ثبت نام

IP استاتیک چیست؟

ip استاتیک چیست؟

بطور خلاصهIP استاتیک مطلق هستش به این صورت که IP شما همیشه ثابت می باشد و با ریست مودم شما و اتصال مجدد به اینترنت تغییر نخواهد کرد.

با شرکت در دوره های آموزش دوربین مداربسته ، به تمامی مباحث مرتبط همچون IP (استاتیک و داینامیک) و سایر موارد به تسلط کافی دست پیدا خواهید کرد.

Dynamic IP

داینامیک آی پی متغیر است و با هر بار اتصال به شبکه آی پی شما تغییر می کند. مثلا اگر با Dial up به شبکه اینترنت وصل شوید می بینید که در هر بار اتصال به اینترنت IP تغییر می کند. دلیلش هم ساده است.

ISP که از آن سرویس اینترنت دارید یک تعداد محدودی IP دارد و لازم نیست برای هر User یک IP ثابت داشته باشد چون آن User همیشه به اینترنت متصل نیست و بنابراین وقتی اتصال خود را از اینترنت قطع می کند می تواند آن آی پی را به فرد دیگری بدهد. برای همین IP های خریداری شده را داخل یک IP Pool قرار می دهند تا در هر بار اتصال User ها ، بشود از آنها استفاده کرد.

آی پی استاتیک باید به صورت دستی روی کلاینت ها تنطیم و set شود و بنابراین تعداد IPها باید با تعداد کلاینت ها برابر باشد. ولی در جاهایی که نیاز است IP و سایر تنظیمات بصورت اتوماتیک روی کلاینت ها ست شود و نیزتعداد IP ها نسبت به کلاینت ها کمتر است از سرویس DHCP استفاده می شود.

بنابراین هر کاربری بروی اینترنت اگر خلافی بکند آی پی آدرس آن ثبت می شود و رد پای آن به جای میماند و از طریق آی پی اینترنت خود، آدرس منزل و مشخصات کامل کاربر نمایان می شود , این موضوع در کشورهای مانند آمریکا به شدت رعایت می شود و با متخلفان، هکرها و سارقان اینترنتی به این صورت شناسایی و مجازات می شوند.

استاتیک ip

کاربردهای IP استاتیک

IP استاتیک میتواند کابردهای مختلفی داشته باشد که برخی از این کابردها در ادامه آورده شده است:

1-استفاده در انتقال تصویر دوربین های مدار بسته

2- استفاده از دوربین های مدار بسته تحت وب

3- استفاده از رایانه به عنوان گیم سرور

4- استفاده از رایانه به عنوان وب سرور

5- برای لاگین کردن در وب سایت هایی که آی پی ثابت لازم دارن

6- استفاده برای محدود کردن دسترسی به اکانت های حساس توسط آی پی

برای دیدن دوره آموزش دوربین مدار بسته به سایت مجتمع فنی و حرفه ای دارالفنون ری مراجعه فرمایید.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
نویسنده: مدیریت

مقاله های مشابه
هزینه دوره تاسیسات

هزینه دوره تاسیسات

آموزش سیم کشی محفظه موتور خودرو

آموزش سیم کشی محفظه موتور خودرو

آموزش سرویس انژکتور خودرو

آموزش سرویس انژکتور خودرو

آموزش تعویض فندک خودرو

آموزش تعویض فندک خودرو

دیدگاه ها
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments