ثبت نام

انواع سشوار : آشنایی با خشک کننده های موی سر

سشوار سرامیکی مو

از انواع سشوار برای خشک کردن موهای سر استفاده می شود. این وسیله در قدرت و توان های مختلف با کارکردهای متنوع یافت می شود و به این ترتیب می توان اطمینان داشت که در زمان خرید آن گزینه های زیادی را در جلوی پای خود خواهید داشت.

شناخت انواع سشوار می تواند برای هنرجویان دوره پیرایش مردانه درجه 2 و دوره پیرایش مردانه درجه 1 از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

سشوار چیست؟

سشوار نوعی وسیله برقی است، که با استفاده از دمندگی می تواند موهای شما را خشک کند. این وسیله با ساختاری الکترومکانیکی هوا را به سمت موهای شما شلیک می کند و این هوا در میانه راه از کنار المنت های داغ شده می گذرد که می تواند به خشک شدن موهای شما ختم شود.

انواع سشوار کدامند؟

به طور کلی دو نوع از انواع سشوار وجود دارند که در مورد آن ها می توانید این اطمینان نسبی را داشته باشید، که حداقل آسیب ممکن را به موهای شما خواهند رساند که در صورت رعایت نکات این آسیب صفر خواهد بود. این دو دسته شامل موارد زیر خواهند بود:

  • سشوارهای یونی
  • سشوارهای سرامیکی

سشوار یونی چیست؟

در این نوع از سشوارها، از یون های منفی برای خنثی کردن بار مثبت ایجاد شد در مولکول های آب موجود بر روی مو استفاده می شود. که این امر می تواند زمان خشک شدن موهای شما را کاهش دهد. از بین بردن بار الکتریکی موجود به این شیوه می تواند از آسیب به کوتیکول مو جلوگیری کند و این وضعیت ظاهری براق و مستحکم به موهای شما خواهد بخشید.

ضمناً در زمان استفاده از این نوع سشوار نیاز کمتری به افزایش دما خواهید داشت که این امر نیز به خودی خود از آسیب رسیدن به موهای شما جلوگیری می کند. این انواع سشوار از مدل های سرامیکی قیمت بالاتری خواهند داشت.

دو مدل سشوار

سشوار سرامیکی چیست؟

اصلی ترین مزیت استفاده از انواع سشوار سرامیکی توزیع بکنواخت گرما در این دسته از محصولات به واسطه وجود سرامیک در بخش گرم کننده است. برخی از انواع پیشرفته این سشوارها می تواند بر اساس دمای فعلی اتاق دمای خود را تنظیم کرده تا از آسیب دیدن به موها جلوگیری کند و موها را در کمترین زمان ممکن با کمترین آسیب ممکن خشک کند.

این نوع از سشوارها مانند انواع یونی از بار منفی استفاده نمی کنند و احتمال آسیب را به میزان کمتری کاهش می دهند و قیمت کمتری دارند. البته باید بدانید که از سشوارهای معمولی گرانتر هستند.

انتخاب بهترین گزینه از انواع سشوار با توجه به جنس مو

حال که انواع سشوار از نطر نوع تکنولوژی مورد استفاده را شناختیم بهتر است ببینیم که چه نوع خشک کننده مویی با جنس موی شما سازگاری دارد.

موی ضخیم و موهای وز: خشک کن موی یونی

افرادی که موهای ضمخت، ضخیم و یا وز دارند، می دانند که خشک کردن این جنس مو، با استفاده از انواع سشوار معمولی می تواند امری طاقت فرسا و زمان بر باشد. اگر از آن دسته افرادی هستید که جنس موهای شما چندان لطیف نیست، بهتر است از سشوارهای یونی استفاده کنید.

موهای نازک: خشک کن موی سرامیکی

افرادی که موهای نازک و ظریفی دارند، به طور معمول می خواهند علاوه بر خشک کردن مو، در طی این فرایند، به موهای سر خود، حجم نیز بدهند. اگر در این دسته از افراد جای دارید، بهتر است موهای خود را با استفاده از سشوارهای سرامیکی خشک کنید. البته فراموش نکنید که استفاده از حرارت زیاد در زمان خشک کردن موها با انواع سشوار فارق از مدل آن می تواند به موهای شما آسیب برساند.

موهای فر: خشک کن مو با متمرکز کننده

وقتی که سخن از خشک کردن موهای فر به میان می آید، یکی از نکاتی که باید مد نظر شما باشد، صاف کردن موها به واسطه خشک نمودن صحیح است. استفاده از انواع سشوار دارای متمرکز کننده باید، می تواند به شما این امکان را بدهد که هوای گرم را با سرعت بالاتری به سمت موهای خود هدایت کنید و به این ترتیب، تاب ها و چرخش های موهای شما را از بین ببرد.

بهترین انتخاب از انواع سشوار

در هنگام سشوار کشیدن از انواع مواد محافظتی استفاده کنید

فارق از اینکه از کدام یک از انواع سشوار استفاده می کنید باید در هنگام کار با این وسایل از مواد محافظت کننده از ساقه مو استفاده کنید. این مواد که پایه ای از جنس سیلیکون دارند، از اعمال حرارت بیش از حد به ساقه موها جلوگیری کرده و علاوه بر آن با ایجاد نوعی حائل در اطراف موهای شما می تواند ظاهری سالم و تمیز به موهایتان بدهد.

نتیجه گیری:

بسیاری از افراد هر روزه از سشواربرای خشک کردن مو و استایل دادن از آن استفاده میکنند. سشوارها انواع مختلفی مانند سشوار چرخشی، سشوار غیر چرخشی، سشوار مسافرتی،سشوار صنعتی و … دارند.

انتخاب بهترین سشوار اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که میتواند باعث کاهش آسیب به موهایتان شود. شما می توانید یا توجه به جنس مو، قیمت سشوار و نیازتان سشوار مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نویسنده: علیرضا ترکمان

مقاله های مشابه
آموزش فوتوشاپ فنی حرفه ای

فتوشاپ چیست و چه کاربردهایی دارد

انرژی تجدید پذیر خورشیدی

نرم افزارهای طراحی سیستم های برق خورشیدی

کیبورد

کلید های میانبر در اکسل

آموزش ورد یکی از سر فصل های دوره کلاس آموزش ICDL فنی حرفه ای است

ورد چیست؟

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *