ثبت نام

نحوه عملکرد سشوار

نحوه عملکرد سشوار

در این مطلب می خواهیم در مورد نحوه عملکرد سشوار با شما صحبت کنیم. بسیاری از افراد وجود دارند، که به طور روتین به شستشوی بدن و موهای خود پرداخته و به همین دلیل است که این دسته از افراد به دنبال روش های مختلفی برای خشک کردن موهای خود خواهند گشت.

یکی از مرسوم ترین روش های خشک کردن موی سر برای جلوگیری از سرماخوردگی ناشی از خیس بودن موها و یا حالت دادن به مو، استفاده از سشوار است.

مطلبی که در مورد نحوه عملکرد سشوار خواهید خواند، می تواند برای هنرجویان دوره های آموزش آرایشگری مردانه مفید واقع شود.

اولین سشوارها

اولین سشوارهای مورد استفاده در سال 1920 به بازار عرضه شده اند. در آن سال ها مردم به دلیل عدم دانش کافی از نحوه عملکرد سشوار به اشتباه سشوار ها را با خود به حمام برده و بسیاری از آن ها در اثر در اثر برق گرفتگی جان خود را از دست دادند.

نحوه عملکرد سشوار

قائده نحوه عملکرد سشوارها

رطوبت هوا و میزان تبخیر با یکدیگر نسبت عکس دارند. هرچه رطوبت بالاتر باشد، سرعت تبخیر کمتر است. علاوه بر این سرعت تبدیل شدن آب به بخار با افزایش دما نیز در ارتباط می باشد که این اصل اصلی عملکرد سشوار است.

در واقع نحوه عملکرد یک سشوار به گونه ای است که طی آن شما با پرتاب باد گرم به سمت موها، آب موجود را با کمک باد و حرارت از موهای خود دور می کنید و به این ترتیب می توان گفت که نحوه عملکرد سشوار به این ترتیب اتفاق می افتد.

سشوار چگونه کار می کند؟

به طور کلی هر سشوار دو مؤلفه اصلی دارد. مؤلفه های بررسی نحوه عملکرد سشوارها را می توان به طور کلی در دو دسته زیر جای داد:

  • شدت دمندگی
  • حرارت ایجاد شده

شدت دمندگی

شدت دمندگی یک سشوار، بیانگر میزان قدرت آن در افزایش سرعت بادی است که به سمت موهای شما هدایت می کند.

این امر علاوه بر خاصیت خشک کنندگی موها توسط سشوار، می تواند در فرایند حالت دادن به موها نیز تاثیر گذار باشد، به خصوص زمانی که بخواهید موهای خود را صاف کرده یا آن ها را به سمت عقب هدایت نمایید.

حرارت ایجاد شده

یک سشوار خوب با نحوه عملکرد مناسب، علاوه بر امکان تنظیم سرعت، باید بتواند حرارت مورد نیاز موی شما را نیز تامین نماید. کم بودن حرارت می تواند روند خشک کردن موها را به تاخیر انداخته و بیش از حد گرم بودن آن نیز می تواند به موها آسیب وارد کند و آن ها را دچار سوختگی کند.

سشوار چگونه کار می کند؟

در هنگام استفاده از سشوار به چه موارد باید توجه کرد؟

حال که با نحوه عملکرد سشوار آشنا شدید، بهتر است کمی نیز در مورد طریقه استفاده از سشوار با شما صحبت کنیم.

سشوارها امروزه عضوی جدا نشدنی از هر خانه هستند و به همین دلیل است که افراد باید نحوه استفاده صحیح از آن را بلد باشند. استفاده نا صحیح از سشوار می تواند مشکلات زیر را برای موهای شما به وجود بیاورد:

  • سوختگی مو
  • ریزش مو
  • مو خوره
  • نازک شدن موها

چه طور می توان از آسیب سشوار به موها جلوگیری نمود؟

برای جلوگیری از آسیب موها به وسیله سشوار باید از سرم های مراقبتی موها استفاده نمود. این سرم ها که از پایه سیلیکونی ساخته شده اند، ظرفیت گرمایی بالایی داشته و از آسیب به موها جلوگیری می کنند. با توجه به نحوه عملکرد سشوار، مالیدن مقداری از سرم مو به موهای سر می تواند پیش از شروع کار مفید واقع شود.

یکی دیگر از روش های جلوگیری از آسیب دیدن موها در زمان استفاده از سشوار آن است که ابتدا موها را تا حد قابل توجهی خشک کنید و پس از آن به فکر سشوار کشیدن موها باشید.

آب بیش از حد حرارت به خود جذب می کند. خیس بودن زیاد موها در زمان سشوار کشیدن می تواند حرارت بسیار بالایی را برای مدت طولانی بر روی موهای شما اعمال کند و به این ترتیب احتمال آسیب رسیدن به موهای شما را بالا ببرد.

نویسنده: علیرضا ترکمان

مقاله های مشابه
آموزش فوتوشاپ فنی حرفه ای

فتوشاپ چیست و چه کاربردهایی دارد

انرژی تجدید پذیر خورشیدی

نرم افزارهای طراحی سیستم های برق خورشیدی

کیبورد

کلید های میانبر در اکسل

آموزش ورد یکی از سر فصل های دوره کلاس آموزش ICDL فنی حرفه ای است

ورد چیست؟

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 دیدگاه مردمی در “نحوه عملکرد سشوار”
امید

شما طرز استفاده از سشوارو گذاشتید نه طرز کارش رو. ما می خواستیم بدونیم قسمتهای مختلف سشوار مخصوصا اون قسمت گرمادهنده چگونه کار می کنه! به هر حال مفید بود. ممنون از لطف شما.

مشاور آموزشی

درود …عصر بخیر …متاسفانه کلاس و یا دوره ای در این زمینه نداریم که بتوانم شما را راهنمایی کنم …با توجه به کلاسهای آرایشگری در مجموعه دارالفنون معمولا طرز استفاده در اولویت قرار دارد ….