ترکیب نسبت ضد یخ و آب رادیاتور

کلاس تعویض روغنی

نسبت ضد یخ و آب رادیاتور بستگی به حداقل دمایی دارد که موتور در آن شرایط آب و هوایی کار می کند. یعنی مثلاً اگر دمای زمستان تا 30 درجه زیر صفر می رسد ( مثل مناطقی چون کانادا و یا همین فریدن و اراک و اردبیل خودمان ) این نسبت باید در بیشترین حالت خود یعنی 50/50 باشد نیمی ضد یخ و نیمی آب رادیاتور.

ولی اگر دما تا این حد بالا نمی رود و مثلاً حول و حوش چند درجه زیر صفر است باید از نسبت دو به سه ( یعنی دو قسمت ضد یخ و سه قسمت آب رادیاتور استفاده شود.

در بقیه موارد هم مثل نقاطی چون ماهشهر و خوزستان باید یک به سه باشد. یعنی سه قسمت آب رادیاتور و یک قسمت ضد یخ .

برای یادگیری این مورد به صورت عملی بهتر است در آموزش تعویض روغنی شرکت کنید.

آب بدون املاح DM WATER

آبهای رادیاتوری که در بازار موجود هستند و معمولاً بصورت رنگی عرضه می شوند نمی دانیم تا چه حد قابل اطمینان هستند و واقعاً عاری از املاح می باشند. ولی برای ما که در BIPC هستیم با داشتن واحد UT-600 که در آن آب بدون املاح برای استفاده در دیگهای بخار تولید می کنیم فراهم کردن آب کاری بسیار ساده است.

کافی است مخزنی را تهیه کنیم و با استفاده از انبوه آب بدون املاحی که در این واحد تولید می شود آن را پر کنیم و برای استفاده در دستگاه های گران قیمتی چون کرین ها و لیفتراک ها و انواع خودروهایی که داریم مورد استفاده قرار دهیم. این ارزان ترین و موثرترین کاری است که در رابطه باتعمیر و نگهداری دستگاه ها می توان انجام داد. چون بسیاری از مشکلات بزرگ از همین موضوع کوچک و بظاهر ساده سرچشمه می گیرند .

ترکیب نسبت ضد یخ و آب رادیاتور

با توجه به اینکه خیلی از مشکلات موتور ناشی از کثیف بودن و خورنده بودن آب رادیتور است باید هر ساله آب رادیاتور تمام خودروها را تخلیه نمود و آن را به شیوه ای که در زیر گرفته شده است پر کرد :

مراحل تعویض آب رادیاتور :

1- ابتدا باید آب درون رادیاتور و اطراف موتور بطور کامل تخلیه شود.

2- سپس این بخش ها را با جریان آب خوب شستشو دهید.

3- سیستم خنک کننده را با آب بدون املاح و نیز یک ماده تمیز کننده رادیاتور پر کنید و موتور را روشن کنید تا 10 دقیقه کار کند.

4- آنگاه همه این آبهای کثیف تخلیه شوند.

5- سپس آب رادیاتور تمیز ( شامل آب بدون املاح و ضد یخ ) درون سیستم خنک کننده ریخته شود.

برای دیدن دوره آموزش تعمیر خودرو سواری به سایت مجتمع فنی و حرفه دارالفنون ری مراجعه فرمایید.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
برچسب ها:
لینک کوتاه :
داود	ترکمان پری
داود ترکمان پری

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
پست های مشابه
icon-angle icon-bars icon-times