ثبت نام

صاف کردن مو : 5 روش برای داشتن موهای صاف

مردی با موهای صاف کرده

موهای فر زیبایی خود را دارند، اما داشتن موهای صاف، امری است که بسیاری از افراد با موهای مجعد به دنبال آن هستند. بسیاری از روش های صاف کردن موقت مو، مانند سشوار کشیدن یا استفاده از اتو روش های موقتی هستند، که دوام کمی دارند. چنانچه از اتو یا سشوار برای صاف کردن مو استفاده کنید، در فصول سرد، برف و باران و در فصول گرم، تعریق پوست سر، برای شما مشکل آفرین خواهد شد.

در ادامه 5 روش مختلف برای صاف کردن مو را به شما معرفی خواهیم کرد، که به ترتیب از بدترین به بهترین لیست شده اند. برخی از این روش ها را می توانید به طور عملی در آموزش آرایشگری مردانه مجتمع فنی حرفه ای دارالفنون بیاموزید.

1- اتو کردن مو

استفاده از اتو مو را نمی توان به عنوان یک روش صاف کردن مو واقعی بر شمرد. این روش تنها می تواند موهای شما را تا زمان شستشوی بعدی صاف کند. سه نکته زیر می تواند موهای شما را از آسیب بیش از حد در زمان صاف کردن با اتو محافظت کند:

  1. حتماً قبل از اتو کشیدن، موهای خود را کاملاً خشک کنید.
  2. برای محافظت بیشتر از مو، پیش از اتو کشیدن، از اسپری ضد حرارت استفاده کنید.
  3. به طور مکرر از این روش صاف کردن موقت مو استفاده نکنید.

صاف کردن مو با اتوی مو

2- ریباندینگ مو

Rebonding یک روش شیمیایی برای صاف کردن مو است که موها را صاف و براق می کند. ریباندینگ مو شامل استفاده از یک کرم یا نرم کننده خاص برای شکستن ساختار طبیعی مو و به دنبال آن یک خنثی کننده برای اتصال مجدد ساختار است. ریباندینگ برای افرادی که مشکل موهای ضخیم دارند ایده آل است. اما مشکل اصلی این روش آن است که به محض رشد مو و بیرون زدن ریشه تفاوت پایه و ساقه مو مشهود است. از معایب دیگر این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. هزینه بالا
  2. نیاز به مراقبت بسیار
  3. امکان آسیب رساندن به مو

3- صاف کردن شیمیایی مو

صاف کردن شیمیایی یا نرم کردن مو اقدامی شامل فرایند شکستن پیوندهای پروتئینی در مو است. هنگامی که تعداد قابل توجهی از پیوندهای پروتئینی در موهای مجعد یا موج دار شکسته شود، عمل صاف کردن موقت مو با موفقیت انجام خواهد شد. البته این روش تنها باید توسط یک فرد کاملاً حرفه ای انجام شود. نکته ای که باید در این باره بدانید، آن است که در هنگام استفاده از این روش کوچکترین اشتباهی می تواند منجر به از بین رفتن بیش از حد پیوند ها و آسیب به مو شود. به همین دلیل است که این روش صاف کردن مو ، تنها باید توسط متخصصین بسیار ماهر انجام شود.

صاف کردن مو با مواد شیمیایی

4- صاف کردن ژاپنی (بازسازی حرارتی)

این روش ترکیبی از دو روش استفاده از مواد شیمیایی و حرارت برای صاف کردن مو است. این روش باعث تغییر ساختار دائمی در بخش هایی از مو می شود. در هنگام استفاده از روش صاف کردن مو ژاپنی، پیوندهای پروتئینی موها شل شده و به سلولهای مو ساختاری مجدد داده خواهد شد. این فرایند یک روند طولانی و زمان بر دارد، که بسته به بلندی موها، می تواند حتی تا 8 ساعت نیز طول بکشد. این اقدام در چند مرحله انجام شده و باید چندبار به آرایشگاه مراجعه کنید.

5- درمان مو با کراتین (صاف کردن مو برزیلی)

بهترین روش صاف کردن مو ، استفاده از کراتین برای انجام این کار است. این روش با نام صاف کردن برزیلی مو نیز شناخته می شود. برای آن که بدانید صاف کردن برزیلی چیست، بهتر است سری به مقاله کراتینه مو بزنید.

صاف کردن کراتینه مو

این روش در سالیان اخیر به دلیل مزیت های بسیار خود، خیلی بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است. در این روش موهای ضعیف و نازک شده با استفاده از کراتین تقویت و ترمیم می شود. کراتین نوعی پروتئین است، که به صورت پیشفرض در بافت موها وجود دارد، ولی افزایش سن و تغذیه نامناسب می تواند مقدار آن در بافت مو را کاهش داده و موجب ضعیف و آسیب دیده به نظر رسیدن موها شود.

در این روش پس از مالش ماده کراتینه به موها، آن را با استفاده از اتوی موی تخت و با دمای بسیار بالا بر روی موها تثبیت کرده و باعث صاف شدن آن می شوند.

از ویژگی های این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کمی از روش های دیگر گرانتر است.
  • می توانید از آن برای مدت طولانی و چندین بار در طول عمر خود استفاده کنید.
  • ماندگاری زیادی دارد.
  • احتمال آسیب رسیدن به مو در این روش بسیار کم است.

امیدواریم مطلبی که در مورد صاف کردن مو ، در وب سایت مطالعه کردید برای شما مفید واقع شده باشد. این مطلب از متنی انگلیسی با همین موضوع در وب سایت foreo به فارسی ترجمه شده است.

نویسنده: علیرضا ترکمان

مقاله های مشابه
آموزش فوتوشاپ فنی حرفه ای

فتوشاپ چیست و چه کاربردهایی دارد

انرژی تجدید پذیر خورشیدی

نرم افزارهای طراحی سیستم های برق خورشیدی

کیبورد

کلید های میانبر در اکسل

آموزش ورد یکی از سر فصل های دوره کلاس آموزش ICDL فنی حرفه ای است

ورد چیست؟

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *