ثبت نام

هایلایت مو چیست؟

پیاده سازی هایلایت مو برای یک آقا

چه به رنگ های روشن علاقه داشته باشید و چه از رنگ موهای تیره لذت ببرید، در هر دو صورت، استفاده از هایلایت مو می تواند زیبایی ظاهری موهای شما را به حد اعلاء خود برساند و به همین دلیل است که توصیه می شود از این روش استفاده کنید.

در این مطلب که با هدف راهنمایی و همچنین افزایش دانش هنرجویان دوره آرایشگری مردانه تهیه شده است، در ابتدا به شما می گوییم که هایلایت چیست و سپس شما را با انواع آن آشنا خواهیم کرد.

هایلایت مو چیست؟

تکنیک هایلایت نوعی متد رنگ آمیزی مو است که در آن بخش هایی از مو با رنگی روشن تر از رنگ طبیعی موها پوشانده می شود. برای مثال در این متد بخش هایی از موی افراد دارای موهای قهوه ای تیره با رنگی یک یا دو پایه روشن تر رنگ آمیزی شده و به این ترتیب زیبایی آن را دو چندان می کنند. در متد کلاسیک و متداول هایلایت مو که به هایلایت کردن با فویل نیز معروف است موها در یک پترن خاص رنگ آمیری می شوند. این در حالی است که در برخی از متدهای جدید موها با تراکم بیشتر و گاهاً به طور شلخته رنگ آمیزی می گردند.

هدف از هایلایت مو چیست؟

مزایای زیادی را می توان برای هایلایت کردن مو، نسبت به سایر متدهای رنگ آمیزی متصور شد. برای مثال استفاده از هایلایت به شما ظاهری جوان و زیبا می بخشد. کافی است یک ویژگی بزرگ دیگر این اقدام به نام ارزان بودن ترمیم آن نسبت به رنگ موی کامل را نام ببریم و به همین دو مورد بسنده کنیم، زیرا همین دو ویژگی خود بیانگر علت توصیه به انجام این کار به جای رنگ آمیزی کامل موها است.

مردی با موی هایلایت شده

چرا باید برای این کار از یک آرایشگر ماهر کمک بگیریم؟

امروزه کیت های بسیاری در بازار وجود دارد که به شما کمک می کند در منزل به رنگ آمیزی موهای خود بپردازید. علاوه بر این برای روش انجام کار می توانید به ویدیوهای موجود در یوتوب توجه کنید، البته گرچه با این روش شانس موفقیت خود در این اقدام را بالا می برید. با این وجود همچنان شانس شکست برای شما وجود خواهد داشت. علت این امر آن است که علاوه بر ظاهر و رنگ، جنس مو، ساختار آن و ویژگی هایی نظیر پی اچ پوست، سطح سلامتی و سایر موارد بر نتیجه نهایی تاثر خواهد گذاشت و به همین دلیل است که برای دریافت نتیجه مطلوب تنها باید به یک آرایشگر ماهر مراجعه نمایید.

چگونه می توان هایلایت کردن موها را آموخت؟

اگر می خواهید هایلایت مو مردان را به بهترین نحو ممکن بیاموزید، یک راه بیشتر برای شما وجود ندارد و آن هم تکیه به روش های آکادمیک و عملی است. فراموش نکنید که رنگ آمیزی موها، روشی است که در آن از مواد شیمیایی استفاده می شود و به همین دلیل نمی توان به روش های آزمون و خطا تکیه کرد. در واقع این کار می تواند برای وضعیت سلامتی مشتریان شما خطر آفرین باشد و به همین علت است که توصیه می شود، افراد، تا زمانی که به تسلط کامل نرسیده اند، در راه آن قدم نگذارند.

نویسنده: علیرضا ترکمان

مقاله های مشابه
آموزش فوتوشاپ فنی حرفه ای

فتوشاپ چیست و چه کاربردهایی دارد

انرژی تجدید پذیر خورشیدی

نرم افزارهای طراحی سیستم های برق خورشیدی

کیبورد

کلید های میانبر در اکسل

آموزش ورد یکی از سر فصل های دوره کلاس آموزش ICDL فنی حرفه ای است

ورد چیست؟

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *