمون باید حتماٌ تسلط لازم و کافی را داشته باشید، زیرا آزمون ذکر شده یک آزمون کاملاً جدی و رسمی است و هرگونه تخلف و دستکاری آن تقریباً غیر ممکن است. توصیه می شود برای آمادگی آزمون فنی و حرفه ای پیش از هر چیزی در کلاس های ICDL فنی و حرفه ای ثبت نام کرده تا علاوه بر افزایش شانس قبولی خود، به طور عملی و واقعی نیز این مهارت ها را کسب کنید.

مدرک مهارت ICDL به چه درد می‌خورد؟

داشتن این مدرک می‌تواند فرصت های شغلی بسیاری را برای شخص ایجد کند. در واقع شما با شرکت در این دوره تسلط خود را بر امور کامپیوتری افزایش داده و در کنار آن، به این تسلط رسمیت خواهید بخشید. بسیاری از شرکت ها در زمان استخدام کاربران رایانه (یا هر پست شغلی دیگری که نیازمند حضور فردی با توانایی کار با رایانه است.) به اظهارات فردی و تست های اولیه بسنده نکرده و از فرد می خواهند تا مدرکی دال بر این ادعا نیز ارائه کند. جدای از این امر داشتن مدرک ICDL آن هم از نوع رسمی و دریافت شده از سازمان فنی و حرفه ای می تواند در سطح بین المللی نیز وضعیت توانایی شغلی فرد را روشن و اثبات کند، که این به خودی خود می‌تواند مزیت بسیار بزرگی برای دارندگان این مدرک محسوب شود.

با شرکت در کلاس ICDL چه خواهید آموخت؟

برنامه آموزشی ICDL مهارت های لازم برای استفاده از رایانه و برنامه های رایانه ای رایج را شامل می‌شود. در واقع یک کلاس icdl استاندارد طیف گسترده ای از ماژول ها از جمله موارد ضروری رایانه، نرم افزارهای پردازش کلمات و امنیت IT را ارائه می‌دهد.

چرا باید در دوره ICDL شرکت کنید؟

داشتن مدرک ICDL و تست به این توانمندی ها برای هر شخص علاقه مند به کار با کامپیوتر از نان شب نیز واجب‌تر است. مهارت در کار با رایانه در هر سنی افراد را قادر به درک و استفاده از فناوری برای بهبود زندگی شخصی و حرفه ای خود می‌کند.

ICDL برای افراد مختلف کاملاً کاربردی است

توانایی استفاده از کامپیوتر به طور موثر و مفید برای هر شخصی در زندگی بسیار مهم است. مهارت های رایانه ای در هر سنی افراد را قادر به درک و استفاده از فناوری برای بهبود زندگی شخصی و حرفه ای خود می کند. صدور گواهینامه مهارت های رایانه ای یا همان دریافت مدرک ICDL همچنین می‌تواند افراد را به کارمندانی قابل اعتماد تر در دید کارفرمایان تبدیل کند.

ICDL برای کارفرمایان کار آمد است

کارمندان ماهر و توانا سازمانها را قادر می‌سازند تا از فن آوری به طور مؤثرتری استفاده کرده و در مسیر افزایش بهره وری گام بردارند و اطمینان حاصل کنند که اهداف عملیاتی با موفقیت بیشتری در دسترس خواهند. برنامه های صدور مدرک ICDL برای افزایش ارزش سرمایه انسانی و دستیابی به بهره وری از طریق توسعه کارمندان شایسته استفاده می شود.

مزیت داشتن مدرک ICDL در دوران تحصیل

دانش آموزان و دانشجویانی که در کلاس های کامپیوتر شرکت کرده و مدرک ICDL دریافت می کنند با یادگیری مهارت های IT از یک تجربه آموزشی غنی بهره مند شده و برای زندگی ، کار و یادگیری بیشتر و کار آمدتر آماده می‌شوند. مهارت های فناوری اطلاعات و ارتباطات مدرسین را قادر می‌سازد تا از وسایل تکنولوژیک در فرایند تدریس به طور مؤثر استفاده کرده و در نتیجه با هدف کارآمدتر شدن مباحث به تدریس می‌پردازند، که این امر موجب صرفه جویی در وقت و افزایش بهره وری در کلاس‌های درس می‌شود.

مطلبی که خواندید با توجه به داده ها و اطلاعات درج شده در وب سایت رسمی ICDL.org جمع آوری و ایجاد شده است. چنانچه قصد دریافت مدرک ICDL فنی و حرفه ای را دارید، می‌توانید در دوره های آموزش ICDL ما ثبت نام کنید.