ثبت نام

درآمد کلید سازی (حقوق کلیدساز)؛ عوامل تاثیرگذار بر آن

بازار کار شغل کلید سازی

بسیاری از افراد هستند که به کلید سازی علاقه زیادی دارند و می‌خواهند بدانند درآمد شغل کلید سازی چقدر است؟ و آیا میزان حقوق کلیدساز برای گذراندن زندگی روزمره کافیست یا خیر؟

شغل کلید سازی به نحوی است که شما می‌توانید از دو طریق در آن کسب درآمد نمایید. یک این که به صورت مستقل مغازه خود را راه‌اندازی نمایید و دوم این که به عنوان یک شاگرد در مغازه کار کنید. در ادامه این مطلب ما به محاسبه میزان حقوق از روشهای مختلف در این شغل، راههای افزایش درآمد و عوامل موثر در آن می پردازیم، با ما همراه باشید.

ضمناً در صورت نیاز به اطلاع از هزینه‌های راه اندازی مغازه قفل سازی می‌توانید مطلب “سرمایه مورد نیاز برای کلیدسازی” را مطالعه کنید.

درآمد شغل کلید سازی چقدر است؟

دنیای امروز ما دنیای مهارت‌ها است، هرچقدر مهارت و توانایی‌های شما بیشتر باشد، درآمد شما نیز افزایش می‌یابد. در حوزه کلید سازی هم به همین صورت است. میزان درآمد کلید سازی ارتباط مستقیمی با میزان مهارت شما دارد!

از این رو همیشه پیشنهاد می‌شود قبل از هرچیزی ابتد مهارت‌ها را به صورت کامل و تخصصی یاد بگیرید. چرا که با داشتن آن می‌توانید درآمد خود را تا چندین برابر افزایش دهید و این یک درصد قابل توجه‌ای است!!!

درآمد شغل کلید سازی

به صورت کلی حداقل درآمد شغل کلید سازی (حقوق کلیدساز)؛ در حال حاضر با داشتن 10 مشتری در روز به صورت میانگین، ماهانه 10 تا 15 میلیون تومان خواهد بود. اما اگر به انواع مهارت‌های کلیدسازی مانند نصب قفل، بازکردن قفل دربهای ضد سرقت، درب ماشین، تعمیرات انواع قفل، تکثیر کلیدها، تعویض باطری ریموت و ..  مسلط باشید، امکان رسیدن به درآمد 50 میلیون تومان در ماه رویا نخواهد بود. البته در این صورت باید قسمتی از کار خود را به شاگرد بسپارید.

به عنوان مثال به صورت معمول یک کلید ساز می‌تواند درآمدی بین 10 تا 15 تومان در ماه داشته باشد، حال اگر میزان تخصص خود را از طریق شرکت در کلاسها، بالا بردن سابقه کار و تجربه افزایش دهد می‌تواند درآمدی بین حدود 15 تا 50 میلیون تومان کسب نماید. به صورت کلی عوامل مهم دیگری هستند که بر روی میزان درآمد شغل کلید سازی تاثیر گذراند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

عوامل تاثیر گذار بر روی درآمد شغل کلید سازی

داشتن یک درآمد معقول نیازمند توجه به یک سری از مواردی است که به ظاهر بسیار ساده اما در عمل بسیار تاثیر گذار هستند. در صورتی که بتوانید به این مهم توجه نمایید حقوق شما در کار کلیدسازی چندین برابر افزایش می‌یابد. عواملی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم بر روی درآمد شغل کلید سازی تاثیر می‌گذارند به شرح زیر هستند:

 • انجام کار به صورت شاگردی کردن در یک مغازه کلید سازی
 • انجام کار به صورت مستقل (راه اندازی مغازه کلید سازی)

حال به صورت خلاصه در ادامه به شرح هر کدام از آنها می‌پردازیم:

حقوق کلیدساز (شاگرد مغازه کلید سازی)

یکی از راه‌های کسب درآمد در این شغل شاگردی کردن در مغازه کلید سازی است. یک شاگرد کلید ساز با توجه به حرفه، نوع خدمات و … که ارائه می‌دهد می‌تواند درآمدی بین 8 تا 15 میلیون تومان در ماه داشته باشد البته این مبلغ کاملا به موارد زیر بستگی دارد:

 • میزان مهارت شما در شغل کلید سازی
 • شهری که در آن هستید.
 • نوع کاری که انجام می‌دهید.
 • میزان ساعات کاری
 • کارفرمای شما (این که حقوق شما تا چه میزان افزایش دهد)

این که شما بخواهید حقوق یک شاگرد کلید ساز را دریافت کنید نیاز است کمی مهارت کسب نمایید، برای این کار از همان ابتدا می‌تواند وارد مغازه کلید سازی شده و به مرور (معمولا 2 سال) تخصص لازمه را در حد متوسط به دست آورید یا این که با شرکت در دوره‌های تخصصی کلید سازی از همان ابتدا با تخصص لازمه وارد بازار کار این حرفه شوید.

درآمد شغل کلید سازی به صورت مستقل (راه اندازی مغازه کلید سازی)

در صورتی که بتوانید در این شغل به صورت مستقل مغازه کلید سازی خود را راه‌اندازی کنید میزان درآمد شما به شکل چشم گیری افزایش می‌یابد.. معمولا درآمد فرد کلید سازی که به صورت مستقل کار میکند ماهیانه مبلغی بین 30 تا 50 میلیون تومان می‌باشد.

درآمد کلید سازی

 البته موارد زیر بر روی درآمد شغل کلید سازی بسیار تاثیر گذار هستند:

 • اگر می‌خواهید به صورت مستقل کار کنید حتما نیاز است برای افزایش درآمد خود خدمات بیشتری را ارائه دهید برای این کار باید یک شاگرد استخدام کنید.
 • تمامی مهارت‌ها را از صفر تا صد یاد بگیرید. مهارتهایی مانند: تکثیر کلید، بازکردن قفل، تعمیرات قفل و …
 • داشتن تخصص و سرعت در انجام کار نیز سبب افزایش درآمد شما خواهد شد.

البته به این نکته توجه داشته باشید که برای راه‌اندازی مغازه نیاز به مجوز و یا دریافت وام دارید، از این جهت با  شرکت در دوره کلید سازی و دریافت مدرک بین المللی می‌توانید کارهای مربوط به اخذ مجوز و یا دریافت وام را به راحتی انجام دهید. (جهت دریافت اطلاعات با آموزشگاه دارالفنون تماس بگیرید.)

ارائه خدمات جهت کسب درآمد در شغل کلید سازی

حال سوال این است یک کلید ساز چه خدماتی را ارائه می‌دهد و چه مبلغی را دریافت می‌کند. در جدول زیر به این موارد اشاره شده است:

نوع خدماتمیزان مبلغ دریافتیمیزان دستمزد کلید سازمیزان هزینه
باز کردن قفل درب معمولی200 – 350 هزار تومانحدود 100 هزار تومان100 هزار تا 200 هزار تومان
باز کردن قفل درب ضد سرقت200 تا 700 هزار تومانحدود 100 تا 150 هزار تومان250 هزار تا 500 هزار تومان
تکثیر کلید15 هزار تومان10 هزار تومان5 هزار تومان
تکثیر کلید کد دار200 تا 400 هزار تومانحدود 150 تا 200 هزار تومانحدود 150 تا 200 هزار تومان
تعمیرات انواع قفل20 تا 100 هزار تومان20 تا 100 هزار تومان5 تا 20 هزار تومان
باز کردن درب خودرو150 هزار تا 1 میلیون تومان150 تا 800 هزار تومان20 تا 200 هزار تومان

آیا حقوق کلیدساز برای گذران زندگی کافی است؟

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، میزان درآمد یک کلید ساز بین 10 تا 50 میلیون تومان است و شما با این مبلغ می‌توانید مخارج روزمره زندگی خود را پرداخت کنید. البته اگر در کار خود حرفه‌ای باشید.
در این شغل مانند بسیاری از شغل‌های دیگر اگر با اخلاق باشید و بتوانید مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کنید، می‌توانید درآمد خود را افزایش دهید.

حقوق کلید سازی

البته با توجه به بازار کار و میزان تقاضا برای دریافت خدمات از نوع کلید سازی، چه در حال و چه در آینده می‌توانید بر روی کافی بودن درآمد این شغل حساب کنید. بد نیست کمی هم درمورد بازارکار این شغل در آینده هم صحبت کنیم.

بازار کار کلید سازی در آینده

این که شما بخواهید وارد یک کسب و کاری شوید که از بازار  کاری خوبی چه در حال حاضر و چه در آینده برخوردار باشد کاملا منطقی است. متاسفانه برخی از شغل‌ها فقط در مدت کوتاهی بازار کار خوبی دارند اما در شغل کلید سازی اینطور نیست.

همانطور که می‌دانید داشتن امنیت از روش‌های مختلف یکی از مواردی است که امروزه به آن توجه بسیاری می‌شود. استفاده از قفل‌ها در منازل یا حتی محل کار تقریبا امری طبیعی است. وجود دربهای ضد سرقت، وجود خودروهایی که از قفل‌های امنیتی بالایی برخوردار هستند، افزایش میزان استفاده گاوصندوق‌ها و قفل‌ها (کشو میز، کمد مدارک) و … سبب شده است که بازار کلید سازان پر رونق شود و با توجه به افزایش روز افزون استفاده از قفل‌های امنیتی، می‌توان گفت میزان تقاضا برای انجام خدماتی مانند تکثیر کلید، تعمیرات قفل، باز کردن قفل و .. افزایش می‌یابد. از این رو بازار کلیدسازی روز به روز در حال رونق بیشتری است.

بازارکار کلید سازی در خارج از کشور

در صورتی که قصد مهاجرت به کشور‌های دیگری مانند: کانادا، آلمان، آمریکا، ترکیه و … را دارید انجام کلید سازی یکی از بهترین شغل‌های پیشنهادی است، چرا که شما می‌توانید به راحتی توسط این شغل حتی در خارج از کشور هم درآمد بسیار مناسبی را داشته باشید.

حقوق کلیدساز

برای اینکه بتوانید با استفاده از این شغل به کشور های دیگر مهاجرت کنید و  ویزای کار دریافت کرده یا به راحتی استخدام شوید یکی از بهترین راه‌ها شرکت در دوره‌های کلید سازی در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای مجاز می‌باشد.

با شرکت در دوره می‌توانید مهارت‌ها را به درستی  و تخصصی یاد بگیرید، مدرک بین المللی دریافت کنید و به واسطه آن ویزای کاری دریافت نمایید. در صورتی در این مورد سوالی دارید می‌توانید با آموزشگاه دارالفنون تماس گرفته و مشاوره دریافت نمایید.

راه های افزایش درآمد شغل کلید سازی

کلید سازی، شغلی با درآمد نسبتا بالاست و علاقه مندان پس از یادگیری می‌توانند چه به صورت شاگردی و چه به صورت مستقل وارد بازار کار این حرفه شوند.

عوامل بسیاری هستند که سبب می‌شوند درآمد شغل کلید سازی افزایش یابد که عبارت‌اند از:

 • بالا بردن میزان تخصص
 • افزایش تعداد کارهای که می‌توانید انجام دهید. (بالا بردن سطح مهارت خود)
 • انجام تبلیغات برای مغازه
 • یادگیری فنون مربوط به مشتری مداری
 • تحویل کارها سرموقع به مشتریان
 • دریافت دستمزد به میزان متعارف
 • اجاره مغازه در یک محل شلوغ و پر رفت و آمد
بازار کار کلید سازی در ایران

بالا بردن میزان تخصص

داشتن تخصص بالا به شما کمک می‌کند تا هم کارهای ساده را سریعتر انجام دهید و هم بتوانید کارهایی که نیاز به حرفه دارند را به راحتی انجام دهید. برای این کار به جزئیات انواع روش‌های مرتبط به کلید سازی توجه داشته باشید و سعی کنید دانش خود را به روزه نگاه دارید.

افزایش تعداد کارهای که می‌توانید انجام دهید

هرچه میزان کارهایی که انجام دهید بیشتر باشد مشتریان شما نیز بیشتر خواهند شد. به عنوان مثال اگر شما بتوانید قفل انواع دربهای حیاطی، ضدسرقت، معمولی، کارتی و … را باز نمایید مشتریان بیشتری را جذب خواهیدکرد.

انجام تبلیغات برای مغازه

تبلیغات یکی از بهترین راه‌ها برای شناخت کسب و کار شماست. با تبلیغات در شغل کلید سازی می‌توانید به اطرافیان خود اطلاع دهید تا در صورت نیاز به شما مراجعه نمایند.

یادگیری فنون مربوط به مشتری مداری

مهم ترین عامل موثر بر درآمد یک کلید ساز، ارتباط با مشتریان است. شما می‌توانید با روی خوش و کلام شیرین مشتریان بیشتری را جذب نمایید. در این صورت علاوه بر این که مشتریان به صورت ثابت برای انجام خدمات به شما مراجعه می‌کنند حتی شما را به دیگران نیز معرفی خواهند کرد.

تحویل کارها سرموقع به مشتریان

سعی کنید کارها را به موقع تحویل دهید. هیچ کس دوست ندارد ساعت‌ها منتظر بماند!

دریافت دستمزد به میزان متعارف

بسیاری از افراد تمایل دارند میزان دستمزد خود را در همان ابتدای کار افزایش دهند و به قول معروف راه صد ساله را یک شبه بروند اما در واقع این کار اشتباه است. اگر مشتریان شما متوجه شوند که میزان دستمزدتان بسیار بالاست دیگر به مغازه شما مراجعه نمی‌کنند. علاوه برآن ممکن است جریمه هم شوید.

اجاره مغازه در یک محل شلوغ و پر رفت و آمد

اگر بتوانید مغازه خود را در یک محل پر رفت و آمد یا در شهر شلوغی اجاره کنید افراد مغازه شما را خواهند دید و در صورت نیاز به شما مراجعه می‌کنند.

بهترین راه برای ورود به شغل کلید سازی

حال که تا اینجای مطلب با ما همراه بودید و از میزان درآمد شغل کلید سازی (حقوق کلیدساز)، نحوه افزایش و عوامل تاثیر گذار آن مطلع شدید، شاید شما هم بخواهید وارد این شغل شوید. برای این کار ابتدا نیاز است به صورت کامل این مهارت را یاد بگیرید. یکی از راه‌های یادگیری مهارت‌ها شرکت در دوره آموزش کلید سازی می‌باشد. برای این کار ما به شما یه آموزشگاه معتبر و مجاز را معرفی خواهیم کرد.
آموزشگاه فنی حرفه‌ای دارالفنون دارای کادری مجرب، کلاسهای مجهز بوده و انواع فنون کلیدسازی را هم به صورت عملی و هم به صورت تئوری آموزش می‌دهد، همچنین در انتهای دوره به شما مدرک بین المللی اعطا می‌گردد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر از شرایط و نحوه ثبت نام لطفا با ما تماس بگیرید.

نویسنده: علیرضا ترکمان

مقاله های مشابه
صاف کردن مو با تکنیک های مدرن

صاف کردن مو با تکنیک های مدرن

فیبرهای نوری

فیبرهای نوری

کابل فرمان

کابل فرمان

لیسه گیری بدنه خودرو

لیسه گیری بدنه خودرو چگونه انجام میشود؟

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *