مراحل آموزش دوربین مدار بسته

مراحل آموزش دوربین مدار بسته

سال هاست برای تامین امنیت اماکن عمومی و خصوصی مختلف و برای تحت نظر داشتن مکان های مورد نظر از دوربین های مداربسته استفاده می کنند و روز به روز نیز نیاز به این دوربین های مداربسته بیش تر احساس می شود و لذا بازار کسب و کارهای دوربین مداربسته با رونق و درخواست بیشتری مواجه می شود و به همین دلیل اگر مراحل آموزش دوربین مدار بسته را به طور دقیق و اصولی فرا بگیرید می توانید در حوزه بسیار خوبی از کسب و کارهای فعلی روز دنیا قدم بگذارید.

دوربین های مدار بسته در انواع و اقسام مختلفی برای شرایط و مکان های متفاوت در دسته بندی های گوناگونی قرار می گیرند پس نیاز است تا مراحل گام به گام آموزش نصب دوربین مداربسته را به دقت فرا گرفته و پیش ببرید.

در ادامه توضیحاتی درباره مراحل آموزش دوربین مدار بسته و انواع دوربین های مدار بسته را برای شما عزیزان جمع آوری کرده ایم تا با آن ها آشنا شده تا اطلاعات مفید و جامعی از دوربین مدار بسته به دست آورید.

انواع دوربین مدار بسته

یکی از انواع دوربین های مدار بسته دوربین آنالوگ می باشد و برای خلاصه توضیحات این نوع مدل دوربین مدار بسته می توان به مواردی اشاره نمود که این دوربین ها به صورت سیمی بوده و داده ها و اطلاعات تصویر ضبط شده از طریق سیم انتقال می گردد

در این مدل دوربین ، از 2 سیم برق و تصویر استفاده می کند که سیم ها به هم متصل و یکی از آن ها وظیفه انتقال برق به دوربین را دارد و دیگری وظیفه رد و بدل کردن داده اطلاعاتی به دوربین و همچنین دستگاه digital video recorder یا به اختصار DVR را دارد که در ادامه مطالب زیر درباره ی دستگاه و چگونگی کاربرد آن توضیح می دهیم.

سر سیمی که به دوربین وصل شده است را با مبدلی به اسم فیش B N C وصل می نماییم که وظیفه انتقال داده اطلاعاتی تصویری را بر عهده دارد که در این میان فیش دیگری نیز وجود داشته که وظیفه انتقال برق را دارد و شاید برای شما سوال پیش آید که این برق ها به کجا انتقال داده می شوند ؟

ddtv dvr

تمامی این فیش ها و سیم ها از دوربین به دستگاه DVR یا به اصطلاح فارسی دستگاه ضبط کننده ویدیوئی انتقال داده می شود و این دستگاه وظیفه دریافت اطلاعات و حفظ آن را تا زمان معیین ویدئو های مورد نظر را دارد تا مورد بررسی قرار گیرند.

این دستگاه دارای انواع و اقسام مختلفی بوده که اگر تعداد دوربین ها کم باشد به عنوان مثال : اگر 4 عدد دوربین وجود داشته باشد از DVR چهار کاناله استفاده می نماییم ( کانال DVR اشاره به ورودی های دستگاه می باشد و نسبت به تعداد کانال های یک دستگاه ورودی دوربین وجود داشته که هر چقدر تعداد کانال های این دستگاه بیشتر باشد تعداد دوربین بیشتری به آن وصل می گردد )

در داخل دستگاه DVR باید یک عدد هارد اینترنال نصب شود تا بتواند تصاویر ضبط شده توسط دوربین در داخل آن هارد را ضبط گردد.

هر چقدر حجم هارد بیشتر باشد مدت زمان ماندگاری تصاویر بیشتر می شود و دستگاه DVR نیاز به هارد داشته تا بتواند تصاویر ضبط شده توسط دوربین را ذخیره نماید ، حال برای ضبط کردن تصاویر جدید دستگاه مجبور بوده تا تصاویر قدیمی را حذف کرده که حجم خالی پیدا نماید.

حال اگر حجم هارد بیشتر باشد برای اطلاعات جدید مدت زمان ماندگاری داده های اطلاعاتی یک دوربین بیشتر است.

CCTVimg
انواع دوربین مداربسته

در توضیحات پاراگراف های قبلی ما به دوربین آنالوگ و تعداد سیم ها و حتی دستگاه مورد نیاز دوربین را برای شما ذکر کردیم و می خواهیم به نوع دیگر دوربین که به آن ها دوربین بی سیم نیز می گویند اشاره نماییم.

دوربین بی سیم در 2 نوع سیم کارت خور و رم خور می باشد که در نوع اول سیم کارت خور ، شما نیازی به سیم کشی یا دستگاه DVR ندارید و تنها مواردی که مورد نیاز قرار می گیرد شامل :

  1. خود دوربین
  2. یک عدد سیم کارت فعال
  3. یک عدد مودم اینترنت

برای طریقه نصب لازم است که شما در قدم اول دوربین را در مکان دلخواه خود قرار داده و سپس سیم کارت را وارد دوربین می کنید و آن را پس از فعال کردن ، دوریبن شما به حجم مودم اینترنتی وصل می گردد.

حال شما می توانید با نصب برنامه های مختلف مانند( tiny cam monitor pro یا Xmeye ) دوربین امنیتی خود در مکان های مختلف و در هر جا که حضور دارید را با تلفن همراه خود چک و مشاهده نمایید.

در مدل دیگر دوربین های بی سیم ، دوربین رم خور نیز وجود داشته که نیازی به سیم یا دستگاه یا حتی مودم را ندارد بلکه در این مدل شما می بایست دوربین را در مکان مورد نظر نصب نموده و رم را پس از وارد کردن به آن دوربین را روشن می کنید تا دستگاه شروع به ضبط تصویر کند.

این نوع مدل از دوربین ها  کیفیت کمتری به نسبت سایر دوربین های دیگر و حتی مدت زمان ضبط کمتری را دارند اما می توان به این موضوع هم اشاره نمود که دوربین های بی سیم ، دوربین مدار بسته کار آمد و کار سازتری برای عموم می باشد که برای دیدن تصاویر ضبط شده رم را از دوربین به راحتی خارج نموده و با مبدل آن به سیستم پس از وصل کردن می توانند تمامی تصاویر را مشاهده نمایند.

از دیگر مباحثی که می توان به آن اشاره نمود انواع کیفیت های دوریبن ها می باشد (HD/Turbo HD/HDR ) این کیفیت ها بر روی فیلم بردای و همچنین کیفیت آن بسیار تاثیر گذار می باشد.

از دیگر امکانات دوربین مدار بسته می توان به لنز دید در شب اشاره نمود که باعث شده در تاریکی مطلق شب شما نسبت به محیط اطراف دوربین دید داشته باشید.

همچنین شما می توانید از دوربین های صدا گذار هم به غیر از تصویر صدای داخل محیط را ضبط نمایید و از طریق سیم B N C آن را انتقال دهید.

در حال حاضر که در قرن بیست و یکم زندگی می کنیم علم در زمینه امنیت بسیار پیشرفته شده که دوربین های مدار بسته از آن غافل نبوده اند ، به عنوان مثال از دیگر نبوغ استفاده شده در دوربین های مدار بسته دوربین های پلاک یاب می باشند.

این مدل از دوربین ها در اماکنی با امنیت بالا نصب می گردد و از قابلیت این دوریبن می توان گفت ، زمانی که خودروی شما در حال وارد شدن به در ورودی یا خروجی یک مکان مورد نظر می باشد دوربین با دیدن و ثبت پلاک شما خود به خود در را برای شما باز می کند.

خب برای کسب اطلاعات بیشتر از مراحل آموزش دوربین مدار بسته و در جهت دانستن انواع دوربین مدار بسته و کارکرد آن ها شما می توانید به بخش ” دوربین مداربسته چیست و به چه منظور مورد استفاده قرار می گیرد ” در سایت دارالفنون ری مراجعه و مشاهده نمایید.

آموزش و نصب دوربین های مدار بسته

برای به دست آوردن مهارت و تخصص در دوربین مدار بسته و انواع آن لازم است که شما آموزش هایی را طی نمایید تا بتوانید در این زمینه حرفه مربوطه را کسب نموده و این که برای طی کردن مراحل آموزشی دوربین مدار بسته چه مطالبی را باید دانست ر ا در ادامه توضیحات برای شما عزیزان ذکر می نماییم.

مراحل آموزش دوربین مدار بسته

مراحل آموزش دوربین مدار بسته در آموزشگاه دارالفنون ری

در اولین قدم برای به دست آوردن مهارت لازم در نصب دوربین مدار بسته و طریقه نصب آن می بایست در انتخاب محل یادگیری و آموزشی که قرار است به آن مراجعه نماییم دقت بسیار داشته باشیم.

در آموزشگاه فنی حرفه ای دارالفنون ری دوره مراحل آموزش دوربین مدار بسته با وجود کلاس های عملی و اساتید با تجربه برای علاقه مندان در این زمینه با هزینه ی بسیار مناسب برگزار می گردد که با گذراندن این دوره شما با مباحثی از جمله :

  • آموزش نصب و چگونگی سیم کشی در مکان های مختلف
  • تنظیمات تجهیزات شبکه
  • نصب و راه اندازی دوربین مداربسته تحت شبکه
  • آشنایی با انواع نمایشگر و انتخاب سیستم کنترلر تصاویربرای مراکز مانیتورینگ

و کلی موارد دیگر که در خود سایت دارالفنون ری به صورت کامل تمامی این دوره ها درج شده است را آشنا می شوید. برای مشاهده ، بر روی ” آموزش نصب دوربین مداربسته ” کلیک نمایید.

همچنین کار آموزانی که در این دوره ثبت نام کرده و تمامی آموزش ها را طی می نمایند با دریافت مدرک معتبر و رسمی از آموزشگاه دارالفنون ری می توانند شرایط شغلی بسیار مناسبی برای خود در بازار کار حتی کشور های دیگر ( با مدرک بین المللی ) ایجاد نمایند.

نتیجه گیری و کلام آخر

در مباحث مربوط به مراحل آموزش دوربین مدار بسته دانستیم که دوربین مدار بسته شامل انواع گوناگونی می باشد که هر کدام با توجه به خواسته عموم در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به این موضوع افرادی سعی دارند اطلاعات مورد نیاز در همین جهت را به دست آورند که با مراجعه به مجتمع فنی حرفه ای دارلفنون ری با شرکت در دوره ” آموزش دوربین مدار بسته ” این امکان را برای خود فراهم سازید تا در این زمینه یک فرد متخصص با مهارت بالا شوید.