ثبت نام

سوالات متداول

آیا امکان تامین خوابگاه برای هنرجویان شهرستانی وجود دارد؟

بله .خوابگاه برای هنرجویان شهرستانی با امکانات مناسب ( از قبیل تخت ،‌تلویزون، گاز،‌یخچال ،‌حمام ، ظروف غذا ) وجود دارد و نکته قابل توجه وجود خوابگاه  در مجاورت مجتمع فنی می باشد که این امر باعث صرفه جویی در وقت و هزینه ایاب و ذهاب هنرجویان می گردد از طرف دیگر این خوابگاه صرفاً به هنرآموزان مجتمع فنی دارالفنون اختصاص دارد و امکان تبادل اطلاعات با سایر هنرجویان وجود دارد و محیطی مناسب برای حرفه آموز را فراهم می آورد . تهیه غذا بر عهده هنر آموز می باشد که می تواند از غذاهای آماده استفاده نماید و یا با استفاده از امکانات فراهم آمده از قبیل یخچال ، گاز و ظروفی که خوابگاه در اختیار متقاضیان قرار می دهد خودشان به درست کردن غذا اقدام نمایند.

 

– آیا شرایط سنی جهت شرکت  و یادگیری در دوره های آموزشی چگونه است؟

محدویت خاص سنی برای شرکت در دوره های آموزشی وجود ندارد . اما شایسته است در اینجا به این گفته ها, که زگهواره تا گور دانش بجو و اینکه پیوسته بدنبال دانش باش حتی اگر دانش در چین باشد و این سخن که یادگیری در جوانی به مانند نوشتن بر روی سنگ و یادگیری در کهن سالی به مانند نوشتن بر روی آب است اشاره شود. آنچه که درگفته های بالا بر آن تاکید شده است یادگیری و آموختن در هر سنی است و آن موضوع که هنرجو را از آموختن مطلوب در سنین بالا میتواند نگران کند دیر فهمیدن و فراموشی مطالب آموزشی است. لیکن راه حل این مشکل در این جمله نهفته است که کار نیکو کردن از پر کردن است و به واقع با تمرین , تکرار , پشتکار و داشتن انگیزه یادگیری مطلوب حاصل میشود و بدنبال یادگیری مطلوب می توان هر حرفه ای را با مهارت انجام دهد و از این بابت هیچ شکی برای یک آموزش موفق برای هنرجو باقی نخواهد گذاشت که هنرجو بخواهد از آن نگران شود و این آموزش ها با توجه به علاقه , انگیزه و توان چسمی هنرجو میتواند از کمترین گروه سنی تا بالاترین گروه سنی را شامل شود.

 

حداقل تحصیلات برای شرکت در دوره های آموزشی چه میزان است ؟

توانایی خواندن و نوشتن ‌جهت آموزش و شرکت در آزمون پایان دوره سازمان فنی و حرفه ای کافی می باشد ٰ‌در برخی از رشته ها با کمک مجتمع امکان آموزش برای افراد بی سواد نیز امکانژذیر است.

 

اتباع خارجی نیز می توانند در دروه های آموزشی شرکت نمایند ؟

بله . اتباع خارجی می توانند در کلیه دوره های آموزشی بدون محدودیت شرکت نمایند و در پایان دوره همانند کارآموزان ایرانی به آنها مدرک فنی و حرفه ای اعطاء‌می گردد.

 

آیا در پایان دوره آموزشی مدرک پایان دوره اعطاء می گردد ؟

بله . در پایان هر دوره به افرادی که در دوره آموزشی شرکت و در آزمون های پایان دوره حد نصاب قبولی را کسب نمایند گواهینامه رسمی از سوی سازمان فنی و حرفه ای صادر و به  هنرجو اعطاء‌می گردد. لازم به ذکر است در برخی از رشته ها ی فشرده آموزشی گواهینامه پایان نامه صادره از سوی مجتمع فنی و حرفه ای دارالفنون ٰ‌مورد تائید سازمان فنی و حرفه ای نیز صادر می گردد.

 

در صورت عدم موفقیت در آزمون پایان دوره برای شرکت مجدد در آزمون  باید شهریه را مجدداً پرداخت کرد ؟

خیر .نیاز به پرداخت مجدد شهریه نیست و صرفاً با پرداخت هزینه جزئی آزمون امکان شرکت در آزمون مجدد وجود دارد.

 

اعتبار مدارک صادره چه مقدار است ؟

مدارک صادره از سوی سازمان فنی و حرفه ای رسمی بوده ٰ‌بنحوی که در داخل ایران مدارک صادره 1-بسیاری از مهارت ها در رشته های کارو دانش معادل واحد درسی می باشد 2- گواهینامه صادره به لحاظ گذراندن دوره های عملی معادل سابقه کاری مشخص می باشد . 3- دارای اعتبار در کشورهای صنعتی می باشد .

 

امکان ترجمه گواهینامه های صادره از سوی سازمان فنی و حرفه ای وجود دارد ؟

بله – با مراجعه به دارالترجمه های رسمی قوه قضایه و ارائه مدرک امکان ترجمه رسمی گواهینامه وجود دارد .

 

امکان بهره برداری از این مدرک در خارج از کشور وجود دارد ؟

بله . بسیاری از افراد ایرانی و حتی خارجی جهت مهاجرت به خارج از کشور قبل از مهاجرت خود در دوره های آموزشی شرکت و پس ازاخذ مدرک و  ترجمه آن ٰ‌ جهت پذیرش و گرفتن اقامت مدرک خود را به کشور مقصد ارائه می کنند.که این مورد بلحاظ اعتبار بین الملل مدارک اعطایی فرد را به عنوان یک نیروی کار متخصص معرفی نموده و سهم بسزایی در قبول پذیرش و پیدا کردن شغل و جایگاه اجتماعی مناسب در کشور خارجی دارد.

 

آیا امکان برگزاری کلاسهای فشرده بطور خصوصی و یا نیمه خصوصی وجود دارد ؟

بله . با هماهنگی آموزشگاه امکان برگزاری دوره آموزشی بطور خصوصی و نیمه خصوصی برای متقاضیان بویژه هنرجویان شهرستانی وجود دارد.

 

میزان شهریه دوره های آموزشی و نحوه پرداخت آن چه مقدار است ؟

شهریه هر دوره بر اساس نرخ مصوب سازمان فنی و حرفه ای از هنرجو دریافت می شود که اصولاً می بایست به طور نقدی پرداخت شود ، لیکن جهت رفاه حال هنرجویان با هماهنگی مدیریت مجتمع امکان پرداخت قسطی نیز وجود دارد.

 

زمان برگزاری دوره های آموزشی چگونه است ؟

زمان و طول دوره آموزشی  در هر حرفه متفاوت است.لیکن در بسیاری از حرفه ها بویژه آرایشگری امکان انتخاب ساعات حضور در کلاس برای هنرجو وجود دارد و آموزش  از اولین روز کاری پس از ثبت نام شروع می شود اما در سایر رشته ها با فاصله کمی از زمان ثبت نام و با هماهنگی مدیریت دوره آموزشی شروع می شود.

 

آیا افرادی که دارای تخصص و تجربه عملی هستند می توانند در دوره های آموزشی جهت دریافت مدرک فنی و حرفه ای شرکت کنند ؟

بله .استاد مربوطه از این دسته افراد آزمون های مربوطه را می گیرد و پس از رفع نواقص احتمالی وی را جهت انجام آزمون های کتبی و عملی به سازمان فنی و حرفه ای معرفی می گردد.