ثبت نام

اصول تراشیدن موی صورت با استفاده از تیغ

تراشیدن موی صورت به صورت اصولی

تراشیدن موی صورت با استفاده از تیغ، یکی از مواردی است که بسیاری از مردان هر روز آن را انجام می دهند و این درحالی است که در برخی از افراد که به ظاهر خود حساس تر هستند، این عمل به طور مداوم و تا انتهای عمر ادامه پیدا می کند.

عدم تسلط به اصول تراشیدن موی صورت با استفاده از تیغ می تواند علاوه بر آسیب به پوست صورت، باعث ایجاد زخم های ریز بر روی صورت شود، که با خونریزی همراه بوده و جای زخم آن به شما ظاهری نامناسب می دهد.

در این مطلب می خواهیم نکاتی در مورد روش صحیح تراشیدن صورت را به شما معرفی کنیم که می تواند شما را به یک فرد حرفه ای در این زمینه تبدیل کند. درست مانند آنچه هنرجویان در دوره های آموزش آرایشگری مردانه می آموزند.

آماده سازی پیش از تیغ زدن ریش و سبیل

اولین گام برای تراشیدن اصولی موهای صورت، حصول اطمینان از نرم بودن ریش و سبیل است. نرم بودن ریش و سبیل و تمیز بودن آن ها، حرکت تیغ بر روی پوست صورت را راحت تر کرده و از کند شدن تیغ نیز جلوگیری می نماید. به این ترتیب می توان از دریافت بهترین نتیجه پس از Shave کردن صورت اطمینان داشت.

اگر می خواهید صورت خود را به صورت اصولی و به بهترین نحو ممکن اصلاح کنید، توصیه می شود، پس از اتمام حمام آب گرم که پوست شما لطیف تر و موهای شما نرم تر است این کار را انجام دهید. ضمناً چنانچه عجله دارید و نمی خواهید پیش از تراشیدن موی صورت به حمام بروید، بهتر است ابتدا پوست صورت خود را با استفاده از آب ولرم بشوئید تا حالت قبل را شبیه سازی کنید.

آماده سازی پیش از تیغ زدن

نحوه استفاده از خمیر ریش برای تراشیدن اصولی مو صورت

یکی دیگر از اصول تراشیدن موی صورت با استفاده از تیغ ، بهره بردن از یک خمیر ریش با مواد طبیعی و بدون ضرر برای پوست است. فراموش نکنید که استفاده از تیغ به صورت مستقیم بر روی پوست صورت، یک اشتباه بسیار بزرگ است.

برای استفاده از خمیر ریش در زمان تراشیدن موی صورت باید مقداری از خمیر مربوط را در یک کاسه یا فنجان کوچک بریزید و سپس مقداری آب سرد بر روی آن بریزید. سپس با استفاده از فرچه مخصوص خمیر را با آب ترکیب کنید. زمانی که خمیر حالتی شبیه فوم پیدا کرد، با استفاده از فرچه مذکور خمیر را در جهت خلاف خواب رشد موها بر روی صورت خود بمالید. به این ترتیب موها کمی از پوست فاصله گرفته و بهتر تراشیده می شوند.

استفاده از خمیر ریش برای تراشیدن موی صورت با استفاده از تیغ

یکی دیگر از نکاتی که باید در مورد استفاده از خمیر ریش بدانید، آن است که استفاده از این ماده زمانی بیشترین اثر خود را به نمایش می گذارد که به ریش های خود اجازه دهید چند دقیقه در مواجهه با این ماده مقداری نرم تر شوند. برای فراهم شدن این شرایط مدتی برابر با یک تا دو دقیقه کافی است.

لازم به ذکر است که به جای این ماده می توانید از ژل یا فوم های اصلاح نیز استفاده کنید که کمی از خمیر ریش گرانتر هستند، اما نحوه استفاده آن ها راحت تر است و عملکرد بهتری نیز دارند.

تراشیدن موی صورت با استفاده از تیغ به صورت صحیح

اگر می خواهید از روش اصولی اصلاح صورت با تیغ آگاه باشید، باید به شما بگوییم که درشروع کار بهتر است تیغ را در جهت رشد موهای صورت حرکت دهید. ضمناً  باید به خاطر داشته باشید که برای این کار باید از کمترین فشار ممکن استفاده نمایید، تا پوست شما آسیب نبیند. استفاده از فشار بیش از حد می تواند به لایه های سطحی پوست شما آسیب برساند.

فراموش نکنید که پس از چند بار کشیدن تیغ بر روی صورت، باید به منظور حذف موهای گیر کرده در لای تیغه ها و به منظور دریافت عملکرد صحیح باید تیغ خود را زیر آب گرم بگیرید.

اصلاح با استفاده از تیغ

کار تراشیدن ریش و سبیل خود را تمام کنید

یکی دیگر از اصول تراشیدن موی صورت با استفاده از تیغ ، مصرف افترشیو است. این ماده علاوه بر بوی خوش و معطر بودن، می تواند خراشیدگی های جزئی را ضد عفونی کند. این کار از آسیب دیدن و تیره شدن پوست شما جلوگیری می نماید.

فراموش نکنید که این کار در عین سادگی می تواند سختی ها و پیچیدگی های خاص خود را نیز داشته باشد و به همین علت است که برای این کار به یک آرایشگر ماهر مراجعه نمایید.

نتیجه گیری

اصلاح صورت کاریست که بارها و بارها در طول زندگی آقایان تکرار میشود، بهتر است برای جلوگیری از عوارض تیغ زدن صورت آقایان نکات هنگام اصلاح را رعایت کرده تا به بهترین نتیجه دست یابید.

رعایت نکات هنگام اصلاح و کارهایی مانند استفاده از تیغ تمیز، استفاده از خمیر و فوم های اصلاح، تیغ زدن در جهت مناسب به شما کمک میکند تا تجربه ی بهتری از اصلاح به دست آورید.

نویسنده: علیرضا ترکمان

مقاله های مشابه
آموزش فوتوشاپ فنی حرفه ای

فتوشاپ چیست و چه کاربردهایی دارد

انرژی تجدید پذیر خورشیدی

نرم افزارهای طراحی سیستم های برق خورشیدی

کیبورد

کلید های میانبر در اکسل

آموزش ورد یکی از سر فصل های دوره کلاس آموزش ICDL فنی حرفه ای است

ورد چیست؟

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *