ثبت نام

نرم افزار پاورپوینت چیست و به چه درد می خورد؟

پاورپوینت

نرم افزار پاورپوینت چیست؟

نرم افزار پاورپوینت یکی از نرم افزار های متعلق به مجموعه آفیس و از تولیدات مایکروسافت است. این نرم افزار که با نام microsoft powerpoint نیز شناخته می شود، به منظور ایجاد اسلاید شوهای مختلف طراحی و ساخته شده است و می تواند در موارد مختلفی، بسیار پرکاربرد باشد.

چنانچه به یادگیری این نرم افزار پرکاربرد علاقه مند هستید، می توانید در دوره آموزش ICDL شرکت کنید.

در ادامه می توانید 5 مورد از کاربردهای اصلی این نرم افزار را مطالعه نمایید. ضمناً برای دانلود نرم افزار پاورپوینت می توانید اینجا کلیک کنید.

نرم افزار پاورپوینت چیست
کاربرد های پاورپوینت

1-استفاده از پاورپوینت در امور آموزشی

اولین و مهمترین کاربرد نرم افزار پاورپوینت آن است که معلمان می توانند از این نرم افزار برای تدریس دروس موضوعات مختلف استفاده کنند. استفاده از این نرم افزار این فرصت را به معلمان می دهد که موضوعات را در اسلایدهای مختلف پوشش دهند، و در هر اسلاید، نکات مهمی را که برای یاد دادن آن موضوع ضروری است، مدیریت کرده،به نمایش بگذارند و آموزش دهند.یکی دیگر از کاربردها این نرم افزار در امر آموزش ایجاده ارائه هایی توسط دانش آموزان است.

2-استفاده از نرم افزار powerpoint در تجارت

هنگامی که سخن از کسب و کار به میان می آید، همه چیز با هدف ایجاد یک برنامه، استراتژی های بازاریابی، روش اجرایی و ساخت قابل ادغام با هدف رشد کسب و کار و سود بیشتر اتفاق می افتد. پاورپوینت به افراد در تجارت کمک می کند تا یک طرح یا ساختار مربوط به تجارت را ایجاد کنند.

از این نرم افزار می توانید در آموزش تیم، هماهنگی با استفاده از نمودارها، تصاویر و سایر روش های به نمایش گذاری استفاده کنید.  پاورپوینت همچنین امکان جلوه های ویژه انیمیشنی را فراهم می کند، که می تواند برای انتقال صحیح مفاهیم کارآمد باشد.

3-استفاده از پاورپوینت برای زنان خانه دار

زنان خانه دار به راحتی می توانند وقت خود را در یادگیری ارائه پاورپوینت صرف کرده و در زمان لازم از آن بهره ببرند. این دسته از افراد می توانند با ایجاد اسلاید شو به وسیله نرم افزار پاورپوینت، آلبوم تصاویر متحرک ایجاد کنند، یا از این نرم افزار برای آموزش فرزندان دلبند خود استفاده نمایند.

4-پاورپوینت در مدیریت و خدمات شهروندی

همانطور که می دانیم پاورپوینت می تواند تجسم مؤثری را برای داده ها ایجاد کند و اطلاعات پیچیده را به سادگی نمایش دهد. پیروی از دستورالعمل ها و سیستم و روند کاری در یک دفتر دولتی بسیار دشوار است. اگر فرایند هر چیزی بتواند به طور ظاهری به نمایش در بیاید، کار برای تمامی افراد ساده تر خواهد شد. اسناد پاورپوینت را می توان به گونه ای طراحی و تولید کرد که هر وقت شهروندی از آن بازدید کرد، بتواند به راحتی راحتی آن را درک کرده و در پیشبرد روند کار خود از آن استفاده کند.

5-پاورپوینت برای افراد متقاضی کار

یکی دیگر از موارد استفاده از این نرم افزار آن است که با کمک پاورپوینت، افراد متقاضی کار می توانند رزومه های دیجیتال یا رزومه های چندرسانه ای برای خود درست کنند و این روش راهی بی نظیر برای ارائه توضیحات در مورد مهارت ها و توانایی در مقابل مصاحبه کننده خواهد بود.

مطلبی که در مورد نرم افزار پاورپوینت مطالعه نمودید از یک منبع به فارسی بازگردانی شده است.

نویسنده: علیرضا ترکمان

مقاله های مشابه
آموزش فوتوشاپ فنی حرفه ای

فتوشاپ چیست و چه کاربردهایی دارد

انرژی تجدید پذیر خورشیدی

نرم افزارهای طراحی سیستم های برق خورشیدی

کیبورد

کلید های میانبر در اکسل

آموزش ورد یکی از سر فصل های دوره کلاس آموزش ICDL فنی حرفه ای است

ورد چیست؟

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *