نحوه نصب دوربین های مداربسته

نحوه نصب دوربین های مداربسته

یکی از موارد حیاتی برای هر کسب و کاری، نصب دوربین های مداربسته است. در واقع چنانچه کسب و کاری فاقد سیستم امنیتی دوربین مداربسته یا CCTV باشد، درخطر مورد جرم واقع شدن قرار خواهد گرفت و این می تواند برای هر کسی نگران کننده باشد. با ما در دارالفنون همراه باشید، تا به شما هرآنچه لازم است در مورد نصب دوربین مداربسته بدانید بگوییم.

گام اول: انتخاب دوربین های مناسب

هر مکانی به دوربین مدار بسته مناسب خود احتیاج دارد. این در حالی است که برخی از مشاغل به دوربین مداربسته به عنوان یک مورد حیاطی احتیاج نداشته و وجود دوربین برای آن ها تنها یک مزیت حساب می شود. برای مثال بانکها به دوربین مدار بسته با ضریب امنیتی در سطح بالا نیاز دارند و یک آرایشگاه مردانه فقط به 2 دوربین خوب برای پوشش دادن همه اتفاقات نیاز دارد. این در حالی است که در برخی دیگر از مشاغل نصب دوربین های مداربسته قلابی تنها به عنوان عامل ترساننده مجرمین توصیه می شود و هیچ نیازی به دوربین واقعی وجود ندارد.

انتخاب محل نصب دوربین های مداربسته

گام دوم: انتخاب مکان مناسب برای نصب دوربین ها

باید هدف خود را از نصب دوربین های مداربسته کاملاً مشخص کنید. برای مثال اگر هدف از نصب دوربین های مداربسته شناسایی چهره باید، باید آنرا در ارتفاعی نسبی برابر با قد متوسط اشخاص قرار داد. این درحالی است که دوربین هایی که با هدف تصویر برداری از جزئیات نصب می شوند، باید ارتفاع بیشتری داشته تا بتوانند حداکثر محیط مورد نظر را پوشش بدهند.

مرحله سوم: انتخاب لنز مناسب برای دوربین مداربسته

گام سوم: دوربین و لنز مناسب را تهیه کنید

یکی از مهمترین بخش های هر دوربین، لنز آن دوربین است. گرچه بسیاری از افراد که قصد نصب دوربین های مداربسته را دارند، به فروشگاه مراجعه کرده و یک ست چندتایی از دوربین مداربسته و تجهیزات مورد نیاز را خریداری می کنند، باید گفت که این کار به هیچ عنوان درست نیست. فراموش نکنید که لنزهای پهن و پیش فرض دوربین های مداربسته تنها برای ثبت تصاویر عریض مناسب بوده و به هیچ وجه نمی توانند جزئیاتی نظیر چهره افراد را ثبت کنند. این در حالی است که در صورت بروز مشکل و نیاز به مدارک و اسناد برای استفاده در دادگاه باید تصاویر قابل استنادی برای متهم کردن افراد داشته باشید. س

انتخاب دستگاه دی وی آر DVR دوربین

گام چهارم: انتخاب DVR مناسب

اگر به ثبت تصاویر احتیاج دارید، باید وسیله ای به نام دی وی آر نیز تهیه کنید. این در حالی است که اگر هدف از نصب دوربین مداربسته نظارت لحظه ای باشد، دیگر نیازی به انواع بسیار با کیفیت این وسیله نخواهید داشت. بالاترین کیفیت دی وی آر ها به ترتیب از بالا به پایین در لیست زیر نوشته شده است:

  1. D1
  2. 2CIF
  3. CIF
  4. QCIF

نوع پیشنهاد شده برای ثبت تصاویر مدل اول و دوم است و برای مانیتور های لحظه ای نیز حداقل نوع سوم یا انواع با کیفیت تر توصیه می شود. فراموش نکنید که نوع دوربین نیز در نتیجه نهایی کیفیت تصاویر تاثیرگذار خواهد بود.

کمک گرفتن از متخصصین برای نصب دوربین ها

گام پنجم: سعی نکنید نصب را نیز خودتان انجام دهید

گرچه نصب دوربین مداربسته کار چندان کار چندان پیچیده و سختی نیست، با این وجود نکات ریز و خاص خود را دارد. به همین دلیل توصیه می شود، هرگز این کار را خودتان انجام ندهید، مگر آنکه پیشتر در دوره های آموزش دوربین مداربسته شرکت کرده باشید. اگر می خواهید علت این امر را بدانید باید به شما بگوییم که به دلایل زیر نباید این کار را خودتان انجام دهید:

  1. اگر زمان مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته را بر روی حرفه خود صرف کنید، دستمزد نصاب را فراهم خواهید کرد.
  2. تکنولوژی دوربین مداربسته هر روز پیشرفت کرده و ممکن است این امر کار را برای شما سخت کند.
  3. دوربین های مداربسته قیمت بالایی داشته و آسیب زدن به آن ها می تواند برای شما گران تمام شود.
  4. ممکن است در نصب موفق باشید ولی کار کیفیت لازم را نداشته باشد.

سخن نهایی

مطلبی که در مورد نحوه نصب دوربین های مداربسته در وب سایت مجتمع فنی و حرفه ای دارالفنون خواندید، از مطلبی با همین موضوع به زبان انگلیسی در وب سایت ویکی هو به فارسی ترجمه شده است. استفاده از این مطلب با ذکر نام منبع فارسی یعنی وب سایت ما، کاملاً مجاز است.