مورفولوژی : چه نوع مدل مویی به چهره شما می آید؟

مورفولوژی : چه نوع مدل مویی به چهره شما می آید؟

موها یکی از مهمترین بخش های تاثیرگذار بر چهره شما هستند. در این مطلب می خواهیم ببینیم که علم مورفولوژی و شناخت چهره چگونه بر مدل موی مناسب شما تاثیر خواهد گذاشت.

این مطلب با هدف راهنمایی هنرجویان دوره پیرایش مردانه درجه 2 نوشته شده است ولی اگر می خواهید بدانید که چه نوع مدل مویی به شما می آید نیز، این مطلب برای شما مفید خواهد بود.

اصلی ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر مدل موی مناسب هر فرد کدامند؟

اگر بخواهیم به مدل موی مناسب شما اشاره کنیم، ابتدا باید از ویژگی های شخصی شما آگاه باشیم. فارق از مورفولوژی و مهمترین فاکتورهای موجود در هر فرد که می تواند در انتخاب مدل موی مناسب برای وی تاثیر بگذارد، شامل جنس مو، زمان لازم برای حالت دادن به آن و مسائلی از این قبیل است و البته حالت دادن به موها حتماً باید توسط یک آرایشگر ماهر انجام شود.

فرم صورت یا مورفولوژی و تاثیر آن در مدل مو

مدل موی مناسب برای فرم صورت گرد

پیش از هرچیزی باید با چهره گرد آشنا شوید. در این دسته از افراد فاصه پیشانی تا چانه و فاصله موجود در بین دو گوش تقریباً برابر است و به همین دلیل صورت حالتی گرد پیدا می کند. در این دسته از افراد هرگز نباید از مدل های کوتاه استفاده کرد. در واقع مدل موی مناسب صورت های گرد، مدل موهایی است که به سمت بالا هستند و به صورت شما حالتی کشیده می دهند.استفاده از مش های طولی با رنگ آمیزی مو در این دسته از افراد می تواند چهره را کمی ظریف تر و کشیده تر نشان دهد.

برای چهره کشیده یا بیضی چه مدل موهایی مناسب است

در علم مورفولولوژی چهره به صورت هایی که در آن طول فاصله پیشانی تا چانه چیزی در حدود دو برابر و کمی کمتر یا بیشتر از عرض فاصله دو گوش باشد، چهره بیضی گفته می شود. برای این دسته از افراد تقریباً هر مدل مویی مناسب است. البته اگر بخواهیم در مورد مدل موهای نامناسب برای این دسته از افراد صحبت کنیم باید به مدل موهای بیش از حد بلند اشاره کنیم.

مورفولوژی چه مدل مویی را برای چهره های چهارگوش یا مربعی مناسب می داند؟

چهره هایی با پیشانی پهن و چانه عریض جزو دسته چهره های چهارگوش محسوب می شوند. این دسته از چهره ها، باید با موهای بلند و فرم دار هماهنگ شوند. بهتر است در این دسته از افراد از مدل موهای سایه دار، با دور خالی و روی بلند استفاده نمایید. البته بسیاری از مدل موهای دیگر نیز وجود دارند که در این دسته از افراد مناسب خواهد بود. به یاد داشته باشید که این دسته از افراد هرگز نباید از موهای بلند استفاده کنید.

چهره مستطیل شکل چیست؟

چهره مستطیل شکل از نظر ساختار کلی شبیه به چهره مربعی است و تنها دارای طول بیشتر است. این دسته از افراد بسته به کشیدگی صورت می توانند از مدل های بلندتری نسبت به چهره مربعی استفاده کنند. البته در این مدل نیز نباید از موهای خیلی بلند و یا خیلی کوتاه استفاده شود.

چهره مثلثی با نوک سر بالا

مدل موی مناسب در چهره مثلثی با نوک سر بالا، شامل موهایی است که به چهره حالتی گرد می دهد. این دسته از افراد پیشانی جمع و جور و چانه پهن دارند. این دسته از افراد بهتر است. در این دسته از افراد افزایش حجم موها با استفاده از روش هایی همچون پوش دادن و سایر موارد مشابه توصیه می شود.

چهره مثلثی با نوک سر پایین با چه موهایی هماهنگ است؟

از دید مورفولوژی این دسته از افراد به آن هایی گفته می شود که پیشانی پهن و چانه باریک دارند. در این اشخاص مدل مو باید طوری باشد که نقایص ظاهری فرد را پوشش دهد و به چهره وی حالتی موزون ببخشد. در این دسته از افراد موهای نیمه بلند و کوتاه مناسب است. این دسته از افراد باید از افزایش حجم موهای خود با استفاده از پوش دادن خود داری کنند.

چرا باید در کوتاهی مو به اندازه و فرم صورت توجه کرد؟

همانطور که می دانید رابطه تنگاتنگی میان ظاهر موها و زیبایی افراد وجود دارد. علم مورفولوژی در آرایشگری تاثیر زیادی داشته و بینش صحیح آرایشگر در مورد این موضوع، می تواند در انتخاب مدل موی مناسب اثر مستقیم داشته باشد. به همین علت، در دوره های آموزش آرایشگری مردانه درجه دو این موضوع به عنوان یکی از سرفصل های اصلی به افراد شرکت کننده آموزش داده می شود.