ثبت نام

چه صابون هایی برای پوست صورت مناسب هستند؟

انتخاب صابون مناسب شستشوی پوست صورت

محافظت از پوست صورت بسیار سخت است و به همین دلیل است که باید در انتخاب لوازم بهداشتی و آرایشی دقت زیادی به خرج بدهید. در این مطلب می خواهیم به شما بگوییم که صابون مناسب صورت شما چیست.

پوست صورت یکی از حساس ترین بخش های پوست بدن است. این بخش از پوست علاوه بر محافظت از بدن در برابر عوامل خارجی می تواند نقش زیادی در ظاهر شما داشته باشد و به این ترتیب می توان گفت که به صورت غیر مستقیم بر اعتماد به نفس شما نیز اثر می گذارد.

داشتن این علم که چه صابون هایی برای پوست صورت مناسب هستند، می تواند برای هنرجویان دوره های آموزش آرایشگری مردانه و به خصوص پیرایش مردانه درجه یک از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

صابون چیست؟

صابون ها نوعی نمک یا اسید چرب هستند، که از آن ها برای شستشو در موارد مختلف استفاده می شود. برای مثال نوعی صابون بسیار قوی وجود دارد که از آن ها برای شستن البسه استفاده می شود.

برخی دیگر از صابون های مایع برای شستن دست استفاده شده و صابون هایی نیز وجود دارند که از آن ها برای شستن پوست استفاده می شود ولی نباید آن ها را با صابون های مناسب پوست صورت اشتباه بگیرید.

صابون مناسب صورت

انواع شوینده های صورت کدامند؟

شوینده های مناسب پوست صورت، به صابون های مناسب شستن صورت ختم نمی شوند و امروزه می توانید رنج گسترده ای از مواد را برای این کار پیدا کنید. موارد زیر شامل موادی هستند که برای شستن پوست صورت مناسب می باشند:

  • صابون های جامد
  • شیر پاک کن ها
  • دستمال های مرطوب
  • کف های شستشو
  • صابون های مایع
  • پاک کننده های بدون چربی

در گذشته تنها انتخاب هایی که در زمان خرید پاک کننده های پوست صورت داشتید، صابون های جامد قالبی و کرم های سرد یا همان شیر پاک کن ها بودند. این درحالی است که اگر امروزه سری به فروشگاه ها بزنید، می توانید رنج گسترده ای از این لوازم بهداشتی را بیابید.

نکات زیر ممکن است به شما کمک کند تا تشخیص دهید کدام نوع از پاک کننده صورت برای پوست شما بهترین است و در زمان خرید صابون مناسب شستشوی صورت بهترین تصمیم را بگیرید.

اهمیت پاکسازی صورت: چرا باید از صابون مناسب صورت استفاده کنیم؟

شستشوی پوست صورت از آن جهت اهمیت دارد که صورت دارای غدد چربی زیادی است که پوست این قسمت ازبدن شما را از پوست سایر قسمت های آن چرب تر می کند. علاوه بر این، استفاده از لوازم آرایشی و کرم ها می تواند آلودگی ها را جذب پوست کرده و احتمال آسیب دیدن پوست را افزایش دهد.

اگر می خواهید پوستی سالم و زیبا داشته باشید، حتماً باید روزانه دوبار پوست خود را بشوئید، یکبار صبح و در زمان بیدار شدن و بار دیگر پس از بازگشت به خانه در شب. ضمناً به خاطر داشته باشید که باید پیش از شستن صورت، آرایش خود را پاک کنید.

صابون های مناسب پوست صورت

رعایت اعتدال راز سلامتی پوست است؟

اگر تصور می کنید استفاده از شوینده های قوی و سائیدن پوست می تواند با حذف آلودگی ظاهری مناسب به پوست شما ببخشد. باید به شما بگوییم که سخت در اشتباه هستید. پوست صورت پس از آلت تناسلی نازک ترین بخش از پوست بدن است و سلول های کمتری دارد. به همین دلیل است که استفاده از مواد شوینده قوی می تواند به آن آسیب برساند. در واقع برای همین است که بحثی به نام انتخاب صابون مناسب پوست صورت شکل می گیرد.

روش انتخاب بهترین صابون شستشوی صورت

اگر قصد دارید برای خرید صابون مناسب پوست صورت به یک فروشگاه لوازم بهداشتی و آرایشی یا یک داروخانه مراجعه کنید، بهتر است موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

از محصولات مخصوص پوست صورت استفاده کنید

اولین و مهمترین نکته در زمان انتخاب یک محصول برای پوست صورت آن است که حتماً از محصولات اختصاصی آن استفاده نمایید. فراموش نکنید که پوست صورت بسیار حساس است و ضعیف ترین شوینده های بدن نیز می تواند به پوست صورت شما آسیب بزند.

از میان ملایم ترین ها انتخاب کنید

دومین نکته ای که باید در زمان انتخاب صابون مناسب شستشوی پوست صورت به آن توجه کنید، انتخاب یک شوینده به تمام معنا ملایم است. در واقع این نوع از پاک کننده ها برای پوست صورت مناسب هستند و صابون های صورت قوی تر زیاد توصیه نمی شوند.

صابون مناسب پوست صورت

از محصولات بدون کف استفاده کنید

شوینده های حاوی کف به طور معمول شامل موادی هستند که می تواند پوست را ملتهب کند. اگر می خواهید از شر این مشکلات در امان باشید، توصیه می شود که از شوینده های بدون کف استفاده کنید.

از دستمال مرطوب استفاده کنید

دستمال های مرطوب حد ملایم و قابل قبولی از شوینده های صابونی را دارند و به همین دلیل است که استفاده از آن ها نمی تواند برای پوست شما آسیب زا باشد. دقت کنید که در زمان خرید دستمال مرطوب به اشتباه دستمال های مرطوب مناسب بخش های دیگر بدن را به جای صابون های مناسب صورت انتخاب نکنید.

نوع پوست صورت خود را در نظر بگیرید

بعضی از پاک کننده ها برای پوست های خشک طراحی شده اند، برخی دیگر برای پوست های چرب و مستعد آکنه طراحی شده اند. در زمان خرید صابون مناسب صورت باید به این نکته نیز توجه کنید و اگر در این کار مشکل دارید، بهتر است از یک متخصص حرفه ای یا یک پزشک پوست و مو کمک بگیرید.

نویسنده: علیرضا ترکمان

مقاله های مشابه
آموزش فوتوشاپ فنی حرفه ای

فتوشاپ چیست و چه کاربردهایی دارد

انرژی تجدید پذیر خورشیدی

نرم افزارهای طراحی سیستم های برق خورشیدی

کیبورد

کلید های میانبر در اکسل

آموزش ورد یکی از سر فصل های دوره کلاس آموزش ICDL فنی حرفه ای است

ورد چیست؟

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *