ثبت نام

آموزش لوله کشی ساختمان

آموزش لوله کشی ساختمان ( آموزش تاسیسات )

دوره آموزشی لوله کشی ساختمان که برخی افراد به آن دوره تاسیسات نیز می گویند یکی از پر مخاطب ترین دوره های آموزشگاه دارالفنون می باشد که به علت داشتن بازار کار بسیار عالی و درآمد زیاد مورد استقبال کارآموزان قرار گرفته است. دوره ی آموزشی لوله کشی ساختمان  یکی از دوره‌های رسمی سازمان آموزش فنی حرفه ای است و به شرکت‌کنندگان در این دوره آموزش صفر تا صد لوله کشی ساختمان آموزش داده می شود و در پایان دوره، مدرک رسمی و معتبر فنی و حرفه ای داده می شود که با این مدرک امکان دریافت جواز کسب ، دریافت وام خود اشتغالی و مدرک بین المللی را دارید.

با توجه به این موضوع که شغل لوله کشی نیاز به تحصیلات آکادمیک نداشته و تنها با گذراندن دوره‌های معتبر و کارآمد، می‌توانید در یک مدت کوتاه مهارت‌های مورد نیاز این شغل را به دست آورده و شما به یک لوله کش حاذق تبدیل شوید می‌تواند کسب در آمد کنید.

شغل لوله کشی در ایران، دارای دو مزیت بسیار مهم است :

 • نیازی به تحصیلات عالی برای ورود به این شغل ندارید و تنها با گذراندن دوره لوله کشی ساختمان می‌توانید وارد این کسب و کار شوید.
 • شغل‌هایی که می‌توانید با ورود به این حوضه انتخاب کنید بسیار متنوع هستند؛ به همین دلیل به راحتی می‌توانید یکی از این مشاغل را برای آینده خود انتخاب کنید مثل (لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان ، رفع عیب سیستم لوله کشی ساختمان، اجرای لوله کشی شوفاژ، نصب پمپ آب ، گرمایش از کف ، نصب و تجهیز وان حمام، سونا و جکوزی، لوله کشی فاضلاب، نصب شیرآلات و ….)
شرایط برگزاری: خوابگاه: دارد
آموزش: تئوری، عملی، کارگاه فنی، تعمیرگاه واقعی مدرک فنی حرفه ای، بین المللی و جهانی و جوازکسب
تقویم دوره: در حال برگزاری و ثبت نام دوره جدید فعال است دوره بعدی: 1403/05/06 - (جزئیات)
تقویم کلاسی
شکل برگزاری: نیمه فشرده
تاریخ شروع: 1403/05/06
پایان: 1403/05/18
ساعت شروع: 12/30
ساعت پایان: 15/30
میزان آموزش: 45 ساعت
روزهای برگزاری: شنبه الی پنج شنبه
از 3 نفر ظرفیت کل فقط 3 نفر مانده
هزینه دوره: 10500000 8500000 تومان با تخفیف
سرفصل ها
سرفصل های سرفصلهای آموزشی لوله کشی ساختمان :
 • آموزش شناخت وسایل و ابراز مورد نیاز درلوله کشی ساختمان و آموزش  روش کار با وسایل

 • آشنائی با انواع لوله های آب و فاضلاب در تاسیسات ساختمان و صنعتی

 • آشنائی با نقشه خوانی تاسیسات لوله کشی آب سرد و گرم و فاضلاب بهداشتی با استفاده از علائم اختصاصی

 • آشنائی با طریقه بدست آوردن اندازه طول لوله مصرفی و تعداد اتصالات از روی نقشه های تاسیساتی

 • آشنائی با انواع نصب کلکتور و کلیه اتصالات تبدیلی

 • آموزش روش کار با دستگاه پرچکاری و دستگاه پرچ کن جهت پرچ انواع لوله ها به سقف و دیوارها

 • آشنائی با اصول کندکاری دیوار و کف جهت نصب لوله های آب و فاضلاب

 • آموزش جوشکاری مقدماتی جهت ساخت انواع سازه ، انواع بست ، انواع پایه و تکیه گاه جهت نصب انواع لوله

 • آموزش کار با انواع لوله گیر، بریدن انواع لوله به وسیله لوله بر، برقوکاری لوله و پلیسه گیری لوله

 • آموزش حیدده کاری لوله های فولادی

 • آموزش روشهای عایق بندی حرارتی و رطوبتی لوله های آب سرد و گرم

 • آموزش اجرای لوله کشی فاضلاب، تهویه، آب باران، سیفون، دریچه بازدید، کف شورها

 • آشنائی با نقشه های لوله کشی فاضلاب، آشنائی با انواع لوله های فاضلاب، آشنائی با شیب لوله های فاضلاب

 • آموزش اصول اتصال لوله های فولادی و اتصالات پلیمری

 • آشنائی با مواد آب بندی لوله کشی (نوار، خمیر و کف )

 • آشنائی با انواع آچارهای لوله کشی (لوله گیر و آچار زنجیری )

 • آموزش روش لوله کشی لوله های تلفیقی (لوله های چندلایه) و اتصالات مهره ماسوره ای و پرسی

 • آموزش کار با انواع قیچی و لوله بر

 • آشنائی با انواع کالیبراتور اصول کالیبراتور

 • آشنائی با انواع فنر در خمکاری لوله ها پنج لایه

 • آموزش لوله کشی لوله های پلیکا

 • آموزش آشنائی با ابزار، اتصالات و لوله های مورد استفاده در سیستم بوش فیت و اصول نصب سیستم بوش فیت

 • آموزش لوله کشی آب سرد و گرم با انواع لوله ها (آبرسانی، آتش نشانی، حرارتی و برودتی، فاضلاب، تهویه، استخرها )

 • آموزش لوله کشی رادیاتور

 • اجرای لوله کشی شوفاژ

 • آموزش نحوه اتصال شیر پکیج

 • آموزش نصب و راه اندازی انواع آبگرمکن

 • اجرای گرمایش از کف

 • آموزش نصب روشور با ارتفاع استاندارد

 • آموزش نصب توالت فرنگی

 • آموزش نصب توالت ایرانی

 • آموزش نصب و تجهیز وان حمام

 • سونا و جکوزی

 • آموزش نصب پمپ آب

 • آموزش نصب سیفون سرویس بهداشتی

 • آموزش نصب انواع شیرآلات و وسایل بهداشتی با توجه به ارتفاع استاندارد (آموزش نصب شیرحمام و دوش حمام ، نصب شیر ظرفشوئی، نصب شیر توالت فرنگی و شیر توالت ایرانی، نصب شیر روشوئی، نصب شیر آب در فضای باز )

 • آموزش روشهای تست کردن لوله ها و روشهای نشت یابی لوله ها

دوره آموزش لوله کشی ساختمان برای چه کسانی پیشنهاد می شود؟

آموزش لوله کشی ساختمان فرصتی است که امکان یک زندگی عالی را برای شما فراهم می‌کند. افرادی که قصد ورود به حرفه لوله‌کشی ساختمان را دارند می‌توانند در دوره آموزش لوله کشی ساختمان شرکت کنند چرا که این دوره به صورت تخصصی و کاربردی به آموزش مهارت‌های لازم در این زمینه می‌پردازد.

در این دوره شرکت‌کنندگان با انواع لوله، اتصالات، شیرآلات، نقشه‌خوانی و اجرای عملی لوله‌کشی آشنا می‌شوند. پس از گذراندن این دوره، فراگیران می‌توانند بلافاصله وارد بازار کار شده و به عنوان یک لوله‌کش حرفه‌ای مشغول به فعالیت شوند. بنابراین افرادی که قصد آغاز یک شغل جدید در زمینه لوله‌کشی ساختمان را دارند، حتما باید آموزش تاسیسات را بگذرانند.

افرادی که در حال حاضر به عنوان لوله‌کش مشغول هستند اما می‌خواهند مهارت‌ها و دانش فنی خود را ارتقا دهند. زیرا در این دوره روش‌ها و فناوری‌های نوین لوله‌کشی نیز آموزش داده می‌شود. همچنین اجرای پروژه‌های عملی، باعث افزایش تجربه و مهارت فراگیران خواهد شد.

بنابراین لوله‌کش‌هایی که می‌خواهند ضمن یادگیری موارد جدید، سرعت و کیفیت کار خود را نیز ارتقا دهند، حتما باید در دوره آموزش لوله کشی ساختمان شرکت کنند. مطمنا شما هم می‌توانید از این فرصت طلایی بهر‌مند شده و به یک فرد حرفه‌ای در این زمینه تبدیل شوید.

building plumbing 2

آموزش لوله کشی ساختمان یک طبقه

دوره آموزش لوله کشی ساختمان یک‌طبقه که توسط آموزشگاه فنی حرفه‌ای دارالفنون برگزار می‌شود، به خوبی شما را با اصول لوله کشی ساختمان یک طبقه آشنا می‌کند. در ابتدا مبانی نظری لوله‌کشی ساختمان شامل انواع لوله، اتصالات، شیرآلات و اصول پایه در لوله‌کشی تشریح می‌شود.

سپس در جلسات بعدی، آموزش‌های عملی و کارگاهی ارائه خواهد شد. سپس به لوله‌کشی سیستم آب‌رسانی ساختمان یک‌طبقه پرداخته خواهد شد که شامل نصب و راه‌اندازی انواع لوله‌ها، شیرآلات، پمپ‌ها و تجهیزات جانبی است.

همچنین در ادامه آموزش لوله کشی ساختمان برای سیستم فاضلاب برگزار می‌شود که شامل اجرای سیستم فاضلاب روباز و فاضلاب بسته و نصب سیستم تصفیه فاضلاب خواهد بود. همچنین در جلسه ششم و هفتم، نحوه اجرای سیستم گازرسانی ساختمان و لوله‌کشی گاز آموزش داده خواهد شد.

در نهایت یک پروژه عملی جامع شامل لوله‌کشی کامل آبرسانی، فاضلاب و گاز یک ساختمان یک‌طبقه اجرا خواهد شد. انجام این پروژه به صورت گروهی به نحو مطلوب، منجر به تقویت توانمندی‌های عملی و کسب تجربه لازم برای مشارکت‌کنندگان خواهد شد.

آموزش نقشه خوانی لوله کشی ساختمان

یکی از مباحث مهم در دوره آموزش لوله کشی ساختمان، آموزش نقشه‌خوانی سیستم‌های لوله‌کشی است که به طور کامل درباره آن بحث می‌شود. در این قسمت از آموزش، ابتدا مفاهیم پایه در نقشه‌خوانی همچون انواع نقشه، مقیاس‌ها، نمادها و اصطلاحات رایج توضیح داده می‌شود.

سپس با تمرکز بر نقشه‌های مربوط به سیستم‌های لوله‌کشی، فراگیران با نحوه مطالعه و تفسیر این نقشه‌ها آشنا خواهند شد. در ادامه نیز نکات مهم در نقشه‌خوانی سیستم‌های آبرسانی، فاضلاب و گاز و همچنین فهم جزئیات و مشخصات فنی مربوط به آن‌ها توضیح داده خواهد شد.

سپس تمرین‌ها و مثال‌های کاربردی متعددی برای تقویت مهارت نقشه‌خوانی فراگیران ارائه می‌گردد. آن‌ها ضمن بررسی نقشه‌های مختلف، باید مواردی همچون مسیرهای عبور لوله‌ها، محل نصب تجهیزات، مشخصات و اندازه لوله‌ها و جزئیات دیگر را استخراج کنند. همچنین طراحی و اجرای چند پروژه ساده لوله‌کشی بر اساس نقشه‌های ارائه شده نیز در برنامه‌ دوره آموزش لوله کشی ساختمان گنجانده شده است تا مهارت عملی فراگیران در خواندن و درک نقشه‌های لوله‌کشی تقویت گردد.

building plumbing 3

آموزش لوله کشی ساختمان چند طبقه

آموزش لوله کشی ساختمان چند طبقه بخش مهمی از دوره آموزشی است که مهارت‌های ویژه‌ای را به شما آموزش می‌دهد. در جلسات ابتدایی، اصول و مبانی لوله‌کشی ساختمان‌های چندطبقه شامل ویژگی‌ها و الزامات طراحی سیستم‌های آبرسانی، فاضلاب و گازرسانی در این ساختمان‌ها آموزش داده می‌شود.

سپس به نکات مربوط به نصب و اجرای شبکه‌های افقی و عمودی لوله‌کشی و همچنین انواع تجهیزات مورد نیاز مانند پمپ‌ها، مخازن و غیره در ساختمان‌های چندطبقه پرداخته خواهد شد.

همچنین به صورت تخصصی و کاربردی به آموزش لوله‌کشی هر یک از سیستم‌های آب، فاضلاب و گاز در ساختمان‌های چندطبقه پرداخته خواهد شد. مواردی همچون محاسبات فنی، انتخاب و کاربرد انواع لوله‌ها و تجهیزات، شیوه عبور و اتصال لوله‌ها، نکات ایمنی و نگهداری سیستم‌ها هم بخشی از آموزش‌های مربوطه خواهد بود. 

همچنین انجام چند پروژه عملی لوله‌کشی ساختمان‌های چندطبقه نیز برنامه‌ریزی شده است تا به فراگیران در کسب مهارت و تجربه لازم برای فعالیت حرفه‌ای در این زمینه کمک شایانی کند. از همین رو بهتر است که شما هم دوره آموزش لوله کشی ساختمان را از دست ندهید.

آموزش لوله کشی سرد و گرم ساختمان

لوله کشی سرد و گرم ساختمان بسیار حائز اهمیت است و شما برای تبدیل شدن به تاسیساتی موفق حتما باید آن را به صورت کامل یاد بگیرید. بر همین اساس اصول و مبانی لوله‌کشی سیستم‌های سرد و گرم اعم از آب سرد، آب گرم مصرفی، گرمایش و سرمایش ساختمان در آموزش لوله کشی برق ساختمان تدریس می‌شود. در این مرحله با توجه به کاربردهای متفاوت، ویژگی‌های لازم برای هر سیستم بیان می‌گردد. همچنین مواردی همچون مسیریابی لوله‌کشی، نصب و راه‌اندازی تجهیزات و ایمنی سیستم‌ها مورد تاکید قرار می‌گیرد.

building plumbing 4

سپس نوبت به اجرای عملی سیستم‌های مختلف خواهد رسید. فراگیران ضمن آشنایی با انواع لوله‌ها، اتصالات، شیرآلات و تجهیزات، اقدام به لوله‌کشی سیستم آب سرد، لوله‌کشی آب گرم مصرفی به همراه بویلر و شوفاژ، لوله‌کشی سیستم گرمایش کف و رادیاتور و همچنین سیستم سرمایش اسپلیت خواهند کرد. انجام این پروژه‌های عملی، منجر به افزایش مهارت و تسلط لازم در لوله‌کشی سیستم‌های سرد و گرم ساختمان خواهد شد که به همین علت در دوره آموزش لوله کشی ساختمان قرار می‌گیرد.

آموزش لوله کشی ساختمان با لوله سفید

این بخش از دوره آموزش لوله کشی ساختمان به صورت تئوری و عملی به آموزش انواع لوله‌های سفید مورد استفاده در سیستم‌های تأسیسات ساختمان، نکات فنی در انتخاب این لوله‌ها، نحوه اتصالات و عایق‌بندی آن‌ها می‌پردازد. در بخش تئوری، انواع لوله‌های سفید چدنی، پلی‌اتیلن، PPR و فولادی و ویژگی‌های هریک تشریح می‌شود.

همچنین جزئیات فنی مربوط به قطر، طول مجاز، فشار کاری، دمای کاری، نوع اتصالات، روش‌های عایق‌بندی برای انواع مختلف لوله سفید و کاربرد آن‌ها در سیستم‌های مختلف ساختمانی مانند آب گرمکن، سرمایش و گرمایش تشریح می‌شود.

building plumbing 5

در بخش عملی نیز با توجه به امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی موجود در آموزشگاه دارالفنون، شاگردان به صورت عملی با اتصال انواع لوله‌های سفید به یکدیگر و نصب شیرآلات، برقراری اتصالات گوناگون و عایق‌بندی آن‌ها آشنا می‌شوند و تحت نظارت استادکاران دارالفنون، مهارت‌های لازم در زمینه لوله‌کشی سفید در ساختمان را کسب می‌کنند.

در کل این بخش از دوره آموزش لوله کشی ساختمان، پایه و اساس آموزش‌های لازم برای انجام موفقیت‌آمیز لوله‌کشی سفید یک ساختمان را به شاگردان منتقل می‌کند.

آموزش طراحی لوله کشی ساختمان

طراحی لوله‌کشی ساختمان یکی دیگر از بخش‌های تخصصی و کاربردی دوره لوله‌کشی ساختمانی ارائه شده در آموزشگاه دارالفنون است. در این قسمت ابتدا مبانی نظری و اصول طراحی شبکه‌های تأسیساتی ساختمان‌ها اعم از آبرسانی، فاضلاب، گرمایش و سرمایش به صورت تئوری به شاگردان آموزش داده می‌شود.

سپس با استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی طراحی لوله‌کشی مانند اتوکد MEP و رویت MEP، شاگردان عملاً یاد می‌گیرند چگونه بر اساس نقشه‌های معماری یک ساختمان و مشخصات فنی آن، شبکه تأسیسات لوله‌کشی ساختمان را به بهترین شکل ممکن طراحی کنند.

در ادامه این بخش از آموزش لوله کشی ساختمان، مراحل عملی طراحی یک پروژه واقعی ساختمانی با هماهنگی استادان مجرب آموزش داده می‌شود و شاگردان قادر خواهند بود با بهره‌گیری از آموخته‌های نظری و عملی خود، شبکه لوله‌کشی یک ساختمان واقعی را به طور کامل طراحی و نقشه‌کشی کنند. بدین ترتیب، فراگیران این دوره مهارت‌های لازم برای ورود به بازار کار به عنوان طراح تأسیسات لوله‌کشی ساختمان را کسب خواهند کرد.

آموزش لوله کشی ساختمان

آموزش لوله کشی روکار ساختمان

لوله‌کشی روکار یکی دیگر از قسمت‌های تخصصی دوره آموزش لوله کشی ساختمان در آموزشگاه دارالفنون است که به صورت تئوری و عملی به شاگردان آموزش داده می‌شود.

در بخش تئوری، انواع روش‌های لوله‌کشی روکار ساختمان‌ها شامل لوله‌کشی روی سقف، لوله‌کشی داخل دیوار و کف، لوله‌کشی داکت توکار و همچنین ملاحظات فنی و نکات ایمنی مربوط به هر روش به طور کامل تشریح می‌شود. همچنین جزئیات مربوط به انتخاب انواع لوله، اتصالات، شیرآلات، پوشش‌ها و عایق‌بندی مناسب برای لوله‌کشی روکار آموزش داده می‌شود.

سپس در بخش عملی آموزش لوله کشی ساختمان، با بهره‌گیری از تجهیزات و امکانات کارگاهی آموزشگاه، شاگردان عملاً آموزش‌های لازم در زمینه نصب انواع لوله، اجرای اتصالات مختلف، نصب شیرآلات و عایق‌بندی لوله‌های روکار را فرا می‌گیرند.

انجام پروژه‌های عملی تحت نظارت مربیان ماهر باعث افزایش مهارت شاگردان در زمینه لوله‌کشی روکار ساختمان‌ها می‌شود. فراگیری دقیق مطالب تئوری و انجام کارهای عملی این دوره موجب می‌شود تا فارغ‌التحصیلان بتوانند به عنوان لوله‌کش روکار ماهر در پروژه‌های ساختمانی مشغول به فعالیت شوند.

building plumbing 6

یادگیری ضوابط اجرای لوله کشی ساختمان

یادگیری ضوابط و مقررات مرتبط با اجرای لوله‌کشی ساختمان برای کسانی که می‌خواهند وارد این حرفه شوند بسیار مهم است. در این قسمت از دوره آموزش لوله کشی ساختمان، ضوابط و مقررات ملی ساختمان مرتبط با نحوه اجرای تأسیسات و لوله‌کشی در ساختمان‌ها اعم از مبحث سیزدهم، مبحث چهاردهم و مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان و همچنین استانداردهای مرتبط دیگر به صورت کامل به شاگردان ارائه می‌شود.

هدف از این موضوع، آشنایی دقیق فراگیران با قوانین و معیارهای فنی لازم‌الاجرا در اجرای پروژه‌های عمرانی و ساختمانی است تا بتوانند در آینده با رعایت این استانداردها، لوله‌کشی ساختمان‌ها را به درستی انجام دهند.

علاوه بر ارائه مطالب تئوری، در بخش عملی نیز شاگردان تمرین می‌کنند که چگونه بر اساس نقشه و مشخصات یک ساختمان، ضوابط و مقررات فنی مربوطه را استخراج و اجرا نمایند. به این ترتیب فارغ‌التحصیلان دوره آموزش لوله کشی ساختمان می‌توانند به عنوان لوله‌کشان ساختمانی در پروژه‌های عمرانی، مطابق با استانداردها و قوانین ناظر بر حوزه ساخت و ساز، وظیفه خطیر لوله‌کشی ساختمان را برعهده گیرند.

آموزش عیب یابی لوله کشی ساختمان

عیب‌یابی و رفع مشکلات احتمالی سیستم‌های لوله‌کشی نصب شده در ساختمان، یکی دیگر از مباحث مهمی است که در دوره آموزش لوله کشی ساختمان در آموزشگاه دارالفنون، به شاگردان آموزش داده می‌شود. در بخش تئوری این بخش آموزشی، انواع ایرادات و مشکلاتی که ممکن است در شبکه لوله‌کشی ساختمان ایجاد شود، علل بروز آن مشکلات و نشتی‌ها و راه‌حل‌های مناسب برای رفع هر مورد، به طور کامل تشریح می‌گردد. همچنین کاربرد ابزارها و تجهیزات تخصصی عیب‌یابی مانند دتکتور نشتی گاز و مایع، دوربین حرارتی و … آموزش داده خواهد شد. 

آموزش لوله کشی ساختمان

سپس در بخش عملی آموزش لوله کشی ساختمان، شبیه‌سازی انواع مشکلات و نشتی در مدل لوله‌کشی ساخته شده و شاگردان با استفاده از ابزارهای تخصصی، عیب‌یابی و رفع مشکل را عملاً تجربه می‌کنند و مهارت لازم در این حوزه را کسب می‌نمایند. بنابراین فارغ‌التحصیلان این واحد درسی، توانایی لازم برای تشخیص و رفع ایرادات احتمالی شبکه لوله‌کشی ساختمان‌های مختلف را پیدا خواهند کرد. برخی از مهم‌ترین عیوبی که در دوره رفع آن‌ها را یاد می‌گیرید شامل موارد زیر است.

عیبتوضیحات
نصب نادرستنصب لوله‌ها به نحوی که با مقررات ساختمان و کد ملی ساختمان سازگار نباشد.
اتصالات ناصحیحاتصالات لوله‌ها به دیگر اجزاء سیستم به نحوی که نقاط ضعف ایجاد شود و باعث نشت گاز یا آب شود.
استفاده از مواد ناسازگاراستفاده از مواد لوله‌کشی که با نوع مایع یا گازی که از طریق آن عبور می‌کند، سازگار نیست.
خمیدگی لوله هالوله‌های خمیده که باعث افت فشار یا مشکلات جریان می‌شوند.
عدم عایق گذاری مناسبعدم استفاده از عایق مناسب بر روی لوله‌ها که موجب افت حرارت یا تشکیل ترکیبات خطرناک می‌شود.
اندازه گیری نادرستنصب لوله‌ها با ابعاد نادرست که می‌تواند منجر به مشکلات جریان و فشار گاز یا آب شود.
نقص در نصب شیرآلاتنصب نادرست یا نقص در شیرآلات که باعث نقص در کنترل جریان یا قطع و وصل شدن آب یا گاز می‌شود.

شرایط کاری پس دوره آموزش لوله کشی ساختمان

فارغ‌التحصیلان دوره آموزش لوله کشی ساختمان در آموزشگاه دارالفنون، پس از گذراندن دوره و کسب مدرک معتبر، امکان اشتغال در شرایط کاری مطلوبی را خواهند داشت.  افراد فارغ‌التحصیل این دوره، می‌توانند بلافاصله پس از اتمام دوره، عنوان لوله‌کش ساختمان و یا طراح و ناظر تاسیسات ساختمانی در مراکز معتبر و شرکت‌های عمرانی و ساختمانی مشغول به‌ فعالیت شوند. همچنین امکان مهاجرت با مدرک دریافتی از دوره هم وجود خواهد داشت. از همین رو کافی است تا مدرک خود را ترجمه نمایید تا بتوانید برای مهاجرت کاری از مزایای آن بهره‌مند شوید.

با توجه به نیاز روزافزون بازار کار به لوله‌کش‌ها و طراحان ماهر سیستم‌های تأسیسات ساختمانی، فراگیران دوره آموزش لوله کشی ساختمان پس از فارغ‌التحصیلی، علاوه بر اشتغال در مشاغل دولتی و خصوصی، قادر خواهند بود تا مطابق با تخصص و سلیقه خود، به صورت مستقل نیز کسب‌وکاری را در زمینه تأسیسات ساختمانی راه‌اندازی نمایند.

دارالفنون؛ ارائه‌ دهنده بهترین دوره آموزش لوله کشی ساختمان در ایران

آموزشگاه فنی و حرفه‌ای دارالفنون با بهره‌مندی از مدرسین حرفه‌ای، امکانات و تجهیزات پیشرفته کارگاهی و با سابقه فعالیت بالا، همواره سعی در ارائه بهترین دوره‌های آموزشی به ویژه در زمینه‌ لوله‌کشی ساختمان داشته است. دوره آموزش لوله کشی ساختمان این مجموعه با تمرکز بر آموزش‌های کاربردی، امکان کسب شغل و نیز صدور گواهینامه معتبر را برای شما به وجود می‌آورد. از همین رو بهترین دوره آموزش لوله‌کشی ساختمان در سطح کشور به شمار می‌رود. شما می‌توانید با کارشناسان آموزشگاه تماس بگیرید و شرایط مربوط به ثبت‌نام را به صورت دقیق و با جزئیات مطلع شوید.

سوالات متداول

۱. آیا بدون مدرک تحصیلی می‌توانم در این دوره شرکت کنم؟

بله، نیازی به مدرک تحصیلی خاصی برای شرکت در این دوره نیست و افراد بدون مدرک هم می‌توانند در آن ثبت‌نام کنند.

۲. مدت زمان برگزاری دوره چقدر است؟

مدت برگزاری دوره آموزش لوله کشی ساختمان بسته به سرفصل‌های آموزشی ممکن است متغیر باشد. از همین رو می‌توانید برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

۳. آیا پس از اتمام دوره مدرکی ارائه می‌شود؟

بله، پس از اتمام دوره و گذراندن آزمو‌ن‌های لازم، گواهینامه معتبر دوره آموزش لوله کشی ساختمان به فراگیران اعطا می‌گردد که مورد تایید سازمان فنی حرفه ای کشور است.

۴. چه مشاغلی پس از دوره می‌توانم داشته باشم؟

پس از اتمام موفقیت‌آمیز دوره می‌توانید به عنوان لوله‌کش ساختمان، ناظر پروژه‌های لوله‌کشی، مجری تأسیسات ساختمانی و … مشغول به فعالیت شوید.

دیدگاه ها