ثبت نام

نحوه استریل کردن ماشین اصلاح : چه طور می توان ماشین موزر را ضد عفونی کرد؟

نحوه استریل کردن ماشین اصلاح موزر

ماشین های اصلاح یکی از پر کاربردترین وسیله ها در هر آرایشگاه هستند و به دلیل گران بودن نسبی اکثر افراد به طور مشترک در آرایشگاه ها از یک موزر یا هر ماشین اصلاح برقی دیگر استفاده می کنند. به دلیل احتمال بالا در انتقال عفونت به این دلیل، تصمیم گرفتیم نحوه استریل کردن ماشین اصلاح موی سر و صورت را به شما هنرجویان عزیر دوره آموزش آرایشگری مردانه بیاموزیم. با ما همراه باشید، تا ببینیم چگونه می توان ماشین موزر را ضد عفونی کرد.

ماشین اصلاح چیست و به چه منظور استفاده می شود؟

ماشین اصلاح یک وسیله برقی یا شارژی است که از چند بخش کلی شامل بدنه، دو تیغه که یکی از آن ها متحرک و دیگری ثابت است و موتور و بخش های جزئی دیگر تشکیل شده است. ماشین های اصلاح مو با توجه به ساختار خود، می تواند در مواردی مانند کوتاهی موی سر، خط زنی یا حتی اصلاح موی صورت مورد استفاده قرار بگیرد.

در این مطلب در مورد نحوه استریل کردن ماشین اصلاح موی سر موزر صحبت خواهد شد، ولی می توانید از آن برای سایر ماشین های اصلاح مشابه نیز استفاده نمایید.

استریل کردن ماشین اصلاح

نحوه استریل کردن ماشین موزر

برای راحت تر شدن درک روند نحوه استریل کردن ماشین موزر این روند را در چند مرحل مجزا برای شما شرح خواهیم داد.

اولین مرحله: استریل کردن ماشین اصلاح

اگر قصد استریل کردن ماشین اصلاح موی سر یا صورت خود را دارید، در اولین گام باید اقدام به جدا نمودن تیغه ها بنمایید. برای این کار کافی است دو پیچ واقع شده بر روی تیغه زیرین را باز نمایید. پس از این مرحله تیغه ثابت را از جای خود جدا نمایید و پس از آن باید تیغه متحرک را از روی قطع پلاستیکی شفت مانند جدا کنید.

مرحله دوم: تمیز کردن ماشین از موهای خرد

در این مرحله از استریل کردن ماشین اصلاح موی سر موزر باید با استفاده از فرچه موجود در جعبه ماشین اصلاح مو خرده های موجود در بین قطعات متحرک ماشین را زدوده تا ماشین موزر برای استریل کردن آماده شود.

در این فرایند باید دقت بسیاری به خرج بدهید، زیرا ممکن است در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده به ماشین اصلاح خود آسیب بزنید.

فرچه تمز کننده ماشین اصلاح

مرحله سوم : استریل کردن ماشین اصلاح با استفاده از الکل

حال که مراحل قبل را با موفقیت به پایان رساندید، باید با استفاده از الکل به استریل کردن ماشین اصلاح مو بپردازید. برای این کار کافی است تکه ای پنبه را به الکل آغشته نموده و با استفاده از آن بخش های مختلف ماشین اصلاح را ضد عفونی نمایید.

دقت کنید که مهمترین بخشی که باید ضد عفونی شود، تیغه های ماشین اصلاح است که به طور مستقیم با پوست و موی مشتریان در ارتباط است.

مرحله چهارم: جمع کردن قطعات و بستن ماشین

مرحله بعدی در استریل کردن ماشین اصلاح جمع کردن قطعات است. برای این کار کافی است قطعات را به همان نحوی که خارج کردید در جای خود قرار دهید. سپس پیچ های نگهدارنده تیغه ها را محکم کنید. به این ترتیب می توان گفت که مراحل استریل کردن ماشین اصلاح را با موفقیت به پایان رسانده اید.

نکته نهایی: پس از استریل کردن ماشین اصلاح آن را روغنکاری کنید

استریل کردن ماشین اصلاح برای حفظ سلامت مشتریان باید به صورت موردی انجام شود و هر آرایشگر مردانه ای باید به آن تسلط داشته باشد. تنها نکته دیگری که باید در مورد روند این کار به آن اشاره کرد، آن است که پس از انجام عمل استرلیزاسیون نیاز است با روغن موجود در جعبه ماشین آن را روغنکاری کنید تا روان شده و به درستی کار کند.

نویسنده: علیرضا ترکمان

مقاله های مشابه
صاف کردن مو با تکنیک های مدرن

صاف کردن مو با تکنیک های مدرن

فیبرهای نوری

فیبرهای نوری

کابل فرمان

کابل فرمان

لیسه گیری بدنه خودرو

لیسه گیری بدنه خودرو چگونه انجام میشود؟

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 دیدگاه مردمی در “نحوه استریل کردن ماشین اصلاح : چه طور می توان ماشین موزر را ضد عفونی کرد؟”
حمید آقاجانی

مخاطبان گرامی
لطفا اصلا از الکل برای استریل کردن تیغه ماشین اصلاح تستفاده نکنید چون تیغه را بشدت کند می‌کند و از کیفیت عملکرد آن می‌کاهد

رامین

سلام و عرض ادب و احترام، خیلی خیلی میبخشید وقت شمارو میگیرم ، پس برای ضدعفونی کردن از چی استفاده بکنیم؟ ( پیشاپیش ممنون از همه دوستانی که وقت میگذارن و جواب میدین)

مشاور آموزشی

درود
روز تون خوش ..بهترین ماده الکل است ..موفق باشید

مشاور آموزشی

درود …سپاس از نظر شما