معرفی سامانه جست و جوی کار و مشاغل دارالفنون

معرفی سامانه جست و جوی کار و مشاغل دارالفنون

امروزه یکی از دغدغه های اصلی در جامعه ، جست و جوی کار و مشاغل می باشد و کسانی که بعد از اتمام آموزش های لازم مهارت خاصی بدست آورده اند در یافتن شغل مشکل بزرگی دارند اما باتوجه به این موضوع می بایست موارد بسیاری را در نظر داشته باشید و یکی از این موارد داشتن مدرکی معتبر از یک آموزشگاه تایید شده است.

داشتن مدرک معتبر این اطمینان را به شما می دهد که فرصت های شغلی و مناسب بسیاری داشته باشید و یا بتوانید خودتان خود اشتغالی کنید و یا برای مهاجرت کردن به کشوری دیگر در زمینه کاری آسوده خاطر باشید.

با توجه به این موارد ذکر شده سامانه هایی نیز به وجود آمده اند که به آن ها سامانه جست و جوی کار و مشاغل می گویند و در زمینه کاریابی فعالیت می کنند و با مراجعه کردن به این سامانه ها با توجه به تخصص خود می توانید راحت و سریع شغل مورد نظر خود را یافته ومشغول به کار شوید.

یکی از این سامانه های جست و جوی کار و مشاغل ، سامانه دارالفنون است که در سایت مجتمع فنی حرفه ای دارالفنون ری می توانید آن را بیابید و در آگهی های جدید و به روزی که در این قسمت قرار می گیرد شما مراجعه کنندگان می توانید به آن به راحتی دسترسی پیدا کنید.

قبلا هم درباره پستی با عنوان شغل مناسب و راه های مناسب انتخاب شغل با شما صحبت کردیم و حالا وقتشه شغل خود را پیدا کنید و شروع کنید … بزن بریم.

سامانه اشتغال دارالفنون
سامانه اشتغال دارالفنون

خود اشتغالی

کسانی که برای خود کاری ایجاد می کنند و یا کار فرما خودشان هستند یک خود اشتغالی انجام داده اند که ممکن است مشکلاتی هم مانند در آمد کم یا سرمایه گذاری کردن با بودجه فراوان نیز به همراه داشته باشد و افرادی که قصدشان خود اشتغالی کردن است می بایست تمام جوانب را در نظر بگیرند.

مشاغلی که می توانیم برای خود ایجاد کنیم در زمینه های مختلفی مانند کار های خدماتی ، کشاورزی ، صنعتی و… می باشند که برای مثال شروع کار در یک کار گاه یا زدن یک مغازه با گرفتن پروانه کسب یا مجوز ضروری می باشد.

شراکت کردن

شراکت یا همکاری با شرکت های مختلف یا یک فرد خاصی می تواند یکی از خواسته هایی باشد که به آن بپردازید اما باید دانست که برای چنین شراکتی چه مواردی مورد نیاز شما می باشد تا مورد توجه قرار گیرد و حتی می توانید با شرکت های مناسب در کشوری دیگر جهت همکاری فعالیت کنید.

قطعا با داشتن یک مدرک رسمی فنی حرفه ای یا بدست آوردن جواز کسب می توانید به این خواسته خود برسید اما باید این راهم در نظر گرفت که کسب کردن چنین مدرکی در یک آموزشگاه معتبر صورت می گیرد که از طرف سازمان فنی حرفه ای کشور مورد تایید قرار گرفته باشد.

یافتن یک شغل مناسب

همانطور که در توضیحات قبل هم ذکر شد امروزه پیدا کردن شغل کار دشواری برای جوانان شده است و با مهارتی که به دست می آورند شغلی مربوط به تخصص خود یافت نمی کنند و این امر موجب نا امیدی این افراد نیز می شود اما سامانه هایی در این زمینه فعالیت می کنند که این مشکل را برطرف و کمک بسیار مفید و موثری به افراد با مهارت لازم که در جست و جوی کار و مشاغل نیز هستند می کنند.

یکی از این سامانه ها “سامانه جست و جوی کار و مشاغل دارالفنون ری” می باشد ، آموزشگاه فنی حرفه ای دارالفنون ری سامانه ای مربوط به کار و مشاغل در سایت خود ایجاد کرده است که این سامانه هر روز تعداد زیاد ، آگهی هایی که به روز و جدید و با تمام جزئیاتی که درج شده با توجه به نیاز های شغلی در سراسر کشور منتشر می کند تا خیلی راحت و آسان در دسترس شما عزیزان قرار گیرد و دیگر در جست و جوی کار و مشاغل دغدغه ای نداشته باشید.

همچنین شما می توانید سامانه جست و جوی کار و مشاغل دارالفنون ری را که در سایت مجتمع فنی حرفه ای دارالفنون نیز قرار دارد را مشاهده نمایید و هر زمان که به این سامانه مراجعه کنید با جدید ترین و به روز ترین آگهی ها با تمام جزئیات درج شده مواجه می شوید.

نکاتی که در مصاحبه با کار فرمای خود باید در نظر بگیرید

همانطور که گفته شد برای یافتن شغل مورد نظر داشتن مدرک معتبر و مناسب می تواند بسیار تاثیر گذار باشد اما برای به دست آوردن شغل تنها داشتن مدرک کافی نیست بلکه نکاتی دیگر نیز وجود دارند که می تواند موقعیت بهتری در زمینه کار برای ما فراهم کند.

زمانی که شما برای اولین بار با کار فرما خود جهت مصاحبه رو به رو می شوید مواردی را باید در نظر بگیرید که باعث توجه و رضایت کار فرما شما باشد اولین موردی که باید به آن بپردازید داشتن یک ظاهر خوب و موجه است تا نشان دهنده ی منظم و مرتب بودن شما باشد.

در روزی که قرار است جهت مصاحبه به کار فرما خود مراجعه کنید در نظر داشته باشید که تمامی مدارک مورد نیاز و رزومیتان را همراه ببرید تا موقعیت و تخصص خود را بهتر اثبات کرده باشید.

در روز مصاحبه می توانید سوال هایی از کار فرما و یا محل کار خود پرسیده و درباره ی آن صحبت کنید تا با آگاهی بیشتری تصمیم بگیرید حال این سوالات می تواند در موارد مختلفی پرسیده شود که ما چند مورد از این سوالات را برای شما در نظر گرفته ایم.

ساعت کاری و روز های کاری چگونه است ؟

ساعت کاری جزئی از موارد مهم است که هر کسی آن را باید در نظر بگیرد ممکن است کار به صورت تمام وقت یا پاره وقت بوده که بستگی به تصمیم و خواسته شما دارد اما باید دانست که هر چند ساعت کاری که شما انجام می دهید حقوق و پاداش شما طبق وزارت کار حساب شود.

برای روز های کاری هم این مورد را توجه نمایید که در هفته یا در ماه چند روز می توانید تعطیل باشید و یا چند روز در ماه به شما مرخصی تعلق می گیرد

آیا این کار بیمه تامین اجتماعی دارد ؟

داشتن بیمه می تواند در طول زندگی شما خیلی مفید و کار آمد باشد و جایی که مشغول به کار می شوید حق بیمه را از حقوقی که در ماه دریافت می کنید کسر می شود و به تامین اجتماعی تعلق می گیرد اما باید بدانید حق بیمه ای که باید پرداخت شود 30 درصد از حقوق هر فرد است که 23 درصد کار فرما پرداخت می کند و تنها 7 درصد از حقوق کسی که بیمه می شود کسر می گردد

وظایف و شیوه ی همکاری

در هر محیط کاری که وارد می شوید وظایفی را به شما واگذار می کنند که شما موظف هستید درباره ی آن وظایف و نحوه ی همکاری خود با آن محیط کار را بدانید و سوالات مربوط به همکاری شما جزئی از مصاحبه با کار فرما خویش نیز می باشد.

درست انجام دادن وظایفتان و همکاری بهتر با کار فرما خود موقعیت و جایگاه شما را بالا و حفظ می کند باید دانست که هر چی دقیق تر از وظایف خود بپرسید بهتر می توانید به آن عمل کنید.

همانطور که افراد در محیط کارشان وظایفی نیز بر عهده دارند کار فرماها هم در قبال این افراد باید وظایفی انجام دهند به عنوان مثال حقوق و پاداش کارمندان خود را به موقع پرداخت نمایند و در مدیریت خود شکیبا و صبور باشند تا شیوه ی بهتری جهت همکاری با کارمندان خود ایجاد کنند.

کار به صورت کار آموزی مناسب است یا خیر ؟

این موردی است که کاملا به خود شخص بستگی دارد و با توجه به خواسته اش می تواند در این باره تصمیم بگیرد که به عنوان یک کار آموز در محل کار حضور پیدا کند برایش بهتر است یا خیر.

با توجه به این موضوع عده ای علاقه دارند به مدت یک ماه الی 9 ماه در محل کار مورد نظر به عنوان یک کار آموز حضور داشته باشند البته این امر باعث می شود که به تجربه و مهارت و یادگیری آن افراد نیز بسیار کمک کند.

باید در نظر داشت در کنار کمک به مجموعه ای که در آن به عنوان کار آموز هستند از آن مجموعه بخواهند که تجربه هایشان را در اختیار کار آموزان بذارند و تمام نکات کاری را انتقال دهند و در صورت ممکن می توانند خواستار مبلغی حتی کم هم به عنوان کمک پرداخت دریافت نمایند.

و در پایان

در تمامی توضیحاتی که برای شما ذکر شد ” سامانه جست و جوی کار و مشاغل دارالفنون ” را با شما آشنا کردیم تا با مراجعه کردن به آن که در سایت مجتمع فنی حرفه ای دارالفنون ری می باشد مشکلات یافتن مشاغل را برای شما نیز بر طرف کرده باشیم.

این سامانه به صورت یک جدول طراحی شده است که هر روز یک تعداد آگهی هایی در آن قرار می گیرند که شما با توجه به قسمت های موجود در آن که شامل شهر و نوع همکاری و دسته بندی های مختلف نیز می باشد می توانید کار و شغل مورد نظر خویش را پیدا کنید.

و همچنین تمامی سوالاتی که ممکن در یافتن کار برایتان به وجود بیاید را به آن ها اشاره کردیم که تجربه ای برای آینده ی شما عزیزان جهت کار کردن یا خود اشتغالی ایجاد کرده باشیم.

ورود به سامانه کاریابی و اشتغاب یابی دارالفنون