نکاتی درباره گریم و آرایش صورت خانم ها

نکاتی درباره گریم و آرایش صورت خانم ها

بسیاری از خانم ها زیبا هستند اما راز زیبایی آن ها چیست؟خانم هایی هستند که ظاهر زیبایی ندارند اما با آرایش کردن چهره زیبایی پیدا میکنند.گریم در آرایش استفاده از تکنیک های سایه روشن برای تاکید بر ویژگی های طبیعی چهره و برجسته سازی زیبایی هاست.

گریم و آرایش صورت خانم ها

 

می توانید به راحتی آن را یاد بگیرید و با توجه به چهره خود آنرا اجرا کنید.طبق نظر آرایشگر حرفه ای لس آنجلس Brande Bytheway، قسمت اصلی آرایش چهره، برجسته سازی توسط تعیین حد و مرزهاست. خیلی ها از خانم ها فکر میکنند اینکار ها رو میتوانند در خانه انجام دهند درصورتی که امکانپذیر نیست، اما راحت تر از آن چیزیست که فکرش را می کنید.

برند میگوید :

گریم بازی با سایه روشن هاست، ایجاد حدود و برجسته کردن ویژگیهای طبیعی صورت. برای بدست آوردن این تکنیکها ما همراه با آرایشگر حرفه ای “برند” جلو میرویم تا به کار بردن این تکنیکها و ابزراهای لازم را یاد بگیریم.

این تکنیکها ، روی هر شخص با توجه به ویژگیهای چهره و پوست آن شخص متفاوت خواهد بود اما روش کلی کار آن ها یکی است.بخشی از توصیه ی برند در این مورد این است: تمرین کنید، تمرین کنید، تمرین کنید! او میگوید امتحان کنید،

به اطراف خود نگاه کنید و هر چیزی که فکر میکنید برای صورت شما مناسب است را کشف کنید. اینکار خیلی پیچیده به نظر نمیرسد.

برند میگوید: بعضی از مردم هرروز بارها اینکار را انجام میدهند.

 

دو روش اصلی و موثر برای طراحی پایه وجود دارد :

 

لولایت (کمرنگ کردن) و هایلایت (پررنگ و برجسته کردن)

 

لولایت

 

به معنی استفاده از یک رنگ تیره تر است و برای قسمتهایی از صورت استفاده میشود که شما نمیخواهید خیلی به چشم بیاید و برای پوشاندن آن قسمت ها از لولایت استفاده میکنید.برند توصیه میکند که برای لولایت از سایه و رنگ سه درجه تیره تر از پوستتان و از سایه رنگ های مات و بدون درخشندگی استفاده کنید.

 

هایلایت

 

هایلایت کردن دقیقا برعکس است، برای قسمتهایی استفاده میشود که شما میخواهید برجسته تر شود و بیشتر به چشم بیاید. برای هایلایت کردن شما میتوانید هم از رنگ و سایه های مات استفاده کنید و هم از رنگ و سایه براق و درخشنده، (متناسب با سلیقه ی خودتون)

 

گریم گونه

اولین چیزی که بسیاری از خانم ها می خواهند برجسته کردن گونه است. برای شروع این کار، با استفاده از برس گونه بزرگ یا متوسط و سایه لولایت تیره، زیر استخوان گونه را آرایش کنید.

بالای قسمتهایی را که لولایت کردید برای برجسته کردن و تعادل هایلایت و برجسته کنید. بعد از تیره کردن زیر گونه سعی کنید استخوانهای گونه خود را برجسته تر کنید، برای اینکار با استفاده از قلم مو، رنگ براق و درخشنده و یا سایه روشنی را در امتداد استخوانهای گونه بزنید و بعد با برس خطوط را محو کنید.

 

گریم بینی

یکی از نکات مهم در آرایش صورت این است که بینی را کمی کوچک و باریک کنید. در نظر داشته باشید که این عمل برای همه ی صورت ها مناسب نیست. برای بینی نیز از همان سایه لولایت گونه خود استفاده کنید. این کار را از قسمت گوشه ی درونی ابرو شروع کنید و تا انتهای هر دو طرف بینی ادامه دهید و بعد، از بالا تا پایین پل بینی خود را هایلایت کنید. برای آرایش بینی، همیشه از محصولات مات استفاده کنید، حتی برای برجسته کردن آن.

برند میگوید:به طور کلی، خانم ها میخواهند بینی شان زیاد دیده نشود، بخصوص آن منطقه برجسته T مانند، بنابراین من می خواهم این قسمت خیلی درخشنده و قابل توجه نباشد و در نهایت، خط فاصل بین این دو قسمت بینی را با استفاده از یک قلم مو محو کنید.

چشم ها را در دو مرحله آرایش کنید. کار خود را با لولایت کردن شروع کنید و از این سایه روی چین و چروک ها و پلک چشمتان نیز استفاده کنید و آنها را همرنگ کنید سپس، با یک قلم مو قسمت زیر ابرو را هایلایت و برجسته کنید.

 

گریم فک

برای لولایت کردن فک، از زیر فک تا امتداد خط فک از سایه ی تیره تری استفاده کنید و اینکار را تا قسمت ارتباطی فک با گردن ادامه دهید، برای اینکه این خط دیده نشود با یک قلم موی تمیز زیر فک و گردن را برس بزنید تا محو و یکدست شود. سپس، بالای خط فک را هایلایت و با دقت با نواحی اطرافش همرنگ کنید این نکته را به یاد داشته باشید که در اطراف چانه اینکار را نکنید چون شما میخواهید دوطرف فک پایین را برجسته کنید.

اگر شما تمام نواحی چانه را هایلایت و برجسته کنید باعث میشود چانه شما بزرگتر به نظر برسد و به سمت جلو کشیده شود.