پیشگیری از کرونا در آرایشگاه

پیشگیری از کرونا در آرایشگاه

مدتی است که بیماری کشنده ای به نام کرونا، با سرعتی زیاد در سطح دنیا در حال انتشار است و به همین دلیل، مشاغل زیادی تحت تاثیر قرار گرفته اند. قدرت انتشار این بیماری در مکان های عمومی به مراتب بیشتر است و به همین دلیل آرایشگاه ها یکی از نقاط حساس بوده و لازم است راه های پیشگیری از کرونا را بدانید تا از خود و مراجعین یا همان مشتریان گرامی به خوبی مراقبت کنید.

در این مطلب شما را با روش های پیشگیری از ابتلا به کرونا در آرایشگاه ها آشنا می کنیم. این مطلب با هدف افزایش اطلاعات هنرجویان دوره های آموزش آرایشگری مردانه تهیه و تدوین شده است.

چرا آرایشگران در برابر چنین بیماری هایی آسیب پذیرتر هستند؟

بیماری کرونا یا کووید 19 (covid-19) یک بیماری مسری است که از فرد به فرد منتقل شده و اصلی ترین راه انتقال آن تماس با قطرات تنفسی فرد آلوده است. ضمناً این ویروس در خارج از بدن انسان نیز عمر نسبتاً بالایی داشته و به همین علت می تواند از طریق تماس با سطوح نیز شما را درگیر خود کند. پیشگیری از کرونا در آرایشگاه به علت تماس مستقیم افراد با یکدیگر امری بسیار حیاطی است. در واقع ذات شغل آرایشگری به گونه ای است که فرد خدمت رسان باید با مشتری تماس مستقیم داشته باشد و علاوه بر آن استفاده از ابزار مشترک برای خدمات می تواند ویروس را از سطح موهای یک شخص، به شخص دیگر منتقل کند. ضمناً این تنها ظاهر قضیه است و استفاده از ابزار دیگری نظیر سشوار می تواند ویروس های احتمالی موجود بر روی موی اشخاص را به سادگی در هوا پخش نماید.

چگونه می توان از انتشار کرونا در آرایشگاه پیشگری کرد؟

بهترین راه برای جلوگیری از انتشار کرونا در آرایشگاه آن است که برای مدتی از مراجعه به آن خودداری نمایید. می توانید مواردی مثل کوتاهی ریش و موهای دور سر را در خانه و با کمک یکی از اعضای خانواده انجام دهید یا اگر بر روی مسائل این چنینی چندان حساس نیستید، برای مدتی بیخیال اصلاح سر و صورت خود شوید. اما اگر به هر دلیلی می خواهید به آرایشگاه مراجعه کنید یا اگر در این شغل فعال هستید، بهتر است برای پیشگیری از کرونا در آرایشگاه به موارد زیر توجه نمایید.

در زمان رفتن به آرایشگاه حتماً ماسک بزنید

استفاده از ماسک می تواند به عنوان اصلی ترین راه جلوگیری از انتقال کرونا در نظر گرفته شود. اگر قصد دارید به آرایشگاه مراجعه کنید، حتماً از ماسک استفاده کنید، در چنین شرایطی امکان ابتلای شما به بیماری کرونا تا حد زیادی کاهش می یابد و اگر خود شما آلوده باشید نیز بیماری را به دیگران منتقل نخواهید کرد.

از مشتریان بخواهید بهداشت را رعایت کنند

پیشگیری از کرونا در آرایشگاه تنها با رعایت بهداشت توسط تمامی افراد امکان پذیر است، بنابراین اگر قصد دارید مغازه خود را باز کنید، تنها مشتریانی را بپذیرید که بهداشت فردی را رعایت می کنند. ضمناً باید قوانینی را وضع نمایید که طی آن آرایشگاه شما بیش از حد شلوغ نشود و فاصله اجتماعی موجود بین افراد رعایت شود.

سطوح و ابزار را صد عفونی کنید

برای کاهش هرچه بیشتر احتمال انتقال بیماری به مظور پیشگیری از کرونا در آرایشگاه باید تا حد ممکن از وسایل یکبار مصرف استفاده نمایید و در مواردی که اینکار ممکن نیست، از ابزار شخصی مانند قیچی، شانه و ماشین برای زدن موی افراد بهره ببرید. در سایر موارد نیز باید از ماده ضد عفونی کننده الکل 70% برای گند زدایی ابزار استفاده کنید.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید، ضد عفونی کردن سطوح صندلی ها، پس از هربار اصلاح است. اینکار می تواند ویروس های موجود را کشته و احتمال آلوده شدن افراد به کووید 19 را کاهش دهد.

تهویه را افزایش دهید

بهتر است برای ایجاد چرخش هوا و ورود هوای تازه از یک سیستم تهویه مناسب استفاده کنید. چنین اقدامی سطح ویروس موجود در هوا را تا حد زیادی کاهش داده و احتمال انتقال ویروس را به حد قابل توجهی پایین می آورد. برای پیشگیری از کرونا در آرایشگاه می توانید از فیلترهای کربن فعال تصفیه هوا استفاده کنید.