ثبت نام

آموزش سایه زنی مو : سایه موی مردانه یا فید مو

اولین مرحله از آموزش سایه زنی مو

مدل موی “Hi-Top Fade” یا “Faded” حالتی است که موها در قسمت پایین بسیار کوتاه بوده و به تدریج با حرکت به سمت بالای سر بلندتر می شود. این مدل با نام سایه موی مردانه یا مدل فید مو نیز شناخته می شود. با ما همراه باشید تا با توضیحات جامع و تصویری آموزش سایه زنی مو را در اختیار شما قرار دهیم.

با شرکت در دوره های آموزشگاه آرایشگری مردانه  می توانید این مدل را به صورت عملی بر روی سر مراجعین تمرین کرده و در انجام آن به تبهری خاص و ویژه برسید.

در این مطلب مرتبط با آموزش مدل سایه موی مردانه، علاوه بر آموزش سایه زنی، موارد دیگری را نیز خواهید آموخت. موارد مرتبط با این مطلب، به طور کلی، شامل موارد زیر است:

 • کوتاهی مو
 • جزئیات پیرایش
 • پاکسازی و مراقبت از تجهیزات اصلاح موی سر

آموزش سایه زنی مو و کوتاهی مو

برای کوتاهی مو به روش فید باید پیش از هرچیزی طرح ذهنی مدل مورد نظر را در حافظه خود داشته باشید و یک سیر معمول برای رسیدن به آن را در ذهن خود به عنوان برنامه ای متصور شوید. آموزش سایه زنی مو شامل رعایت و انجام مرحله به مرحله موارد زیر است.

1-موها را شانه زنید.

اولین مرحله برای انجام این کار شانه زدن موها می باشد. شانه زدن مو را با دقت و حوصله انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که موی شما سکه نیوفتاده باشد تا در نهایت مویی زیبا و یکدست داشته باشید.

انتخاب شانه مناسب ماشین اصلاح برای مدل موی سایه

2-شانه با نمره مناسب را انتخاب کنید

نمره کمتر شانه ماشین اصلاح موی سر به معنی اصلاح کوتاه تر موها است. بهتر است ابتدا از نمره بالاتری استفاده کنید. برای مثال اگر می خواهید دور موها را با نمره 4 اصلاح کنید، ابتدا از شماره 6 برای کوتاهی تمام بخش های دور مو استفاده کنید. این بخش یکی از مهمترین مراحل آموزش سایه زنی مو و ایجاد مدل فید است.

 • این کار باعث یکسان شدن سطح مو در دور و پست سر مشتری یا مدل خواهد شد.
 • استفاده از این روش احتمال خطا را تا حد زیادی کاهش می دهد.
 • با رعایت صحیح این مرحله سایه موی مردانه یکدست تری را ایجاد خواهید کرد.

انتخاب محل خط محو یا فید مو روی سر یک آقا

3-محل محو کردن سایه را تعیین کنید

محل محو کردن سایه تاثیر بسیار زیادی در زیبایی نهایی کار خواهد داشت. در واقع این بخش از آموزش سایه زنی مو را می توان سخت ترین بخش آن نیز دانست. فراموش نکنید که زیبایی و جذابیت مدل موی فید مردانه به محو بودن خط محل اتصال دو بخش کوتاه و کوتاه تر دور مو وابسته است. ضمناً باید توجه کرد که این خط باید در دو طرف سر باید در یک سطح و فاصله یکسان از دو گوش باشد.

 • این خط باید در بخش پشت سر دارای یک انحنا باشد.
 • برخی از مدل موهای سایه مردانه می توانند بیشتر از یک خط محو داشته باشند.
 • محل شروع خط محو می تواند از دو سانت بالاتر از گوش شروع شود و این کاملاً به سلیقه فرد بستگی دارد.

کوتاه کردن بخش روی موها مرحله بعدی در اصلاح مو به روش فید است

4-کوتاه کردن روی مو

در این مرحله از اصلاح مو باید به کوتاهی موهای روی سر بپردازید. با توجه به مدل مورد نظر این بخش را می توان با حالت های مختلفی کوتاه کرد. البته این بخش با آموزش سایه زنی مو به طور مستقیم مرتبط نیست ولی برای دستیابی به یک مدل موی سایه مردانه و مناسب، باید آن را حتماً به طور دقیق رعایت کرد.

برای سایه زنی مو باید ماشین را از پایین به سمت بالا حرکت دهید.

5-استفاده از ماشین به صورت عمودی از پایین به بالا

تنها نکته ای که در این بخش از آموزش سایه زنی مو لازم است به شما بگوییم، توجه به جهت حرکت دادن ماشین موزنی برای کوتاهی مو به شیوه صحیح است. مانند زمانی که از ماشین برای اصلاح صورت استفاده می کنید، در زمان اجرای مدل موی سایه نیز باید ماشین را در جهت خلاف خواب رویش مو حرکت دهید.

جهت حرکت ماشین اصلاح در آموزش سایه زنی مو

6-استفاده از ماشین به صورت افقی در خط محو

در این مرحله باید شانه ای تقریباً برابر بخش بلند محل سایه روی ماشین اصلاح موی خود قرار دهید و پس از آن با استفاده از حرکت افقی ماشین بر روی خط محو اولین گام در ایجاد ظاهری نرمال تر در ایجاد مدل موی سایه مردانه را پشت سر بگذارید.

نحوه حرکت دادن ماشین اصلاح برای ایجاد سایه عمیق تر

7-ماشین اصلاح را به سرعت و در بازه های مکانی کوچک روی محل سایه حرکت دهید

این قسمت از کار بیش از آن که به آموزش سایه زنی مو وابسطه باشد، مستلزم تمرین و ممارست و همچنین کسب تجربه کافی و به مرور زمان است. پس از این بخش باید بخش خط سایه و همچنین بخش ما بین قسمت کوتاه و بلند مو را با استفاده از شانه و قیچی مرتب کنید.

جزئیات پیرایش پس از سایه زدن مو

پس از آن که موارد ابتدایی و کلی در اصلاح مو مردانه با مدل سایه و ایجاد فید مناسب باید برای بهبود هرچه بیشتر وضعیت و تبدیل کار به یک نمونه عالی باید جزئیات بپردازیم. این بخش ها به طور غیر مستقیم با آموزش سایه زنی مو در ارتباط هستند.

 1. خط پشت گردن و طرفین را با ماشین آنکارد کنید.
 2. برای رفع نقایص سایه زدن دور مو ، بخش ها را بازبینی کنید.
 3. با استفاده از تیغ و دسته تیغ خط پشت گردن را کاملاً تمیز کنید.

پاکسازی و مراقبت از تجهیزات اصلاح موی سر

این دفعه، اولین و آخرین باری نخواهد بود که می خواهید با ماشین و قیچی خود، مدل موی مردانه سایه را پیاده سازی کنید. اگر قصد دارید، باز هم با وسایل خود به پیرایش موی سر بپردازید، باید از آن ها به خوبی مراقبت کنید. در واقع این بخش از مطلب نه تنها در مورد آموزش سایه زنی مو ، بلکه به طور کلی در آموزش آرایشگری مردانه یکی از مهمترین نکات است. این نکات، شامل موارد زیر هستند:

 • هر چند روز یکبار تیغه های ماشین اصلاح را باز کرده و بخش بین دو تیغه را تمیز کنید.
 • پس از هربار اصلاح موهای موجود بر روی تیغه ها را با فرچه تمیز کنید.
  • این عمل در مدل موی فید بیشتر نیاز می شود، زیرا مقدار موی خورد بیشتر خواهد بود.
 • رطوبت موجود بر روی تیغه های ماشین اصلاح و قیچی را خشک کنید تا از کند شدن آن ها جلوگیری شود.
 • تیغه های ماشین اصلاح را روغنکاری کنید.

مطلبی که در مورد آموزش سایه زنی مو با هدف ایجاد مدل موی فید یا سایه مردانه مطالعه کردید، از مطلبی با همین عنوان در وب سایت wikihow به فارسی ترجمه شده است.

نویسنده: علیرضا ترکمان

مقاله های مشابه
صاف کردن مو با تکنیک های مدرن

صاف کردن مو با تکنیک های مدرن

فیبرهای نوری

فیبرهای نوری

کابل فرمان

کابل فرمان

لیسه گیری بدنه خودرو

لیسه گیری بدنه خودرو چگونه انجام میشود؟

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *