کاربردهای دوربین مداربسته

کاربردهای دوربین مداربسته

اگرچه عمدتاً نام دوربین مداربسته، عنوان سیستم های حفاظتی را در ذهن تداعی می کند، ولی واقعیت این است که دوربین های مداربسته کاربردهای دیگری هم دارند؛ مواردی از قبیل کاربردهای پلیسی ، نظامی، فضایی ،صنعتی ، کنترل ترافیک ، ارتباطات ویدیویی، و تصویر برداری نامحسوس. به همین دلیل است که این شغل از بازار کار مناسبی برخوردار بوده و تعداد افراد متقاضی برای ثبت نام در دوره های آموزش دوربین مداربسته بسیار زیاد است.

جلوگیری از ارتکاب جرایم

کاربرد دوربین های مداربسته در جلوگیری از ارتکاب جرایم بسیار وسیع است؛ از جرایم رانندگی گرفته تا جرایم جنایی، همگی می توانند با استفاده از این سیستم ها، کاهش چشم گیری پیدا کنند.

در سالهای اخیر، استفاده نامحسوس از دوربین های مخفی نیز رواج گسترده ای پیدا کرده است که از مهم ترین موارد آن به استفاده از دوربین مداربسته برای دستگاه های خود پرداز و برای شناسایی جرایمی چون وارد کردن تصادفی رمز کارت اعتباری اشاره کرد.

آخرین تحقیقات آماری در شهر های بزرگ آمریکا و انگلستان نشان میدهد که بعد از نصب دوربین های مداربسته در پارکینگ ها 51 درصد از تعداد جرایم کاسته شده است، این کاهش در فرودگاه ها 23% و در سایر مراکز عمومی روی هم 7% بوده است.

کاربرد های صنعتی

در کارخانجات صنعتی، در محل ها یا مراحلی از کار که حضور فیزیکی انسان خطرناک،دشوار و یا حتی غیر ممکن است، دوربین های مداربسته به کمک ما آمده اند؛ کارخانجات شیمیایی یا نیروگاه های هسته ای از مهم ترین جاهایی هستند که این مساله در آنها رایج است.

برای دیدن دوره آموزش دوربین های مدار بسته به سایت مجتمع فنی و حرفه ای دارالفنون ری مراجعه فرمایید.