اسپری مو : آشنایی با انواع و مصارف اسپری های مو

اسپری مو : آشنایی با انواع و مصارف اسپری های مو

وقتی سخن از اسپری مو به میان می آید، همه ما یک ذهنیت نسبی در مورد آنچه به آن اشاره می شود، خواهیم داشت. با این وجود کمتر کسی را خواهید یافت، که اطلاعات جامع و کافی در مورد انواع اسپری مو داشته باشد.

مطلبی که هم اکنون در حال خواندن آن هستید، با هدف معرفی 5 مدل اسپری مو به هنرجویان دوره آموزش آرایشگری مردانه نوشته شده است.

اسپری مو چیست؟

وقتی از واژه اسپری مو استفاده می کنیم، هدف اشاره به موادی است که پس از اسپری شدن بر روی موهای شما، می توانند از آن در برابر بهم ریختگی توسط باد، رطوبت و یا سایر موارد مشابه محافظ کنند و حالت موهای شما را برای مدتی مشخص حفظ نمایند.

در واقع انواع اسپری مو ، نوعی ساختار پلیمری را به ساقه موی شما خواهند افزود که می تواند به عنوان نوعی حفاظ و تقویت برای بدنه مو عمل کند و حالت موهای شما را برای مدتی مشخص حفظ نماید. ضمناً این مواد شیمیایی باعث چسبیدن موهای شما به یکدیگر شده و به این ترتیب موها به نوعی از وضعیت قرارگرفتن یکدیگر پشتیبانی می کنند.

نکته دیگری که لازم است در مورد این محصولات آرایشی و بهداشتی بدانید، آن است که این محصولات اکثراً در فرم آیروسول یعنی ترکیب مایع و گاز یافت می شوند، اما ممکن است برخی از آن ها را در فرم اسپری های آب پاش یا همان پمپ نیز ببینید. تنها مزیت استفاده از انواع پمپی عدم امکان اشتعال مانند اسپری های فشرده و همچنین کاهش آسیب به مو به دلیل عدم برخی از مواد مضر موجود است.

انواع اسپری مو با نازل پمپی ، حالتی خیس به موهای شما خواهند بخشید و به همین علت، توصیه می شود که افراد دارای موهای فر از این محصولات استفاده کنند.

نکاتی در مورد استفاده از اسپری مو

رعایت نکات زیر در مورد استفاده از اسپری مو می تواند تضمین کننده دریافت بهترین نتیجه برای شما باشد. این نکات شامل موارد زیر هستند:

نازل اسپری را چک کنید

کثیف بودن نازل اسپری یا مسدود شدن آن، می تواند عملیات پاچیدن مواد بر روی مو را از کنترل خارج کرده و کنترل آن را از دست شما خارج کند. برای رفع این مشکل باید نازل را از جای خود خارج نمایید و به کمک آب گرم آن را بشویید.

از فاصله دور اسپری کنید

نزدیک نگهداشتن اسپری به سر در زمان استفاده از اسپری مو می تواند موهای شما را بیش از حد به همدیگر بچسباند. برای جلوگیری از این مشکل باید اسپری را از فاصله 30 تا 40 سانتی متری موها استفاده کنید.

تمام بخش ها را با اسپری مو آغشته کنید

برای آنکه مواد موجود در اسپری به سایر بخش های مو نیز برسد، باید انگشتان خود را در دورن موها حرکت دهید.

انواع اسپری برای موها

حال که به دانشی کلی در مورد اسپری های مخصوص مو دست پیدا کردید، بهتر است شما را با انواع این محصولات نیز آشنا کنیم.

اسپری های پایه ای با مصرف روزانه

اسپری های روزانه با مصرف پایه ای تنها برای حفظ حالت مو مورد استفاده قرار می گیرند و هیچ ویژگی اضافه دیگری ندارند. این نوع از اسپری ها به دلیل کمتر بودن فرمول های شیمیایی به طور پیش فرض باید آسیب کمتری به موهای شما بزنند و به همین دلیل است که برای مصرف روزانه مناسب خواهند بود.

اسپری های حجم دهنده مو

همانطور که از نام این نوع اسپری مو می توان حدس زد، این محصولات ظاهری پرپشت و حجیم تر به موهای شما خواهند بخشید. در واقع این نوع از اسپری ها، با ایجاده لایه ای تقویتی دور ساقه مو، توهم کلفت و پرپشت بودن موها را ایجاد خواهد کرد.

اسپری های حالت دهنده مو

اسپری حالت دهنده مو به آرامی خشک می شود و به همین دلیل است که گزینه بسیار مناسبی برای حالت دادن به موها است. یکی از بزگترین ویژگی های این نوع اسپری آن است که حالت طبیعی حرکت مو را به طور کامل از بین نمی برند ولی در عین حال، به موهای شما در حفظ فرم ایجاد شده کمک خواهند کرد. ضمناً می توان از این اسپری پس از پایان فرایند حالت دادن به موها نیز استفاده کرد.

اسپری مو ضد حرارت

اسپری مو ضد گرما

اگر برای حالت دادن موهای خود، بیش از حد از گرما استفاده می کنید، بهتر است به فکر خرید یکی از این محصولات باشند. این محصولات یک لایه محافظ بر روی ساقه موهای شما ایجاد می کند و از تبخیر رطوبت طبیعی موی شما جلوگیری می کند. این کار از سوختگی و آسیب جدی موها به طور چشمگیری جلوگیری می کند. این نوع اسپری مو فاقد الکل بوده و می تواند در زمان سشوار کشیدن، اتو زدن و فر کردن مو با حرارت مورد استفاده قرار بگیرد.

اسپری پایان کار مو

همانطور که از نام این اسپری می توان حدس زد، این محصولات با هدف پوشش نهایی موها در زمان خروج از منزل مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از اسپری مو که فرمول بسیار سنگینی دارند، می تواند تا مدت زیادی مدل و حالت موهای شما را در یک فرم ثابت و یکسان حفظ نماید و به این ترتیب ظاهر جذابی به آن ها ببخشد، اما به دلیل فرمول پیچیده شیمیایی و سنگینی بسیار، می تواند در دراز مدت و با استفاده بیش از حد به موهای شما آسیب وارد کند.