نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته

در یک پروژه بسیار ساده نصب دوربین مداربسته شما با تجهیزات و لوازم زیر سرو کار خواهید داشت. (ممکن است برخی توضیحات بدیهی و غیرلازم به نظر برسد ولی برای تهیه یک مجموعه آموزشی کامل، گریزی از نگارش توضیحات مذکور نیست)

دوربین

دوربین لازمه اصلی اجرای یک پروژه سیستم نظارت تصویری می‌باشد که انواع مختلفی دارد که بسته به محل نصب دوربین، انتظاراتی که باید برآورده شود و البته شرایط دیگر، انتخاب می‌شود.

هر دوربین خصوصیاتی دارد که در قیمت و کارکرد آن تأثیر گذار است و در بخشهای بعدی مجموعه آموزش نصب دوربین مدار بسته مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 

صفحه نمایش

صفحه نمایش می‌تواند، یک تلویزیون، ال سی دی، ال‌ای دی، مونیتور کامپیو‌تر و… باشد. معمولاً مابین دوربین و صفحه نمایش تجهیزات دیگری قرار می‌گیرند که در ادامه ذکر خواهد شد.

کاربرد صفحه نمایش برای دیدن همزمان تصاویر و نیز تصاویر ضبط شده می‌باشد .

دستگاه ضبط کننده تصاویر (DVR، NVR)

در صورتی که کارفرما، نیاز به ضبط تصاویر دوربین‌ها داشته باشد، می‌بایست از دستگاه ضبط تصاویر استفاده کند.

انواعی که در داخل پارانتز ذکر شده‌اند، در تکنولوژی‌های مختلف کاربرد دارند که در بخشهای بعدی تشریح شده است.

 

کابل انتقال تصویر

دوربین مداربسته، نور دریافتی از اجسام را به سیگنال‌های الکتریکی تبدیل می‌کند که از طریق کابل‌های انتقال تصویر به دستگاه ضبط، صفحه نمایش و یا ابزارهای دیگر منتقل می‌شود.

سیگنال‌های الکتریکی مذکور به هنگام عبور از کابل، در معرض نویز محیط قرار دارند که ممکن است کیفیت تصاویر را کاهش دهد.

برای انتقال تصویر لزوماً باید از کابلهایی استفاده کرد که نویز، کمترین اثر را بر روی آن دارد. کابل کواکسیال با مشخصه‌های متنوع، کابلی است که برای نصب برخی از انواع دوربین مداربسته ها استفاده می‌شود.

برای دوربین های آی پی از کابل شبکه استفاده می شود.

 

هارد

اگرچه هارد در داخل دستگاه ضبط قرار داده می شود ولی با توجه به قیمت آن به صورت جداگانه فاکتور می شود.