ثبت نام

آموزش کیلومتر سازی خودرو

آموزش کیلومتر سازی خودرو

آموزش کیلومتر سازی خودرو

آموزش کیلومتر سازی خودرو به بررسی دقیق مشکلات مربوط به کیلومتر ماشین می‌پردازد. تعمیر کیلومتر خودرو کار پیچیده‌ای نیست و با داشتن ابزار مناسب و دانش کافی می‌توان آن را به راحتی انجام داد.در مجموعه آموزش مکانیک خودرو ابتدا باید آمپرمتر خودرو را جدا کرده و به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهیم. بعد از اطمینان از سلامت آمپرمتر، نوبت به باز کردن قسمت جلوی داشبورد و دسترسی به کیلومتر می‌رسد. در این مرحله پیچ‌ها و قطعات اضافی را برداشته و سپس کیلومتر را از محل خود جدا می‌کنیم. بعد از باز کردن کیلومتر، چرخ‌دنده‌ها و سایر اجزای داخلی آن قابل مشاهده است.

باید دقت کرد که هنگام جداسازی و سپس مونتاژ مجدد، ترتیب و جهت قرار گرفتن چرخ‌دنده‌ها رعایت شود. پس از تمیز کردن اجزای داخلی کیلومتر، می‌توان آن را مجددا مونتاژ کرده و نصب نمود. در نهایت با اتصال صحیح آمپرمتر و انجام تست رانندگی، عملکرد کیلومتر بررسی می‌شود. بنابراین با توجه به مراحل گفته شده در آموزش کیلومتر سازی خودرو، تعمیر آن به راحتی انجام شود. کافی است ابتدا مطالعه و آموزش لازم را ببینیم و سپس با دقت و حوصله کافی و با رعایت نکات ایمنی، اقدام به تعمیر کیلومتر کنیم.

آموزش آمپرسازی و تعمیر کیلومتر

آمپرسازی و تعمیر کیلومتر خودرو نیازمند مهارت و تجربه کافی است. بنابر آموزش کیلومتر سازی خودرو ابتدا باید کیلومتر را از خودرو جدا کرده و پیچ‌های آن را باز نمود. سپس با باز کردن قسمت جلویی، می‌توان به اجزای داخلی دسترسی پیدا کرد. در این مرحله چرخ‌دنده‌ها، فنرها و سایر قطعات باید با دقت جدا شوند تا روند کار آسان‌تر شود. پس از تمیز کردن قطعات، باید وضعیت آن‌ها را بررسی کرد. در صورت مشاهده‌ خوردگی یا شکستگی، باید قطعه‌ی معیوب را تعویض نمود. سپس می‌توان اقدام به آمپرسازی کرد. این کار با استفاده از روغن خاص آمپرسازی انجام می‌شود.

پس از چکاندن روغن روی چرخ‌دنده‌ها و محورهای درون کیلومتر، باید آن‌ها را داخل ماشین آمپرسازی قرار داد تا فشرده شوند. این کار باعث روان‌تر شدن حرکت چرخ‌دنده‌ها می‌شود. در نهایت کیلومتر را مجدداً مونتاژ کرده و پیچ‌ها را محکم می‌کنیم. با نصب مجدد کیلومتر روی خودرو و انجام تست رانندگی، عملکرد آن بررسی می‌شود. بنابراین با رعایت مراحل بالا می‌توان کیلومتر خودرو را به درستی آمپرسازی و تعمیر کرد و بر اساس آموزش کیلومتر سازی خودرو پیش رفت.

آموزش کیلومتر سازی خودرو

آموزش اصلاح کیلومتر

کیلومتر خودرو یکی از مهم‌ترین قطعات خودرو است که نشان‌دهنده میزان طی مسافت خودرو است. اگر کیلومتر به درستی کار نکند، ممکن است موجب آسیب‌دیدگی قطعات دیگر شود. بنابراین بلافاصله پس از متوجه شدن مشکل، باید آن را مطابق با آموزش کیلومتر سازی خودرو تعمیر کرد. ابتدا باید علت خرابی کیلومتر را پیدا کرد. معمولاً خرابی‌های کیلومتر ناشی از مسائلی مانند اتصالات ضعیف، خوردگی یا شکستگی قطعات داخلی و یا اشکال در مدار الکتریکی آن است. پس از یافتن علت خرابی، می‌توانید اقدام به تعمیر یا تعویض کیلومتر کنید. اگر قطعات داخلی آسیب دیده باشند، باید آن‌ها را تعویض کرد. همچنین اگر مشکل از اتصالات باشد، کابل‌ها و اتصالات را چک کرده و در صورت لزوم تعویض کنید.

در نهایت پس از تعمیر، کیلومتر را کالیبره کنید تا به درستی کار کند. بعضی اوقات هم تعویض کل کیلومتر ضروری است. در مجموع با پیدا کردن علت خرابی، تعمیر یا تعویض قطعات معیوب و کالیبره کردن کیلومتر، می‌توانید آن را پس از خرابی اصلاح کنید. البته در تمام مراحل باید به مسائل ایمنی و دستورالعمل‌های تعمیر توجه داشت و آموزش کیلومتر سازی خودرو را به صورت دقیق پیگیری کرد.

تعمیر پشت آمپر پراید

پشت آمپر یکی از قطعات مهم خودروی پراید است که نمایشگرها و چراغ‌های هشداردهنده مختلفی را شامل می‌شود. اگر پشت آمپر خودرو شما مشکل داشته باشد، باید سریعا آن را تعمیر کنید تا از صحت عملکرد خودرو مطمئن شوید. ابتدا باید منشا مشکل را پیدا کنید. ممکن است مشکل از لامپ‌های خراب، اتصالات ضعیف برقی یا مدارهای الکتریکی معیوب باشد. برای بررسی کلید برق را زده و چراغ‌ها و نمایشگرها را چک کنید تا مشکل را شناسایی کنید. سپس بسته به نوع مشکل، اقدام به تعویض قطعات معیوب یا تعمیر آن‌ها کنید. اگر لامپی سوخته باشد، حتما مطابق با آموزش کیلومتر سازی خودرو آن را تعویض نمایید.

در صورتی که مشکل از اتصالات برقی باشد، سیم‌کشی و اتصالات را چک کرده و در صورت لزوم آنها را تعمیر یا تعویض کنید. همچنین اگر مدار الکتریکی مشکل داشته باشد، باید توسط یک متخصص برق خودرو بررسی و تعمیر شود. پس از انجام تعمیرات، حتماً صحت عملکرد پشت آمپر را بررسی کنید. اگر همچنان مشکلی وجود داشت، ممکن است نیاز به تعویض کل پشت آمپر باشد که در آموزش کیلومتر سازی خودرو به آن پرداخته می‌شود.

تعمیر کیلومتر پراید انژکتور

در خودروهای پراید انژکتور، کیلومتر الکترونیکی است که در صورت بروز هرگونه مشکلی باید سریعاً تعمیر شود. ابتدا باید دقیقاً علت خرابی کیلومتر را پیدا کنید. معمولاً خرابی‌های کیلومتر به دلایلی مثل اتصالات ضعیف، خوردگی یا شکستگی قطعات داخلی و مشکلات مدار الکتریکی است.  برای تشخیص دقیق مشکل، کیلومتر را از پشت آمپر جدا کرده و با باز کردن آن، قطعات داخلی را بررسی کنید. اگر قطعه‌ای خراب بود، آن را تعمیر یا تعویض نمایید. همچنین کابل‌ها و اتصالات را چک کرده و در صورت نیاز بر اساس آموزش کیلومتر سازی خودرو پراید تعویض کنید.

پس از تعمیر، کیلومتر را مجدداً سوار کرده و کالیبره کنید تا درست کار کند. اگر نتوانید مشکل را رفع کنید، بهتر است کیلومتر را تعویض نمایید. در مجموع با بررسی دقیق، تعمیر یا تعویض قطعات معیوب و کالیبراسیون می‌توانید کیلومتر پراید انژکتور را تعمیر کنید. انجام دقیق هر کدام از مراحل آموزش کیلومتر سازی به بهترین نتیجه ممکن می‌انجامد.

آموزش تعمیر کیلومتر سمند

کیلومتر سمند شامل قطعات مکانیکی و الکترونیکی است. برای شروع تعمیر با توجه به آموزش کیلومتر سازی خودرو، ابتدا باید کیلومتر را از داشبورد خارج کنید. برای این کار پیچ‌های نگهدارنده کیلومتر را باز کنید. سپس سیم‌های ورودی به کیلومتر را جدا کنید. حال کیلومتر را باز کنید. با باز کردن، می‌توانید به قطعات داخلی آن دسترسی پیدا کنید. ابتدا چرخ‌دنده‌ها و شافت‌ها را چک کنید تا مطمئن شوید به درستی کار می‌کنند و فرسوده نشده‌اند. سپس مدارهای الکترونیکی را چک کنید. اگر قطعه خرابی داشت، آن را تعویض نمایید.

پس از تعمیر، کیلومتر را مجددا سوار کنید. سیم‌ها را وصل کنید و پیچ‌ها را محکم ببندید. در آخر کیلومتر را تست کنید تا از صحت کارکرد آن مطمئن شوید. با انجام مراحل آموزش کیلومتر سازی خودرو، کیلومتر سمند شما دوباره به درستی کار خواهد کرد. آموزش کیلومتر سازی خودرو سمند باید به صورت دقیق و مرحله به مرحله پیش برود تا بهترین نتیجه را به دنبال داشته باشد.

آموزش کیلومتر سازی خودرو پژو

در آموزش کیلومتر سازی خودرو پژو ابتدا باید خودرو را خاموش کرده و کلید را از سوئیچ خارج نمایید. سپس پیچ‌های نگهدارنده داشبورد را باز کرده و داشبورد را از جای خود جدا نمایید. حال پوشش پلاستیکی پشت داشبورد را برداشته و به دنبال کیلومتر بگردید. پس از یافتن کیلومتر، سیم‌کشی آن را از برد الکترونیکی جدا کرده و پیچ‌های نگهدارنده کیلومتر را باز نمایید. کیلومتر را از جای خود خارج کرده و کیلومتر جدید را جایگزین نمایید. سپس سیم‌کشی را متصل کرده و پیچ‌ها را محکم ببندید. در نهایت داشبورد را سر جای خود قرار داده و پیچ‌های آن را محکم کنید. حال کلید را داخل سوئیچ برده و کیلومتر را چک کنید.

بنابراین با دقت در مراحل بالا می‌توانید کیلومتر خودروی پژو را با توجه به آموزش کیلومتر سازی خودرو به راحتی تعمیر نمایید. مهم است که هنگام کار روی خودرو، نکات ایمنی را رعایت کرده و از ابزار مناسب استفاده نمایید. با رعایت نکات فنی و ایمنی می‌توانید کیلومتر خودروی پژو را به سادگی تعمیر نمایید. خوشبختانه در آموزش کیلومتر سازی خودرو به همه این موارد پرداخته می‌شود پس جای نگرانی نیست.

عیب یابی کیلومتر پراید

مشکلات کیلومتر پراید معمولا به دلیل فرسودگی قطعات الکترونیکی آن ایجاد می‌شود که در آموزش کیلومتر سازی خودرو هم بیان می‌شود. برای عیب‌یابی کیلومتر باید ابتدا سیم‌کشی‌ها و اتصالات را چک کنید تا مطمئن شوید سالم هستند. سپس ولتاژ ورودی به کیلومتر را اندازه بگیرید. اگر ولتاژ پایین است، ممکن است منبع تغذیه یا سوئیچ فرمان معیوب باشد. اگر ولتاژ درست بود اما کیلومتر کار نمی‌کند، احتمالاً مدار الکترونیکی آن مشکل دارد. در این صورت نیاز است کیلومتر را باز کرده و مدار الکترونیکی آن را بررسی کنید.

ممکن است قطعاتی مانند خازن، مقاومت یا ترانزیستورها دچار مشکل شده باشند. جایگزین کردن این قطعات می‌تواند مشکل را حل کند. همچنین گاهی روغن و گرد و خاک موجود بر روی قطعات الکترونیکی باعث بروز مشکل می‌شود، بنابراین تمیز کردن کیلومتر با اسپری تمیزکننده الکترونیک نیز توصیه می‌شود. در مجموع با بررسی دقیق و تعویض قطعات معیوب می‌توانید مطابق با آموزش کیلومتر سازی خودرو، کیلومتر پراید را تعمیر و مجدداً به کار اندازید.

تعمیر کیلومتر پژو قدیم با جدید

کیلومترهای پژوهای قدیمی معمولاً مکانیکی هستند و شامل یک دنده و کابل انتقال حرکت از گیربکس به کیلومتر هستند. اما کیلومترهای جدید الکترونیکی بوده و با استفاده از سنسور سرعت و سیگنال‌های الکترونیکی فاصله طی شده را محاسبه می‌کنند. به همین علت باید در آموزش کیلومتر سازی خودرو تفاوت آن‌ها را در نظر داشت. برای تعویض کیلومتر پژو قدیم با جدید باید ابتدا سیم کشی کیلومتر قبلی را جدا کرده و کابل انتقال و دنده مکانیکی آن را برداشت. سپس سنسور سرعت کیلومتر جدید را به گیربکس متصل کرده و سیم کشی آن را به برق اتومبیل وصل می‌نماییم.

در مرحله بعد کیلومتر الکترونیکی جدید را در محل مناسبی از داشبورد نصب کرده و کابل آن را به سنسور سرعت متصل می‌کنیم. همچنین باید کابل برق کیلومتر را به منبع تغذیه ۱۲ ولت اتومبیل متصل نماییم. در نهایت پس از اطمینان از صحت سیم کشی، می‌توان کارکرد کیلومتر جدید را بررسی کرد. با توجه به تفاوت در نوع کارکرد، تعویض کیلومتر پژو قدیم با جدید نیاز به دقت و مهارت فنی دارد. با این حال با انجام صحیح مراحل طبق آموزش کیلومتر سازی خودرو، می‌توانید کیلومتر اتومبیل خود را به‌روزرسانی کنید.

علت قطع و وصل شدن کیلومتر پژو 405

در آموزش کیلومتر سازی خودرو به مواردی همچون قطع و وصل شدن کیلومتر پژو ۴۰۵ هم پرداخته می‌شود. یکی از دلایل رایج این مشکل، ضعیف شدن اتصالات الکتریکی کیلومتر است. اگر سیم‌کشی کیلومتر شل شده باشد یا اتصالات آن اکسید شده باشند، باعث قطع و وصل شدن جریان الکتریکی کیلومتر می‌شود. بازدید و تعویض سیم های آسیب دیده و تمیز کردن اتصالات می‌تواند این مشکل را برطرف کند. همچنین ممکن است برخی قطعات الکترونیکی کیلومتر مانند خازن یا مدارات منطقی آن دچار نقص شده باشند. باز کردن کیلومتر و بازدید قطعات داخلی آن و تعویض قطعات معیوب می‌تواند راه حل مناسبی باشد.

علاوه بر این‌ها، نوسانات ولتاژ در سیستم الکتریکی خودرو نیز می‌تواند باعث وقوع چنین مشکلی شود. بررسی منبع تغذیه، سیم کشی و اتصالات اصلی برق خودرو ضروری است. در مجموع با بررسی دقیق الکتریکی کیلومتر و سیستم برق خودرو می‌توان علت قطع و وصل شدن کیلومتر پژو 405 را پیدا کرده و برطرف نمود. خوشبختانه در فرایند آموزش کیلومتر سازی خودرو به تمامی این موارد پرداخته خواهد شد.

آموزش تعمیر پشت آمپر

پشت آمپر خودرو حاوی مدارات الکترونیکی و نشانگرهایی برای نمایش دور موتور، میزان بنزین، دمای موتور و غیره است. برای تعمیر پشت آمپر ابتدا باید آن را از خودرو جدا کرده و پیچ‌های نگهدارنده آن را باز نمایید. سپس با باز کردن کاور پشتی، به مدارات الکترونیکی دسترسی پیدا می‌کنید. حال با استفاده از دستگاه عیب‌یاب الکترونیکی می‌توانید اتصالات و ولتاژ ورودی به پشت آمپر را بررسی کنید. همچنین با تست قطعات مختلف مانند ترانزیستورها، مقاومت‌ها و خازن‌ها می‌توانید قطعات معیوب را شناسایی نمایید. پس از یافتن قطعه معیوب، آن را با قطعه سالم جایگزین می‌کنیم که بخش مهمی از آموزش کیلومتر سازی خودرو است.

پس از تعمیر مدارات الکترونیکی، باید نشانگرها و عقربه‌ها را نیز بازبینی کرده و در صورت نیاز آن‌ها را تعمیر یا تعویض نمایید. در نهایت پشت آمپر تعمیر شده را مجدداً در خودرو نصب کرده و اتصالات الکتریکی آن را وصل می‌کنیم. با این کار فرایند تعمیر پشت آمپر بر اساس آموزش کیلومتر سازی خودرو به پایان می‌رسد.

آموزش کیلومتر سازی خودرو

علت روشن نشدن چراغ صفحه کیلومتر سمند

عدم روشن شدن چراغ صفحه کیلومتر خودروی سمند می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. در ابتدا به بررسی موارد احتمالی مربوط به خرابی لامپ چراغ صفحه کیلومتر می‌پردازیم. گاهی اوقات به دلیل فرسودگی و کهنگی، لامپ چراغ صفحه کیلومتر سوخته و نیاز به تعویض دارد. همچنین اتصالات شل و نامناسب لامپ نیز می‌تواند باعث عدم روشن شدن آن شود. بنابراین بازدید و بررسی لامپ و اتصالات آن از اولین گام‌ها برای رفع مشکل است. دریافت آموزش کیلومتر سازی خودرو به شما کمک می‌کند تا این مشکل را پشت سر بگذارید.

در ادامه باید علل مربوط به مدار و سیم کشی چراغ را مورد بررسی قرار دهید. گاهی قطعی یا اتصال نامناسب سیم‌های متصل به چراغ صفحه کیلومتر باعث می‌شود که جریان برق به طور کامل به لامپ منتقل نشود. همچنین ممکن است بر اثر فرسودگی، سیم‌ها دچار اتصالی یا قطع شده باشند. بنابراین بازدید سیم کشی و اتصالات، تعمیر یا تعویض سیم‌های آسیب دیده می‌تواند به رفع مشکل کمک کند. در کل با بررسی دقیق لامپ، مدار و سیم کشی می‌توان علت عدم روشن شدن چراغ صفحه کیلومتر خودروی سمند را پیدا کرده و اقدامات لازم برای رفع آن را انجام داد.

نحوه باز کردن کیلومتر پراید صبا

باز کردن کیلومتر خودروی پراید صبا کار راحتی است و با رعایت آموزش کیلومتر سازی خودرو می‌توان آن را به راحتی انجام داد. در ابتدای آموزش کیلومتر سازی خودرو پراید صبا، مراحل باز کردن کیلومتر را توضیح می‌دهیم. ابتدا باید سوئیچ خودرو را باز کرده و کلید را از آن خارج نمایید. سپس ضربه‌ای ملایم به قسمت پایین کیلومتر وارد کنید تا آن را از جای خود جدا کنید. بعد از جدا شدن کیلومتر، دو سیم متصل به آن را که در پشت کیلومتر قرار دارد، جدا کنید. حال کیلومتر را می‌توانید برای تنظیم مجدد از خودرو خارج نمایید.

در قسمت بعدی آموزش کیلومتر سازی خودرو باید به نکات ایمنی در هنگام باز کردن کیلومتر توجه ویژه‌ای داشته باشید. مهم است قبل از شروع به کار، سوئیچ خودرو را جدا کرده و باتری آن را قطع نمایید. هنگام جدا کردن کیلومتر از نیروی زیاد استفاده نکنید تا از آسیب دیدن قطعات جلوگیری شود. سیم‌ها را به آرامی و با احتیاط از کیلومتر جدا کنید. پس از باز کردن کیلومتر، سریعاً آن را تنظیم مجدد نموده و مجدداً نصب کنید تا از بروز مشکل در سیستم خودرو جلوگیری شود. با رعایت این نکات، می‌توانید به راحتی کیلومتر پراید صبا را باز کرده و مجدداً نصب نمایید.

آموزش کیلومتر سازی خودرو چینی

بسیاری از افراد به دنبال آموزش کیلومتر سازی خودروی چینی هستند تا بتوانند آن را به بهترین نحو انجام دهند. برای این کار ابتدا باید داشبورد خودرو را باز کرده و کیلومتر را از جای خود خارج کنید. معمولاً کیلومتر با پیچ‌هایی به داشبورد متصل شده است که باید آن‌ها را باز کرد. سپس سیم‌های ورودی کیلومتر را از خود آن جدا کنید. بعد از خارج کردن کیلومتر، با یک پارچه تمیز آن را تمیز کرده و اگر قطعات داخلی آن خراب شده باشد، آن‌ها را تعویض کنید. پس از تعمیر کیلومتر، آن را مجدداً سر جایش برگردانده و سیم‌ها را وصل کنید.

در نهایت پیچ‌ها را محکم کرده و کیلومتر را تست کنید تا از درست کار کردن آن مطمئن شوید. در مجموع تعمیر کیلومتر خودروهای چینی با داشتن دانش پایه و رعایت نکات ایمنی به راحتی امکانپذیر خواهد بود. با این حال نباید فراموش کرد که شرکت‌های خودروی چینی برخی از تفاوت‌ها را در قسمت کیلومتر دارند که به‌همین علت داشتن تجربه در آموزش کیلومتر سازی خودرو بسیار مفید خواهد بود.

تعمیر کیلومتر آنالوگ خودرو

کیلومتر آنالوگ در خودروهای قدیمی‌تر استفاده می‌شود که شامل چرخ‌دنده‌ها و فنرهای مکانیکی است. با گذر زمان و طی مسافت، قطعات داخلی کیلومتر فرسوده شده و نیاز به تعمیر دارند. ابتدا باید کیلومتر را از داشبورد خارج کرده و پیچ‌های نگهدارنده آن را باز کنید. سپس با باز کردن محفظه کیلومتر، چرخ‌دنده‌ها و فنرها را بررسی کنید. چرخ‌دنده‌های خورده یا شکسته و فنرهای ضعیف شده باید تعویض شوند. روغن‌کاری قطعات با روغن مخصوص نیز در آموزش کیلومتر سازی خودرو ضروری به حساب می‌آید.

پس از تعویض قطعات فرسوده، کیلومتر را مجددا بسته و در جای اولیه نصب کنید. دقت کنید که دنده‌ها به درستی درگیر شوند. در نهایت کیلومتر را صفر کنید تا مسافت طی شده صحیح نمایش داده شود. توصیه می‌شود تعمیر کیلومتر را به مکانیک‌های ماهر واگذار کنید تا از درستی کار مطمئن شوید.

آموزش کیلومتر سازی خودروهای هیوندای و کیا

خودروهای هیوندای و کیا بخش مهمی از خودروهای وارداتی را تشکیل می‌دهند که باید آموزش کیلومتر سازی خودرو برای آن‌ها هم ارائه شود. در ابتدا همچون سایر خودروها، باید سوئیچ را باز کرده و کیلومتر را از جای خود خارج نمایید. سپس با استفاده از یک پارچه نرم، سطح کیلومتر را تمیز کنید. بعد از آن می‌توانید دو سیم اتصال کیلومتر را از پشت آن جدا نموده و سپس با اهم‌متر مقاومت الکتریکی سیم‌ها را اندازه‌گیری کنید. اگر مقاومت سیم‌ها طبیعی بود، نیازی به تعویض کیلومتر نیست. در غیر این صورت باید کیلومتر جدید تهیه کرده و آن را جایگزین کیلومتر فعلی نمایید.

برای نصب کیلومتر جدید، ابتدا سیم‌های آن را به درستی به مدارهای الکتریکی خودرو متصل کنید. سپس کیلومتر را در جای خود قرار دهید و محکم نمایید. در نهایت کیلومتر را تنظیم کرده و از صحت عملکرد آن مطمئن شوید. با انجام مراحل گفته شده می‌توانید کیلومتر خودروی هیوندای و کیای خود را به راحتی و با کمترین هزینه تعمیر نمایید. آموزش کیلومتر سازی خودرو کامل و دقیق است و تمامی جزئیات بیان خواهد شد.

سخن پایانی

کیلومتر و آمپرسازی خودرو یکی از مهارت‌های مهم حوزه مکانیکی است که یک فرصت شغلی عالی برای شما به حساب می‌آید. خوشبختانه آموزش کیلومتر سازی خودرو در آموزشگاه فنی حرفه ای دارالفنون به صورت ویژه در اختیار شما قرار می‌گیرد. شما می‌توانید در طول آموزش خود از امکانات خوابگاهی نیز استفاده کنید. گفتنی است که مدرک ارائه شده توسط دارالفنون به شما این فرصت را می‌دهد تا وام خوداشتغالی بگیرید و حتی با آن به فکر مهاجرت باشید. با توجه به برگزاری دوره‌ها به دو شکل عادی و فشرده، این فرصت را دارید که با توجه به شرایط زمانی خود در آن‌ها شرکت کنید.

سوالات متداول

چگونه متوجه شویم کیلومتر خودرو مشکل دارد؟

رایج‌ترین علامت خرابی کیلومتر این است که اعداد آن ثابت می‌ماند و با وجود طی مسافت، عدد کیلومتر تغییر نمی‌کند. همچنین اگر اعداد به طور ناگهانی جهش پیدا کنند یا به صفر برگردند، نشانه‌ای از مشکل کیلومتر است.

چه کسی می‌تواند کیلومتر خودرو را تعمیر کند؟

بهتر است تعمیر کیلومتر خودرو توسط متخصصان مجرب انجام شود. برخی تعمیرکاران خودرو و مکانیک‌های ماهر می‌توانند کیلومتر را تعمیر کنند. البته در برخی موارد نیاز به تعویض کامل کیلومتر است که باید توسط افراد متخصص انجام شود.

آیا دستکاری کیلومتر خلاف قانون است؟

تعمیر و دستکاری کیلومتر به منظور کاهش کیلومتر خودرو غیرقانونی است اما اگر کیلومتر به درستی و با هدف رفع مشکل و نمایش صحیح کیلومتر تعمیر شود مشکلی نخواهد بود.

کجا آموزش کیلومتر سازی خودرو را ببینم؟

آموزشگاه فنی حرفه‌ای دارالفنون با برگزاری دوره‌های مکانیکی خودرو  به شما این فرصت را می‌دهد تا در این زمینه متخصص شوید.

نویسنده: مدیر سئو

مقاله های مشابه
آموزش فوتوشاپ فنی حرفه ای

فتوشاپ چیست و چه کاربردهایی دارد

انرژی تجدید پذیر خورشیدی

نرم افزارهای طراحی سیستم های برق خورشیدی

کیبورد

کلید های میانبر در اکسل

آموزش ورد یکی از سر فصل های دوره کلاس آموزش ICDL فنی حرفه ای است

ورد چیست؟

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *