نحوه عملکرد ترمز ABS چگونه است ؟

نحوه عملکرد ترمز ABS چگونه است ؟

سیستم ترمز ABS در سال 1978 اختراع شد و قبل از اخراع سیستم ترمز ABS ترمزها به شکل دیگری کار می کردند به طور مثال در زمان هایی که ترمز باید به صورت معمولی عمل می کرد باعث میشد که چرخ ها قفل شوند و در نهایت مسافت ترمز افزایش بیابد که این موضوع باعث میشد که خودرو کنترل و پایداری لازم خود را از دست بدهد و خودرو را دچار مشکل کند در ادامه ما نحوه عملکرد ترمز ABS را به شما توضیح خواهیم داد.

نحوه عملکرد ترمز ABS چگونه است ؟

Anti Braking system به نسلی از ترمز گفته می شود که به قفل ترمز مشهور است، خودروهایی که سیستم ترمز ABS ندارند هنگام ترمزگرفتن باعث چرخیدن یا همان لیزخوردن خودرو می شود، توقف ماشین با عجله در جاده لغزنده می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. سیستم های ترمز ضد قفل (ABS) چالش های زیادی را از این رویداد از بین می برد، در جاده های لغزنده رانندگان حرفه ای هم نیز نمی توانند به سرعت بدون ABS متوقف شوند زیرا یک راننده معمولی با ABS می تواند. تئوری ترمز ضد قفل ساده است. یک چرخ لغزنده نسبت به یک چرخ غیرقانونی کشش کمتری دارد.مهمترین عمل کریدن ABS کمک به پایداری خودرو و فرمان پذیری هنگام گرفتن ترمز می شود و باعث امنیت بیشتر خودرو می شود.

سیستم ABS دارای چه بخش هایی است ؟

سنسورهای سرعت

سنسور سرعت معمولا در هر چهارچرخ خودرو قرار دارد و در برخی از خودروها در دیفرانسیل آن ها نصب هستند و وظیفه آن در سیستم ترمز ABS قفل شدن ناگهانی ترمزها است.

بلوکه ABS

قطعه ای است که وظیفه آن باز و بسته کردن سوپاپ ها هنگام گرفتن ترمز در سه حالت مختلف طبق دستوراتی که توسط ECU و سنسورها به آنها منتقل می شود عمل می کند، یک سوپاپ در هر یک از لوله های ترمز وجود دارد؛ در برخی از سیستم های ترمز ABS سوپاپ ها در 3 موقعیت قرار دارند.

  • وضعیتی که سوپاپ ها باز هستند.
  • وضعیتی که سوپاپ، ارتباط بین ترمز و سیلندر اصلی را ببندد.
  • وضعیتی که سوپاپ نقش جلوگیری کننده را دارد.

ترمز ABS جلوگیری از لغزندگی خودرو

مزایای ترمز ضدقفل (ABS)

  • توقف روی یخ همانطور که گفته شد، ABS حتی در شرایط لغزنده از قفل شدن و لغزندگی جلوگیری می کند. ترمزهای ABS ثابت شده است که با کمک کردن به رانندگان در کنترل خودرو می توانند جان خود را در برخی شرایط نجات دهند.
  • ارزش فروش بیشتر خودروهای ABS، به عنوان ویژگی در ماشین یا کامیون ، ارزش بازار وسیله نقلیه را بالا می برد. در شرایطی که فناوری ABS برای بسیاری از وسایل نقلیه استاندارد شده است.
  • کنترل کشش، ABS بخشی از زیرساخت های یک سیستم کنترل کشش را به اشتراک می گذارد ، جایی که فن آوری جدید به اطمینان از اینکه هر چرخ در جاده کشش دارد کمک می کند. این امر باعث می شود تا تولید کنندگان بتوانند هر دو ویژگی را در کارخانه نصب کنند.

ترمز ABS ضدقفل خودرو

مضرات ترمز ضدقفل (ABS)

  • زمان توقف متناوب ترمز ABS ساخته شده است تا ترمز مطمئن در شرایط لغزنده فراهم شود. با این حال ، برخی از رانندگان می گویند مسافت متوقف شدن برای شرایط عادی توسط ABS آنها طولانی تر است، یا به دلیل اینکه ممکن است خطایی در سیستم وجود داشته باشد ، یا به دلیل اینکه صدای گرفتگی یا سر و صدای ABS ممکن است به راننده کمک کند که با همان سرعت ترمز نکند.
  • هزینه حفظ ABS می تواند بالا باشد برای سنسورهایی که روی چرخ وجود دارد در صورت خارج شدن از جایگاه خود یا مشکلاتی از این قبیل مورد.

محرک های ترمز ضد قفل چگونه کار می کنند؟

ترمزهای ABS توسط سنسورهایی کنترل می شوند که سرعت کاهش سرعت را کاهش می دهند و هنگام توقف بیشتر از حالت عادی فعال می شوند. سنسورها سیگنالی را به کامپیوتر کنترل ترمزها ارسال می کنند. وقتی سیستم احساس کرد که خیلی سریع متوقف می شوید ، فشار ترمزها را رها می کند تا از قفل شدن آنها جلوگیری کرده و شما را در چرخش قرار دهد. همانطور که محرک ها کار می کنند، آنها نسخه ها را باز و بسته می کنند تا زمانی که شما با خیال راحت سرعتتان کم شود. این سیستم ترمز کاملا متفاوت از انواع ترمزهای قدیمی عمل می کند. به همین دلیل، هرگز نباید از روش پمپاژ برای کند کردن هنگام رانندگی خودرو با سیستم ترمز ABS استفاده کنید. ترمزهای ضد قفل بسیار بهتر از انواع ترمز قدیمی عمل می کنند.

در مجتمع فنی حرفه ای درالفنون ری در رشته مکانیک خودرو در مورد سیستم ترمز ABS توضیحات و مطالب مهمی را برای شما آموزش خواهیم داد.