کابل ترکیبی

کابل ترکیبی

کابل ترکیبی دوربین مداربسته از سری کابل های کواکسیال است که به آن RG59 گویند. این کابل ها در بخشی از مدارات برق کشی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند و به همین دلیل است که موارد مربوط به استفاده از آن ها در دوره آموزش برق ساختمان و آموزش نصب دوربین مداربسته تدریس می شوند.

کابل از نظر ساخت شبیه کابل های تمام مس است اما با توجه به قرارگیری سیم تغذیه کنار آن از نظر قطر مغزی و حجم شیلد تفاوت دارد.

سری جدید کابل های کواکسیال، کابل ترکیبی می باشد که به همراه کابل کواکسیال دو رشته برق نیز قرار دارد و این امکان را مهیا می سازد که برق مصرف هر دوربین به همراه کابل تصویر مشخص شود .

 

کنار هم بودن سیم برق دوربین و کابل تصویر دارای چند مزیت است

 

  • قابلیت یکپارچه سازی و قرار دادن تغذیه دوربینها در یک نقطه متمرکز(درصورت استفاده نکردن از این کابل بصورت اجباری باید برق دوربینهای مداربسته را از نزدیک ترین پریز برق ممکن تامین کرد، که در این مورد باعث ناامن بودن سیستم و امکان قطعی میشود و یا باید سیم برق را بصورت مجزا در کنار کابل تصویر دوربین های مداربسته ادامه دادکه از نظر اقتصادی مقرون بصرفه نیست)
  • مزیت برتر کابل ترکیبی این است که قابلیت یکپارچه سازی برق کلیه دوربین هاست و امکان استفاده از منبع تغذیه را فراهم میکند و میتوان با محاسبه مقدار کابل مصرفی و مقدار افت جریان در طول سبم از منبع تغذیه با توان مورد نیازمان استفاده کرد و بدلیل جمع شدن برق ها در یک رک میتوان از UPS برای برق اضطراری استفاده کرد،پکیج دوربین های مداربسته را ایمن ساخت و همچنین از قطعی تصویر جلوگیری کرد.

 

یرای دیدن دوره آموزش دوربین مدار بسته به سایت مجتمع فنی و حرفه ای دارالفنون ری مراجعه فرمایید.