چگونه به خودمان انگیزه دهیم(سیر تا پیاز)

چگونه به خودمان انگیزه دهیم(سیر تا پیاز)

انگیزه دادن زمانی رخ می دهد که فردی می‌خواهد به هدفی برسد و انگیزه شروع و انجام این کار را دارد.بعضی اوقات اینکه به خودمان انگیزه دهیم خیلی مشکل است اما ما در ادامه راه هایی به شما پیشنهاد می کنیم که چطور می توانیم به خودمان انگیزه دهیم.

انگیزه

زندگی به نظرمان همین چیزهای ساده می‌آید و به وضع موجود راضی می‌شویم؛ رفتن سر کار، خانه ای برای تمیزکردن، خریدرفتن و… همین فکر، انتظارات ما را از خودمان کم کرده فکرهایی مثل خواندن یک کتاب جدید و گنجاندن ورزش روزانه در برنامه زندگی و شروع یک فعالیت هنری جدید.(مقاله انتخاب هدف و هدف گذاری).

 

چگونه به خودمان انگیزه دهیم ؟ برای اینکه به خودتان انگیزه دهید تا به اهدافتان برسید، ابتدا لازم است خوب فکر کنید و از خودتان بپرسید اگر به انجام کار موردنظرتان عادت نکنید، چه اتفاقی می‌افتد و نتایج انجام ندادن این کار چیست.

 

چگونه می‌توانید به خودتان انگیزه بدهی

  1. بدون داشتن هدف و مقصد، خیلی مشکل است که بتوانید به خودتان انگیزه بدهید؛ لازم است هدفتان را مشخص کنید، سپس آن را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کرده تا راحت‌تر بتوانید از عهده انجام آن بربیایید.
  2. نتایج کارهایی که انجام می‌دهید برای نشان دادن میزان پیشرفتتان، در دفتری ثبت کنید. این کارنشان می‌دهد چقدر با هدف فاصله دارید و یا چقدر به آن نزدیک شده‌اید. نگاه کردن به نتایج ثبت شده در این دفتر به شما انگیزه می‌دهد تا به تلاشتان ادامه دهید.
  3. استفاده از تصاویر، شعارها و جملات الهام بخش انگیزه دهنده را روی در یخچال یا هر محل دیگری که در دید شماست، قرار دهید. دیدن تصاویر افرادی که شما می‌خواهید به هدفی که آن‌ها رسیده‌اند، برسید، به شما انگیزه می‌دهد. شعارهایی مانند «تو می‌توانی» یا «ادامه بده» هم می‌تواند انگیزه لازم برای پیشرفت را به شما بدهد.
  4. علت انتخاب هدف را به خودتان یادآوری کرده و به نتایج آن توجه کنید که چرا می‌خواهید به این هدف برسید. این کار، علت کارهایی که انجام می‌دهید را به شما یادآوری می‌کند. طبیعی است که گاهی فعالیت مان کم شود؛ علت این است که گاهی فراموش می‌کنیم چه هدفی داریم. یک بهانه برای یادآوری هدف، تنها چیزی است که ما برای تقویت انرژی به آن نیاز داریم.

 

برای دیدن دوره های آموزشی رشته های مختلف فنی به سایت مجتمع فنی و حرفه ای دارالفنون ری مراجعه فرمایید.