انواع اتو مو چه تفاوتی داشته و کدام یک بهتر هستند؟

انواع اتو مو چه تفاوتی داشته و کدام یک بهتر هستند؟

اتو مو از وسایلی است که هر آرایشگر ماهری باید، کارکردن با آن را بلد باشد. در واقع شرکت کنندگان در دوره های آموزش آرایشگری مردانه کار با این وسیله را در کلاس های عملی آموزش خواهند دید. در این مطلب می خواهیم شما را با انواع اتوی موی سر آشنا کرده و به شما بگوییم کدامیک از آن ها بهتر از سایر مدل ها هستند.

اتو مو چیست و چه کاربردی دارد؟

اتو مو وسیله ای برقی است که از آن برای صاف کردن موها استفاده می شود. این وسیله در انواع مختلفی تولید شده است ولی یک هدف واحد را دنبال می کنند. استفاده از انواع غیر استاندارد اتوی مو برای طولانی مدت می تواند به موهای افراد آسیب جدی وارد کند و در صورت استفاده از مو صاف کن های استاندارد نیز باید شرایط و قوائد لازم را رعایت کنید. با من همراه باشید تا انواع مختلف اتو موها را به شما معرفی کنم.

انواع مختلف اتوهای صاف کردن مو

داشتن اطلاعات کافی در زمینه اتو مو می تواند شما را در زمان انتخاب یک کالای مناسب برای منزل یا آرایشگاه خود یاری کند. انتخاب یک کالا مناسب می تواند سلامت موی شما و یا مشتریان را تضمین کند. تفاوت انواع اتوموهای موجود در بازار در جنس صفحات و همچنین تکنولوژی و امکانات است.

اتو مو تیتانیومی

اتو مو تیتانیومی یکی از بهترین و موثرترین اتوموهای موجود در بازار است. در این نوع از اتو موها جنس صفحات تخت اتو از تیتانیوم است و این صفحات به واسطه رسانایی مناسب گرما، دما را در حد استاندارد، یعنی نه خیلی زیاد و نه خیلی کم، ولی به طور مرتب و در یک حد ثابت به موهای شما منتقل می کنند. این ویژگی انواع اتوموهای تیتانیومی را به محبوب ترین و پر فروش ترین اتوها تبدیل کرده است.

اتو مو سرامیکی

این نوع از اتوها برای موهای بانوان بسیار مناسب است. این نوع از اتو برای موهای نازک و شکننده ایده آل و بسیار کم خطر است. این نوع از اتوها می تواند از دمای بسیار کم تا دمای بسیار زیاد را منتقل کرده و از همین رو می توان با تنظیم درجه دمای مورد نظر را به دست آورد. این بزرگترین مزیت این نوع از اتوها است و همین مزیت است که آن را برای انواع موها، حتی موهای نازک مناسب کرده است.

انواع حرفه ای اتو برای موی سر

همانطور که از نام این محصول پیداست، این نوع از اتوهای مسطح مو پس از بررسی محصولات مختلف از مارک های مشهور توسط متخصصان مو انتخاب می شوند. مواد اولیه به کار رفته در ساخت این اتوها شرایطی را فراهم خواهد کرد که بر اثر آن، طی مدت استفاده از اتو مو علاوه بر حفظ سلامتی، شفافیت و درخشندگی مو، صافی را نیز برای آن ها به ارمغان خواهد آورد.

اتوهایی با صفحه ای از جنس کهربا

در این نوع از اتوهای مو ایجاد یونهای منفی کمک می کند با استفاده از دمای کمتری بتوانید موهای خود را تا حد قابل قبولی صاف کنید. این اتوهای مسطح با به احتباس در آوردن رطوبت با کاهش حرارت، به درخشندگی و براق کردن مو و به طور کلی زیبایی بیشتر مو کمک می کند. این نوع از اتوها به مراتب از انواع دیگر گرانتر هستند و به تبع آن ماندگاری و عمر بیشتری نیز دارند.

اتو موی یونی

این نوع از اتوها با هدف ایجاد موهایی به غایت صاف و براق طراحی شده اند. این نوع از اتو مو نیز مانند انواع کهربایی عمل کرده ولی قیمت نسبتاً کمتر و کاربرد نسبتاً بهتر و بیشتری دارند.

بهترین اتو موهای موجود در بازار

لیست زیر، لیست تعدادی از بهترین انواع اتو مو موجود در بازار است:

  • L’Oréal Professionnel Steampod 2.0
  • Balmain Universal Cordless Straightener
  • ghd Max Styler
  • BaByliss Diamond Hair Straighteners
  • ghd Original Styler
  • BaByliss Straight and Curl Brilliance Rose-Gold Hair Straightener

مطلبی که در مورد انواع اتو مو خواندید از وب سایت flatironpro به فارسی ترجمه شده است.