انواع روش های انتقال تصویر در دوربین های مدار بسته

آموزش نحوه اتصال دوربین مداربسته به تلفن همراه در آموزشگاه ما

روش های مختلفی جهت انتقال تصویر در دوربین های مدار بسته وجود دارد اما دو روشی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد در ادامه توضیح داده میشود.

برای یادگیری عملی این مباحث می توانید در دوره آموزش دوربین مداربسته شرکت کنید.

روش های انتقال تصویر

روشP2P

مبنای این روش به این صورت است که دستگاه با یک کد خاص به یک سرور متصل میگردد. سرورهای این روش در خارج از کشور واقع شده اند لذا استفاده از این روش انتقال تصویر برای مکان های امنیتی و مهم توصیه نمیشود. با استفاده از گوشی یا کامپیوتر میتوان به این سرور ها متصل شده و با وارد نمودن کد دستگاه تصاویر را دریافت نمود. مزیت این روش سادگی و رایگان بودن آن است. تنظیمات مربوط به این روش فقط در موبایل و کامپیوتر انجام شده و نیاز به تنظیمات دیگر از جمله تنظیمات مودم ندارد.

روشIP استاتیک

در این روش یک IP اختصاصی از سرور ارائه دهنده اینترنت گرفته می شود. معمولا این IP دارای هزینه سالانه ثابتی می باشد. در این روش علاوه بر تنظیمات دریافت کننده تجهیزات مانند موبایل و کامپیوتر نیاز به تنظیم مودم نیز می باشد که در تنظیمات مودم باید IP دستگاه DVR را وارد نمود و پورت را ارسال نمود. مزیت اصلی این روش مطمئن بودن انتقال تصویر از نظر امنیت و سرعت بالای انتقال تصاویر است . همچنین ایراد این روش تنظیمات بیشتر و هزینه بر بودن آن است.

برای دیدن دوره آموزش دوربین مداربسته به سایت مجتمع فنی و حرفه ای دارالفنون ری مراجعه فرمایید.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
برچسب ها:
لینک کوتاه :
داود	ترکمان پری
داود ترکمان پری

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
پست های مشابه
icon-angle icon-bars icon-times