7 روش برای باز کردن task manager ویندوز

7 روش برای باز کردن task manager ویندوز

در اين ترفند به معرفي 7 راه مختلف جهت باز کردن Task Manager در ويندوز خواهيم پرداخت.

بي‌توجه به اين که از کدام نسخه از ويندوز استفاده مي‌کنيد، Task Manager يکي از مهم‌ترين و کاربردي‌ترين ابزارهايي است که با آن سروکار داريد. با استفاده از Task Manager مي‌توانيد نسبت به بستن سريع برنامه‌ها، اجراي پروسه‌هاي جديد، مانيتور کارايي و فعاليت سيستم، مشاهده‌ي جزئيات پروسه‌هاي در حال اجرا و… اقدام کنيد. براي اجراي Task Manager روش‌هاي مختلفي وجود دارد. در اين ترفند به معرفي 7 راه مختلف جهت باز کردن Task Manager ويندوز خواهيم پرداخت.

 

روش های باز کردن task manager

 

از Taskbar

 

باز کردن Task Manager از طريق نوار وظيفه يا Taskbar يکي از معمول‌ترين راه‌ها براي اين کار است. بدين منظور کافي است در فضاي خالي از Taskbar راست‌کليک کنيد و Start Task Manager را انتخاب نماييد.

 

کليد ميان‌بر

 

براي باز نمودن Task Manager مي‌توان از کليدهاي ترکيبي کيبورد نيز کمک گرفت. براي اين کار کافي است کليدهاي ترکيبي Ctrl+Shift+Esc را فشار دهيد.

پيشنهاد مي‌شود جهت راحتي بيش‌تر کليدهاي Ctrl و Shift موجود در زير دکمه‌ي Enter را با دست راست بگيريد و سپس با دست چپ کليد Esc را فشار دهيد.

 

استفاده از خط فرمان

 

اگر با محيط Command Prompt ويندوز زياد سروکار داريد از اين طريق نيز مي‌توانيد Task Manager را فراخواني کنيد. براي اين کار کافي است دستور taskmgr را در آن وارد کرده و Enter میزنیم.

 

استفاده از Run

 

همانند محيط خط فرمان، از محيط Run نيز مي‌توانيد براي باز کردن Task Manager استفاده کنيد. ابتدا کليدهاي Win+R را فشار دهيد تا Run باز شود. سپس عبارت taskmgr را در آن وارد کرده و Enter بزنيد.

 

از Explorer

 

از طريق File Explorer يا Windows Explorer نيز مي‌توانيد Task Manager را اجرا کنيد. براي اين کار در اين محيط به مسير زير برويد: C:\Windows\System32 سپس فايل اجرايي Taskmgr.exe را بيابيد و بر روي آن دوبارکليک کنيد.

 

از صفحه‌ي Ctrl+Alt+Del

 

فشردن کليدهاي Ctrl+Alt+Delete منجر به باز شدن صفحه‌اي خواهد شد که در آن با کليک بر روي Task Manager (يا Start Task Manager) مي‌توان Task Manager ويندوز را اجرا کرد.

 

از منوي Power User

 

در ويندوزهاي 8 و 10 مي‌توان با فشردن کليدهاي ميان‌بر Win+X و سپس فشردن کليد t اقدام به باز نمودن سريع Task Manager از طريق منوي Power User کرد.

 

برای دیدن دوره آموزش ICDL به سایت مجتمع فنی و حرفه ای دارالفنون ری مراجعه فرمایید.