ثبت نام

درآمد جلوبندی سازی چقدر است؟

درآمد جلوبندی سازی در ایران

درآمد جلوبندی سازی به میزان سود و دستمزد تعمیرکار، حاصل از  تعمیر بخش‌های جلویی ماشین گفته می‌شود. درآمد جلوبندی سازی ماشین تا حدود بسیار زیادی به مواردی مانند: بازار شغل جلوبندی سازی، محل راه‌اندازی مغازه جلوبندی سازی، میزان حرفه، دانش، مهارت فرد بستگی دارد.
با این توصیف در صورتی که فرد بتواند با استفاده از آموزش جلوبندی ماشین، حداقل مهارت‌های فنی خود را در  تعمیر و عیب یابی جلوبندی خودرو افزایش دهد، می تواند به میزان بسیار زیادی انتظار یک درآمد عالی را از بازار کار جلوبندی داشته باشد.

ضمناً اگر به اطلاعات کلی در مورد این شغل نیاز دارید، می‌توانید مطلب شغل جلوبندی سازی را مطالعه کنید.

محاسبه درآمد جلوبندی سازی در یک ماه

پس از کسب مهارت‌ها حال نوبت ورود به بازار شغل جلوبندی خودرو  است. بسیاری از افراد می پرسند: درآمد جلوبندی سازی چقدر است؟ در این مرحله میزان درآمد حاصل از تعمیرات جلوبندی ماشین، تا حدود بسیار زیادی به انتخاب شما بستگی دارد! این که شما به عنوان تعمیرکار به صورت آزاد و مستقل یا در جایگاه شاگردی مشغول به کار شوید.

میزان حقوق و دستمزد جلوبندی سازی خودرو در تهران
درآمد جلوبندی سازی ماشین چقدر است؟ میزان دستمزد و سود تعمیر و عیب یابی جلوبندی ماشین چقدر است؟

نرخ نامه دستمزد جلوبندی سازی برای خدمات

جهت اطلاع بیشتر از میزان سود یک جلوبندی سازی ماشین می‌توانید جدول زیر را بررسی کنید. گرچه در این جدول به صورت کلی به قیمت‌ها اشاره کرده‌ایم اما یک تعمیرکار می‌تواند بخش‌های مختلف جلوبندی را عیب یابی و تعمیر کرده و دستمزد هر بخش را به صورت جدا دریافت کند.

ارائه خدمت توسط تعمیرکارمیزان هزینهمیزان دستمزد
سرویس جلوبندی پراید800- 900 هزار تومان200 هزار  تومان
سرویس جلوبندی 2061.300.000 – 1.700.000 تومان300 هزار تومان
سرویس جلوبندی پژو پارس و سمند1.000.000– 1.350.000 تومان300 هزار تومان
سرویس جلوبندی ال 901.500.000 تومان350 هزار تومان

گرچه میزان حدودی هزینه‌ها و دستمزد جلوبندی سازی هر کدام از خودرو ها مشخص شده است، اما در برخی از مواقع بنا به دلایلی ممکن است برخی از هزینه‌ها تا حدودی کاهش یا افزایش داده شوند.

محاسبه 100% واقعی دستمزد جلوبندی سازی

حال که با قیمت‌ها و میزان دستمزدها آشنا شده اید شاید با خود فکر کنید که چطور حقوق یک تعمیرکار جلوبندی خودرو را می توان محاسبه کرد؟؟ و یا به عبارتی به صورت واقعی درآمد جلوبندی سازی چقدر است؟

جدا از این که داشتن مهارت و میزان سرعت انجام خدمات می‌تواند بر روی درآمد ماهیانه جلوبندی ساز تاثیرگذار باشد، مواردی مانند میزان ساعت کاری هم ارتباط مستقیمی با میزان درآمد دارد. به عنوان مثال فرض کنید فرد تعمیرکار  در روز حدود 5 مشتری برای انجام خدمات جلوبندی داشته باشد و دستمزد هر کدام از این خدمات به صورت میانگین 250 هزار تومان باشد.

حال اگر فرد فقط 20 روز در ماه را مشغول به کار باشد در انتهای ماه درآمدی حدودی 25 میلیون تومان کسب خواهد کرد. مسلما با افزایش ساعت کاری این میزان از درآمد قابل افزایش است.

درآمد جلوبندی سازی در سایر کشورها چقدر است؟

اگر هدف شما از یادگیری و ورود به شغل جلوبندی سازی خودرو، مهاجرت است شاید بخواهید تا حدودی با میزان درآمد آن در سایر کشورهای خارجی مطلع شوید. ما در زیر به آن اشاره کرده‌ایم:

 • میزان درآمد جلوبندی سازی در آلمان حدود 5000 یورو در ماه می‌باشد.
 • میزان درآمد جلوبندی سازی در آمریکا حدود 20000 دلار در ماه می‌باشد.
 • میزان درآمد جلوبندی سازی در ترکیه حدود 3000 تا 6000 لیر در ماه می‌باشد.
 • میزان درآمد جلوبندی سازی در کانادا حدود 6000 تا 9000 دلار در ماه می‌باشد.
 • میزان درآمد جلوبندی سازی در استرالیا حدود 4000 تا 8000 دلار در ماه می باشد.
درآمد ماهانه شغل جلوبندی سازی
یک جلوبندی ساز در سایر کشورها از میزان حقوق بالایی برخوردار است همچنین تقاضای بسیار نیروی کار سبب شده است در صورت مهاجرت در کشور خارج از بازار کار خوبی برخوردار باشید.

با توجه به بررسی‌ها و تحقیقاتی که انجام شده میزان تقاضا برای استخدام این شغل در کشور‌های دیگر بسیار زیاد بوده و همچنین درآمد جلوبندی ساز ماشین به میزانی است که بتوانید زندگی راحتی را در خارج از کشور داشته باشید.

روش‌های افزایش درآمد جلوبندی سازی ماشین

گرچه به صورت کلی میزان درآمد جلوبندی ساز خودرو در حد مناسب و قابل قبولی است، اما اگر بخواهید درآمد خود را افزایش دهید مواردی هستند که رعایت آنها بر روی افزایش درآمد تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. در ادامه به هر کدام از آنها اشاره می‌کنیم:

 • یادگیری تخصصی و افزایش میزان مهارت
 • فن بیان مناسب و داشتن رفتار مناسب با مشتری
 • ارائه کار با کیفیت در مقابل قیمت مناسب یا حتی در مواقعی کمی کمتر از رقبا جهت جذب مشتریان بیشتر
 • راه اندازی مغازه در جایی که رقبای کمتری وجود دارند.
 • انجام خدمات سریع و به موقع
 • راه اندازی مغازه در شهر‌های شلوغ یا حداقل در محل‌های پر رفت و آمد در شهر کنونی

همه این مواردی که در بالا به آن اشاره شد، بسیار مهم می‌باشند اما یادگیری جلوبندی سازی خودرو یکی از رکن‌های اصلی بوده که بدون آن انجام دیگر مراحل بی معنی خواهد بود. بنابراین در صورتی که تصور می‌کنید در این حوزه تخصص لازم را ندارید، می توانید با شرکت در دوره‌های آموزش جلوبندی سازی میزان تخصص خود را در این حوزه تا حد بسیار زیادی افزایش دهید.

مقایسه شغل جلوبندی سازی و شغل مکانیک

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهند تازه مراحل یادگیری را شروع کنند، شاید این سوال برای شما ایجاد شود که شغل مکانیکی بهتر است یا شغل جلوبندی؟ و همچنین در آمد آنها به چه صورت است؟

در پاسخ باید گفت از جهت یادگیری و سختی انجام کار، شغل مکانیکی راحت تر از شغل جلوبندی است. به همین میزان نیز درآمد مکانیکی تا حدودی کمتر از میزان درآمد جلوبندی است. حال باید با توجه به میزان علاقه یا میزان درآمد مورد انتظار یکی از این دو را جهت یادگیری انتخاب کنید.

میزان درآمد ماهانه کار جلوبندی سازی
گرچه شاید به ظاهر جلوبندی ساده‌تر باشد اما در واقعیت اینطور نیست و میزان سختی و درآمد جلوبندی سازی خودرو نسبت به شغل مکانیکی بیشتر است.

همچنین در صورتی که می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مکانیکی کسب نمایید، ما در صفحات درآمد مکانیکی و شغل مکانیکی به جزئیات بیشتری درمورد میزان حقوق، دستمزد و بازار کار مکانیک خودرو اشاره کرده‌ایم.

بهترین روش برای یادگیری و ورود به بازار کار جلوبندی سازی ماشین

حال که با ویژگی‌ها، جزئیات و  درآمد جلوبندی سازی آشنا شده‌اید شاید شما هم بخواهید وارد بازار کار این حوزه شده و جهت یادگیری آن اقدام نمایید. آموزش جلوبندی سازی جزو مواردی است که باید توسط اساتید کاربلد و خبره انجام شود چرا که کارهای فنی نیاز به اساتید متخصص و مجرب دارند. برای این کار می‌توانید به آموزشگاه فنی و حرفه‌ای معتبر مراجعه نمایید. ما به شما آموزشگاه دارالفنون را پیشنهاد می‌کنیم.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر از نحوه و شرایط ثبت نام در دوره ها و یا روش های یادگیری می توانید به صفحه آموزش جلوبندی مراجعه نمایید.

نویسنده: علیرضا ترکمان

مقاله های مشابه
آموزش فوتوشاپ فنی حرفه ای

فتوشاپ چیست و چه کاربردهایی دارد

انرژی تجدید پذیر خورشیدی

نرم افزارهای طراحی سیستم های برق خورشیدی

کیبورد

کلید های میانبر در اکسل

آموزش ورد یکی از سر فصل های دوره کلاس آموزش ICDL فنی حرفه ای است

ورد چیست؟

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *