کاربرد دوربین پلاک خوان

کاربرد دوربین پلاک خوان

دوربین های پلاک خوان در دنیای امروز، تامین امنیت و حفظ آن، یکی از نیاز های ضروری هر سازمان و یا محیط عمومی می باشد. یکی از این محیط ها، پارکینگ های عمومی و خصوصی هستند که خودروهای مختلفی در آن ها رفت و آمد می کنند و برای کنترل ورود و خروج خودروها، و پیگرد خودروهای متخلف، به یک سامانه جامع و کارآمد نیاز داریم.

برای آموختن نحوه نصب این دوربین ها می توانید در دوره آموزش نصب دوربین مداربسته شرکت کنید.

دوربین پلاک خوان

 

دوربین های پلاک خوان در موارد مختلف اعم از وردی درب منازل و پارکینگ ها کاربرد دارند. همچنین در بزرگ راه ها جهت کنترل سرعت وسایل نقلیه معمولا از این نوع دوربین ها استفاده می شود.

کیفیت تصویر دوربین های پلاک خوان معمولا مگا پیکسلی بوده و باید دارای قابلیت های مناسب جهت عملکرد در هنگام شب و بازتاب نور از پلاک خودرو را داشته باشند.

 

این دوربین دارای ورودی خروجی زیر می باشد

 

1- ورودی صدا

 

2- خروجی صدا

 

با استفاده از ورودی و خروجی صدا می توانید با شخصی که کنار دوربین حضور دارد، مکالمه دو طرفه داشته باشید.

 

۳- پورت شبکه

 

۴- ورودی / هشدار

 

شما می توانید فهرستی از شماره پلاک های مد نظر خود را تهیه کرده و این فهرست را در لیست سفید دوربین وارد کنید، سپس خروجی هشدار دوربین را به یک راه بند متصل کنید، در این صورت، دوربین به محض تشخیص پلاکی که در لیست سفید قرار دارد، راه بند را باز می کند.

 

۵-ورودی برق ۱۲ ولت

 

این دوربین ها را باید در جای مناسب در ورودی پارکینگ نصب نموده و تنظیمات مربوط به دستگاه ضبط را انجام داد. در این تنظیمات میتوانید لیست پلاک های مجاز را وارد کرده تا هنگام ورود این خودروها درب پارکینگ باز و بسته شود.

 

سرعت شاتر (Shutter Speed)

 

برای اینکه از تار بودن تصویر جلوگیری شود، در دوربین های ویژه معادل ۱/۱۰۰۰ ثانیه گرفته می شود. به دلیل در حرکت بودن خودرو استفاده از سرعت شاتر پائین، تصویری تار در اختیار سیستم شناسایی کاراکتر اپتیکی (OCR) قرار می دهد.

بخصوص اگر ارتفاع دوربین نسبت به خودرو خیلی زیاد باشد. درحالیکه سطوح خودرو و دوربین در یک رنج است و سرعت خودرو نیز پائین است (مثلا در حدود ۶۴ کیلومتر بر ساعت)، می توان از سرعت شاتر کمتری در حدود ۱/۵۰۰ ثانیه نیز استفاده کرد. اما در حالت کلی این دوربین ها قادرند تا سرعت (۱۹۰ کیلومتر بر ساعت) را بدون هیچ گونه محدودیتی ثبت نمایند.

 

برای دیدن دوره آموزش دوبین مدار بسته به سایت مجتمع فنی و حرفه ای درالفنون ری مراجعه فرمایید.